Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Noob ερωτήσεις

Πήγαινε κάτω 
+15
OMORFOULI23
DjElonMatana
fast.
sirusduo1618
ImeSura
mikel25-AbSoLLuTT
R4zzZ
Gap
ANTEGEIA1
EmilyAnimexX
PoisonNova
Παράξενη Κοπέλα
[MOD]Tsunami
Petter
Agnwsth
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Agnwsth




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2012

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 5:19 am

Είμαι καινούρια στο Reventon και στο forum. Έπαιζα 4 χρόνια στο official.. εκεί έχω 88 lvl παίκτρια μα εδώ μου φαίνονται όλα άγνωστα. Σας παρακαλώ βοηθήστε με ή δείξτε μου σελίδες να βρω βοήθεια.
Πιο συγκεκριμένα:
1) Τα μάστερ γίνονται στο 17, όπως στο GR? Αν δε γίνουν τι κάνουμε?
2) Μετά πως ανεβάζουμε τα skills? Είδα ότι οι NPC πουλάνε πολλά είδη αλλά όχι βιβλία για skills
3)Πως γίνεται να μην ανέβω lvl μέχρι να φτιάξω λίγο τον char μου?
4)Σχετικά με το άλογο είναι όλα όπως στο GR? Είδα ότι ο σταυλίτης μου ζήτησε 10 μετάλλια Rolling Eyes
Το πιθανότερο είναι να έχω κι άλλες απορίες.. θα μπορούσα να τις γράφω εδώ?
Ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Petter

Petter


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Missouri
Φύλλο : Άντρας

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 5:35 am

1)τα μαστερ αμα δεν γινουν στο 17 και γινουν 18+ τοτε παρε ξορκι μηδενισμου ικανοτητων απο ιτεμσοπ και θα γινουν μαστερ στα 17
2)μετα που το κανεις μαστερ πιγενεις δασκαλους και περνεις βιβλια μεχρι να κανεις G και μετα με λιθους πσυχης για P
3)να μην ανεβεις λεβελ μπορεις με το δαχτιλιδι του ΕΕκ επισης απο ιτεμσοπ.που παγωνει το ΕΧΠ
4)για το αλογο δινεις 10 μεταλια για κανονικο,20 για πολεμικο και 30 για στρατιωτικο
τα μεταλια τα δινεις ολα μαζι..οχι 1-1 και να κανεις αποστολες οπως στο ΓΡ


ΜΗΝ ξεχασεις να παρεις Παπυρος εξορκισμου και Συμπικνωμενο Διαβασμα επισης απο ιτεμσοπ...με το παπιρο εξορκισμου μπορεις να διαβασεις συνεχως βιβλια..οχι 1 καθε μερα και το συμπικνωμενο διαβασμα για να πετυχενει πιο ευκολα ενα βιβλιο....
κανε με ΠΜ μεστο γαμε για να σου δωσω τριγωνακια ομως,να τα κανεις P αμεσως...
Name:Mikroulhs

ελπιζω να βοηθησα αρκετα..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Petter στις Παρ Αυγ 17, 2012 5:39 am, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Tsunami
Moderator
Moderator
[MOD]Tsunami


Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : In my World
Φύλλο : Άντρας

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 5:37 am

Ναι,master γίνονται στα 17,αν κάποιο skill πάει μέχρι το 18-19-20 μπορείς να το πάρεις ξανά στο 0 με το ξόρκι μηδενισμού κατάστασης,βέβαια θα έχεις τους βαθμούς.

Ανεβάζεις τα skills σε G και P,για G παίρνεις βιβλία από τους δασκάλους,μετά αγοράζεις από το Item shop συμπυκνωμένο διάβασμα και πάπυρους εξορκισμού,πατάς και τα δύο και μετά το βιβλίο,πηγαίνουν M1,2,3,4,5,6,7,8,8,10 μέχρι το G,για το P παίρνεις λίθους ψυχής,πάπυρους εξορκισμού και συμπυκνωμένο διάβασμα και τα πατάς,διαλέγεις skills.
Ο κωδικός όταν θα σου ζητήσει είναι perfect.
Για το G χρειάζεσαι αρκετή εμπειρία(exp).

Για την τρίτη ερώτηση υπάρχει το δακτυλίδι του Εέκ που σου επιτρέπει να μηδενίζεις ή να παγώνεις την εμπειρία.

Για το κανονικό άλογο χρειάζεσαι 10 μετάλλια αλόγου,για το πολεμικό ακόμη 10 και για το στρατιωτικό ακόμη 10,σύνολο 30 μετάλλια,δεν υπάρχουν αποστολές για άλογο αλλά υπάρχουν αποστολές για ζώα τις οποίες μπορείς να κάνεις όταν τελειώσεις το στρατιωτικό,προς το παρόν υπάρχει ο λύκος και ο αγριόχοιρος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Agnwsth




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2012

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 5:47 am

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ, ειλικρινά δεν περίμενα απάντηση τόσο γρήγορα Smile
Έχω κι άλλες απορίες.. Rolling Eyes
1)Για το δαχτυλίδι του Εεκ, τους πάπυρους εξορκισμού και το συμπυκνωμένο διάβασμα πρέπει να πληρώσω ευρώ?
2)Γιατί τα shopakia στη πλατεία δεν έχουν τιμές αλλά γράφουν μόνο "αντικείμενο προς ανταλλαγή"? Δε μπορούμε να πουλάμε αντικείμενα σε shop?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Petter

Petter


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Missouri
Φύλλο : Άντρας

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 5:51 am

οχι,υπαρχει ιτεμσοπ στο κεντρο της πολης..στη μεγαλη πλατια δλδ
2)αντικειμενα μπορουμε να πουλαμε...απλα τα βαζουν σαν αντικειμενο προς ανταλλαγη για να δουνε οι αλλοι το αντικειμενο..και να μην κανουν σπαμ στη κληση
οταν βαζεις shop ενα αντικειμενο διαλεγεις να το πουλας με yang η αντικειμενο προς ανταλλαγη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παράξενη Κοπέλα




Αριθμός μηνυμάτων : 500
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2012
Ηλικία : 34
Φύλλο : Θηλυκό

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 6:18 am

Για την πρώτη ερώτηση .
Σε περίπτωση που ένα skills σου δεν γίνει master στα 17 , θα πας στο Item Shop της πόλης και θα αγοράσεις ένα αντικείμενο που λέγεται Ξόρκι Μηδενισμού Ικανοτήτων ορίστε και η σχετική εικόνα [URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/844/sssgr.png/Noob ερωτήσεις Sssgr[/URL]το ενεργοποιήσει με δεξί κλικ και διαλέγεις την μαγεία η οποία δεν σου έγινε στους 17 πόντους master.

Σε μια άλλη περίπτωση αν βρεις ένα αντικείμενο που λέγεται Λίθος Ουράνιου Τόξου ορίστε και η εικόναNoob ερωτήσεις Ssssmcg αυτό το αντικείμενο σου κάνει Perfect μια ικανότητα , ανεξάρτητα πόσους πόντους έχεις. Βέβαια θα πρέπει να είσαι προσεκτική γιατί αν κάνεις λάθος επιλογή θα εξαφανιστεί και δεν έχει άλλες ευκαιρίες.
Ένας ακόμα τέτοιος λίθος βρίσκεται και στο Item Shop που ψωνίζεις με κανονικά χρήματα, ένας μόνο τέτοιος λίθος σου κάνει όλες τις μαγείες Perfect με την προϋπόθεση ότι είσαι πάνω από 5 επίπεδο.

Για την δεύτερη ερώτηση σου θα σου πω τα εξής.
Οι δάσκαλοι πουλάνε τα βιβλία για να ανεβάσεις τις μαγείες σου, κανονικά ανάλογα με την εμπειρία σου μπορείς να διαβάζεις ένα βιβλίο κάθε φορά για αυτό θα χρειαστεί να πάρεις από το κατάστημα Item Shop Πάπυρο ΕξορκισμούNoob ερωτήσεις 0817165802. Αφού το αγοράσεις κάθε φορά πριν διαβάσεις ένα βιβλίο να το πατάς με δεξί κλικ για να έχεις την επίδρασή του, εφόσον το κάνεις αυτό θα έχεις την δυνατότητα να διαβάσεις πολλά βιβλία μαζί και έτσι να ανεβάσεις τις ικανότητές σου.
Όταν οι μαγείες σου γίνουν G υπάρχει και λίθος ψυχής στο κατάστημα Item shop της πόλης σου. Noob ερωτήσεις 0817170559

Η τρίτη ερώτηση σου θα λυθεί άμεσα :P
Πάλι στο κατάστημα Item Shop υπάρχει ένα δαχτυλίδι που λέγεται Δαχτυλίδι ΕΕΚ ορίστε η εικόναNoob ερωτήσεις 0817170843
αφού το αγοράσεις θα πατήσεις δεξί κλικ πάνω του και θα επιλέξεις μια επιλογή που λέγεται ΠΑΓΩΜΑ/ΞΕΠΑΓΩΜΑ EXP και θα πατήσεις σε αυτήν την επιλογή και έτσι δεν θα παίρνεις εμπειρία. Η επιλογή αυτή διαρκεί για πάντα εάν δεν την βγάλεις εσύ η ίδια , η διαδικασία ξεπαγώματος είναι ίδια με το πάγωμα.


Και η τέταρτη ερώτηση.... :P
Θα πρέπει να μαζέψεις 10 μετάλλια γιατί φέρνοντας τα στον σταυλίτη σου κάνει το άλογο απευθείας 10 επίπεδο , εάν μαζέψεις 30 μετάλλια και του τα πας θα σου κάνει το άλογο 30 επίπεδο.

Ελπίζω να ήμουν κατανοητή. Ευχαριστώ Very Happy και καλή αρχή !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Agnwsth




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2012

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 6:34 am

Χίλια ευχαριστώ σε όλους.. με βοηθήσατε πάρα πολύ. Πραγματικά είμαι ενθουσιασμένη με αυτό το παιχνίδι και με όλους σας που είστε τόσο φιλικοί I love you
Θα έχω κι άλλες απορίες σε λίγο, είμαι σίγουρη, γι αυτό αν γίνεται μη το κλειδώσετε ακόμα. Ευχαριστώ Smile

Edit: Και ναι.. όπως το πρόβλεψα Rolling Eyes
Δεν μπορώ να διαβάσω βιβλίο, μου λέει συνέχεια ότι δεν έχω αρκετή εμπειρία. Είμαι 24 lvl και 2 μπαλίτσες. Πότε θα μπορώ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PoisonNova

PoisonNova


Αριθμός μηνυμάτων : 240
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : Orochimaru's Hideout
Φύλλο : Άντρας

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 7:44 am

εγώ σου προτείνω περίπου στα 80-90 μετα το exp στις αράχνες δηλαδή Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EmilyAnimexX

EmilyAnimexX


Αριθμός μηνυμάτων : 369
Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : Φεγγάρι
Φύλλο : Θηλυκό

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 7:46 am

Γίνε ακόμα λίγο πιο μεγάλο λβλ περίπου στα 50 φένετε δέν είναι αρκετή η εμπειρία σουSmileΔεν είναι καθόλου δύσκολο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Tsunami
Moderator
Moderator
[MOD]Tsunami


Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : In my World
Φύλλο : Άντρας

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 7:52 am

Αν θες έχω περίσσεμα ένα λίθο ουράνιο τόξου που κάνει κατευθείαν ένα skill P,αν θες κάνε με pm στον BlackPirate όποτε είμαι on,αν θες πες μου. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Agnwsth




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2012

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 8:07 am

Nα είστε καλά όλοι που με βοηθάτε Smile
Αυτά τα τριγωνάκια (λίθος ουράνιου τόξου) καταπληκτικό αντικείμενο Very Happy Μου έδωσε ο Peter.. Peter ευχαριστώωωωωω I love you
Παιδιά.. που τα βρίσκουμε αυτά? Αν ανεβάσω κι άλλο παίκτη να ξέρω :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ANTEGEIA1

ANTEGEIA1


Αριθμός μηνυμάτων : 833
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Τόπος : Κοκκινη Κολαση
Φύλλο : Θηλυκό

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 8:10 am

Agnwsth έγραψε:
Δεν μπορώ να διαβάσω βιβλίο, μου λέει συνέχεια ότι δεν έχω αρκετή εμπειρία. Είμαι 24 lvl και 2 μπαλίτσες. Πότε θα μπορώ?


Καλησπέρα και απο μένα, και καλός ήρθες ,Θα πρότεινα να μην ασχοληθείς καν να κάνεις Ρ τα skills σου απο τώρα γιατί θα χάσεις όλο το κάρμα(διαβάζωντας λίθους ψυχής) που έβγαλες από το exp.
Όταν πας 250 lvl υπάρχει ένα φάντασμα sura που σου κάνει όλα τα skills σου Ρ.
Υπάρχει και μία αποστολη με τους θεριστες , που δινει τα τριγωνακια, γύρω στα 120lvl

Kαλή συνέχεια και καλό games
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Agnwsth




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2012

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 10:31 am

Ευχαριστώ κι εσένα ANTEGEIA1 Smile
Που μπορώ να βρω λιθάκια +6 και... ανεβαίνουν κι άλλο + ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Petter

Petter


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Missouri
Φύλλο : Άντρας

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 10:37 am

λιθους +6 μονο στο ιτεμσοπ με αλιθηνα λευτα:P
μεχρι +6 πανε δεν ανεβενουν κι αλλο...Smile
τους λιθους απο +3 και πανω τους κανεις + σιδερα μεχρι +5 :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gap

Gap


Αριθμός μηνυμάτων : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2012
Τόπος : Σπιτι
Φύλλο : Άντρας

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 10:45 am

αγνωστη εχω παρα πολλα τριγονακια ! πες μου πως σε λενε στο γκειμ και θα σε κανω πμ!επισης κανε και βιολογο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Agnwsth




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2012

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 11:03 am

Μα είστε όλοι τόσο καλοί cheers
Gap το ίδιο όνομα έχω και στο game.. Agnwsth
Kαι.. παιδιά..
κάποιος δίνει περίπου 2 δις για 20 μετάλλια.. Είναι καλή αυτή η τιμή να τα πουλήσω?
Που βρίσκω λιθάκια +3.. και πετυχαίνει πάντα η αναβάθμιση?
Πόσα yang χωράνε στο inventory?
Mέχρι πόσα yang μπορώ να κάνω αγοραπωλησία σε trade και μέχρι πόσα σε μαγαζί?
Eλπίζω να μην έχω γίνει πολύ κουραστική με τις ερωτήσεις μου Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gap

Gap


Αριθμός μηνυμάτων : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2012
Τόπος : Σπιτι
Φύλλο : Άντρας

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 11:06 am

λοιπον 2 δις ειναι μια χαρα για 20 μεταλια αλλα αλογο πηρες; τα λιθακια +3 τα κανεις ντροπ και δεν πετυχαινει παντα η αναβαθμιση ! στο καταλογο χωρανε μεχρι 2 δις! ομως μπορεις να κανεις και ραβδους χρυσου να τους βαλεις και στην τραπεζα που υπαρχει ή να κανεις μετοχες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
R4zzZ

R4zzZ


Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : ΚΡΗΤΗ
Φύλλο : Άντρας

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 2:51 pm

καλοσορισες στο παιχνιδη εγω παλι θα αποσυρθω απο το πεχνιδη λογο προβληματον..πιστεβω οτι 2 δις ειναι υπερβολικα για 20 μεταλια αμα θες yang πεστο ου να σου δωσω εχω πανο απο 3 δις !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Agnwsth




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2012

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 9:59 pm

Καλημέρα παιδιά.. προσπάθησα να φτιάξω κι άλλον λογαριασμό, να έχω για μαγαζάκι αλλά δε το δέχεται με το ίδιο e mail. Δεν επιτρέπονται εδώ πολλοί λογαριασμοί? Στο game εννοώ (για το forum γνωρίζω ότι απαγορεύονται).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παράξενη Κοπέλα




Αριθμός μηνυμάτων : 500
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2012
Ηλικία : 34
Φύλλο : Θηλυκό

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΠαρ Αυγ 17, 2012 10:02 pm

Επιτρέπονται απλώς για κάθε καινούριο λογαριασμό θέλει και ένα διαφορετικό email.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikel25-AbSoLLuTT

mikel25-AbSoLLuTT


Αριθμός μηνυμάτων : 122
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2012
Ηλικία : 30
Τόπος : SaLLONIKA RE
Φύλλο : Άντρας

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΣαβ Αυγ 18, 2012 2:47 am

Οποτε θες κανε με πμ στο game στο forum η στο skype (lolmikel23) για να σε βοιηθησω
( AbSoLLuTT in game)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Agnwsth




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2012

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΣαβ Αυγ 18, 2012 10:05 am

Πραγματικά μ έχετε κατασκλαβώσει I love you Από χθες που μπήκα στο game... όλοι εσείς που γνώρισα στο forum και στο παιχνίδι, μου φερθήκατε με τόση ευγένεια και όλοι θέλατε να με βοηθήσετε. Κάποιος μάλιστα μου έδινε ράβδους χρυσού αξίας 400 εκατομμυρίων. Φυσικά δεν τα πήρα.
Θα ήθελα να σας πω ότι θέλω βοήθεια σε θέματα παιχνιδιού π.χ. πληροφορίες. Δε θέλω όμως να μου δίνετε αντικείμενα ή yang. Πείτε μου τον τρόπο να βρω τα αντικείμενα.. πείτε μου τον τρόπο ν' αυξήσω τα yang μου.. ναι αυτή είναι πολύτιμη βοήθεια για μένα. Δεν τα θέλω έτοιμα να μου τα χαρίζετε.

Σχετικά με τον βιολόγο έχω κάποιες απορίες: Rolling Eyes
Αν θυμάμαι καλά, ζητάει δόντια, κατάρες, ενθύμια, βόλους πάγου, κλαδιά zelkova, πιστοποιητικά tugyis, κόκκινα κλαδιά, σημειώματα αρχηγών, πετράδια δυσαρέσκειας και τέλος πετράδια σοφίας.
1)Ζητάει τίποτα άλλο?
2)Αν δε κάνω τις αποστολές βιολόγου, μπορώ με άλλον τρόπο να πάρω αυτά που δίνει ο βιολόγος?
3)Κάποια απ αυτά που ζητάει ο βιολόγος, πωλούνται στο game απ αυτόν που πουλάει items αναβάθμισης. Κάποια όμως δε πουλιούνται. Αυτά που δεν πωλούνται, τα κάνω drop κανονικά όπως στο gr?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ANTEGEIA1

ANTEGEIA1


Αριθμός μηνυμάτων : 833
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Τόπος : Κοκκινη Κολαση
Φύλλο : Θηλυκό

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΣαβ Αυγ 18, 2012 10:34 am

Agnwsth έγραψε:
Δε θέλω όμως να μου δίνετε αντικείμενα ή yang. Πείτε μου τον τρόπο να βρω τα αντικείμενα.. πείτε μου τον τρόπο ν' αυξήσω τα yang μου.. ναι αυτή είναι πολύτιμη βοήθεια για μένα. Δεν τα θέλω έτοιμα να μου τα χαρίζετε.

Μ άρεσεις Smile
Ξεκίνα με ότι σου δίνει σαν τελευταίο ιτεμς το παιχνίδι, ανεβένoντας σε κάποια επίπεδα, μετά το 104 lv θα χρειαστείς αναβαθμίσεις,εκεί σίγουρα να δεχτείς να πάρεις yang, για να μπορείς να σταθείς μέχρι να φτάσεις 200 lv, να μπορείς να πας ασκάρια και να βγάζεις πλέον μόνη σου αρκετά yang.
Παράθεση :
Σχετικά με τον βιολόγο έχω κάποιες απορίες: Rolling Eyes
Αν θυμάμαι καλά, ζητάει δόντια, κατάρες, ενθύμια, βόλους πάγου, κλαδιά zelkova, πιστοποιητικά tugyis, κόκκινα κλαδιά, σημειώματα αρχηγών,πετράδια δυσαρέσκειας και τέλος πετράδια σοφίας.
Όλα όσα ανέφερες εκτός απο τα δύο με το πορτοκαλί χρώμα
Παράθεση :
1)Ζητάει τίποτα άλλο?

Θα βρεις όλες της Q εδω

http://reventon-metin2.gr/index.php?s=wiki&w=quests
Παράθεση :
2)Αν δε κάνω τις αποστολές βιολόγου, μπορώ με άλλον τρόπο να πάρω αυτά που δίνει ο βιολόγος?
'Οχι τις κάνεις κανονικά
Παράθεση :
3)Κάποια απ αυτά που ζητάει ο βιολόγος, πωλούνται στο game απ αυτόν που πουλάει items αναβάθμισης. Κάποια όμως δε πουλιούνται. Αυτά που δεν πωλούνται, τα κάνω drop κανονικά όπως στο gr?
Ακριβώς, πας στην περιοχή που σου λέει η αποστολή και χτυπάς Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ANTEGEIA1 στις Σαβ Αυγ 18, 2012 10:41 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Petter

Petter


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Missouri
Φύλλο : Άντρας

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΣαβ Αυγ 18, 2012 10:39 am

Αγνωστη,δες εδω.
Εχει ολες της απαρετιτες πληρωφοριες για τις αποστολεςSmile

Edit:Παλη με προλαβες ΑΝΤΕΓΕΙΑ1 :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Agnwsth




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2012

Noob ερωτήσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Noob ερωτήσεις   Noob ερωτήσεις EmptyΚυρ Αυγ 19, 2012 2:01 am

Ένας φίλος μου προσπάθησε χθες να μπει στη σελίδα του Reventon.. ήθελε να κάνει λογαριασμό και download για ν αρχίσουμε να παίζουμε μαζί. Του έβγαζε το εξής μήνυμα: Δεν μπορείτε να προβάλετε αυτή τη σελίδα.
Γιατί συμβαίνει αυτό? Μήπως επειδή αυτός μένει στη Γερμανία? Μόνο από Ελλάδα μπορούν να παίξουν Reventon?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Noob ερωτήσεις
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 2 ερωτησεις
» ο noob ο john2000

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: