Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 βοήθεια για τον πριβέ server μου

Πήγαινε κάτω 
+2
Thor
SeThelwAkomi
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SeThelwAkomi

SeThelwAkomi


Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : .Θέσσαλονικη.Στέννα.
Φύλλο : Άντρας

βοήθεια για τον πριβέ server μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: βοήθεια για τον πριβέ server μου   βοήθεια για τον πριβέ server μου EmptyΔευ Αυγ 06, 2012 12:26 am

έκανα πρόσφατα ένα post ότι νάνε ο λέει αλυχ κάτι άκυρα λέει ούτε να βοηθήσει δεν θέλει μερική ζητάτε να σας στέιλο pm τον server μου (TRAVIAN RATES X500) δεν θέλω να τον διαφημίσω διαβάστε κανόνες έχω κόσμο ήδη 1032 εγγραφες απλά ο server ήταν σε eniglish και τον μετάφρασα αλλα και τον μετάφρασα σε greeklish δεν γίνετε σε ελληνικά είναι σε free hosting και άμα κλίση θα πάει τζάμπα ο server και θα χαθούν όλα άμα κλίση το site που με βοηθάει μέχρι στιγμής σωστά ο server χρειάζεται αυτά τα παρατακατω δεν ξέρω αν είναι dns πρώτη φορα ασχολούμαι δεν έχω γνώσης οπωσδήποτε θέλει αυτά MySQ και phpMyAdmin φυσικά με filezinia τον έφτιαξα έβαλα τα φίλες που βρήκα από ένα site 000webhost.com δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το διαφημίσω αυτό ούτε το διαφημίζω απλά με αυτό το χρησιμοποιώ εδώ θέλω λοιπόν να μου πείτε που να βρω ένα hosting με τα παραπάνω να πληρώσω φυσικά με PaysafeCard πιστωτικές και τέτοια δεν έχω π.χ άμα πληρώσω μονο το domain ο server δεν παίζει να κλίση δεν είναι ούτε πριβέ τίποτα p.x στέλνω link κανεις εγγραφη και παίζεις ασταμάτητα το πρόβλημα όπως είπα φοβάμαι μην κλίση για να τον μεταφράσω και όλα αυτά μου πήρε 4 μήνες και τα files είναι αλλουνού δηλαδή κάτω γραφή πχ travianProtucton run on:6 2010-2011 δηλαδή παίζει να κλίση οποτε θέλουνε αυτή που έχουνε τα files η δικά μου είναι απλά μαρεσή πολύ επειδή πίνω και πρέζα για να ξεκόψω όσο είναι νωρίς να κάνω τον δικό μου server πως το λένε συγνωμη κιόλας για την έκφραση τις πρέζας θέλω να μου προτείνεται ένα φτηνό hosting με αυτά που σας είπα και αν είναι εύκολο σε ελληνικό site Πρώτα να μου απαντήσετε στις επάνω ερώτησης που είπα δεν παίζει να απαντήσω ξανά p.x να με rotate διαφορα πείτε ότι ξέρετε ευχάριστο για το χρόνο σας αν σας κούρασα πάρτε ροστάν επίσης ο alyx που έχει για νομίσματα το βρήκα αυτό στο λογαριασμό μου έχω λέει 104.221 αυτά euro είναι τώρα δεν ξέρω πως να τα πάρο ούτε πιστωτική έχω τίποτα ευχάριστο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thor

Thor


Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2012
Φύλλο : Άντρας

βοήθεια για τον πριβέ server μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοήθεια για τον πριβέ server μου   βοήθεια για τον πριβέ server μου EmptyΔευ Αυγ 06, 2012 3:06 am

Καταρχήν μου κοπική η ανάσα διαβάζοντας όλο αυτό! Βάζουμε και καμία τέλια.
Δεν ξέρω τι να πω τα μισά δεν τα κατάλαβα, τα αλλά μισά δεν εξηγουνται μέσα σε να post! Οπότε απαντάω μόνο στο τελευτεο κομάτι που κατάλαβα. Nα σου προτεινω Host.....

1)WorldStream
2) TopHost
3) Server4you

Και τα 3 είναι δοκιμασμένα από μένα. Πιο αξιόπιστο ειναι το πρώτο αλλά δεν ειναι ελληνικό!
Το 3ο δεν μπορεί να φιλοξενήσει Metin2 σέρβερ μιας και δεν παρέχει λιτουργικό σύστημα FreeBSD.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BergBergBerg

BergBergBerg


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2012
Ηλικία : 30
Τόπος : Αγίου Μελετίου & Αχαρνών
Φύλλο : Άντρας

βοήθεια για τον πριβέ server μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοήθεια για τον πριβέ server μου   βοήθεια για τον πριβέ server μου EmptyΔευ Αυγ 06, 2012 3:46 am

Λοιπόν Thor, όλο με προλαβαίνεις αγόρι μου-.-''
Κάτι άλλο καλύτερα να έχεις τα serverfiles του Daroo,είναι πολύ καλά,ή kay331
Όσο για clients να βρεις εσύ δηλαδή να μπείς στο server σου έχω το Reventon_V2
:PPPP,άμα θες να σε βοηθήσω,να σου κάνω dyndns server, Reg Page...
Όταν μεταφράζεις π.χ login.quest θα πρέπει να προσέχεις ->'' θα πρέπει να είναι χωριστά αλλιώς η θα crasharei o σέρβερ, η δεν θα λειτουργήσει...μπορώ ακόμη να κάνω πολλά quest απ' όλα τα sf και τι να πω φίλε μπορώ να γράψω 2 σελίδες ακόμη Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kaizer




Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Φύλλο : Άντρας

βοήθεια για τον πριβέ server μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοήθεια για τον πριβέ server μου   βοήθεια για τον πριβέ server μου EmptyΔευ Αυγ 06, 2012 4:48 am

Φίλε, εγώ είχα metin2 private servrer αγγλικό. Μπορείς να δεκτεις paysafecard μέσω του paywall. Αυτό χρησιμοποιεί και ο Alyx. Άλλα δεν εισπράττεις το full των χρημάτων. Πχ. 10 euro θα πέρνεις 8 euro η κάτι τέτοιο. Δεν είναι τίποτα το δύσκολο απλώς πρέπει να ξέρεις από php .

Για τα ελληνικά δεν έχεις σχέση ο host. Απλός βάλε στο το σωστό encoding όπως UTF-8.

Ελπίζω να βοήθησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Tsunami
Moderator
Moderator
[MOD]Tsunami


Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : In my World
Φύλλο : Άντρας

βοήθεια για τον πριβέ server μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοήθεια για τον πριβέ server μου   βοήθεια για τον πριβέ server μου EmptyΔευ Αυγ 06, 2012 5:30 am

Μεταφέρετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SeThelwAkomi

SeThelwAkomi


Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : .Θέσσαλονικη.Στέννα.
Φύλλο : Άντρας

βοήθεια για τον πριβέ server μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοήθεια για τον πριβέ server μου   βοήθεια για τον πριβέ server μου EmptyΔευ Αυγ 06, 2012 1:21 pm

ειστε ολοι ελεος prive server travian θελω να φτιαξω οχι Metin2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WolfHeart

WolfHeart


Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2012
Φύλλο : Άντρας

βοήθεια για τον πριβέ server μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοήθεια για τον πριβέ server μου   βοήθεια για τον πριβέ server μου EmptyΤρι Αυγ 07, 2012 3:11 pm

Καταρχάς για να δέχεται Ελληνικά ο Server βάλε αυτό στο index.php θα βρείς μια παρόμοια σειρά αντικατέστησε το με αυτό http://pastebin.com/sqSX8GTt πήγαινε στο site για να δείς τον κώδικα γιατί δεν μου τον έβγαζε το forum για να βρείς Host σου προτείνω να δείς εδώ http://www.multihosting.gr/reseller-hosting Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
βοήθεια για τον πριβέ server μου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» έχω φτιάξει έναν Travian πριβέ server
» SERVER OFF??
» Τι έπαθε ο server;
» Server off?
» Server on

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Spam :: Spam-
Μετάβαση σε: