Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Πρόβλημα με Η/Υ

Πήγαινε κάτω 
+5
Valvoline
DesolationGR
[Admin]Alyx
ImeSura
EmilyAnimexX
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EmilyAnimexX

EmilyAnimexX


Αριθμός μηνυμάτων : 369
Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : Φεγγάρι
Φύλλο : Θηλυκό

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 7:03 am

Όπως είπα και αλλού έχω ένα πρόβλιμα με τον υπολογιστή μου..
Όταν το ανίγω κολάει..μετά όμως όταν προσπαθώ να ανίξω προγραμματά μέτά απο 10 λεπτά μου δίχνει μια μπλέ οθόνη με άσπρες γραμμές μετα κλίνει και ανίγει απο μόνο του και μένει στην αρχική εικόνα που δίχνει μόλις ανίξω τον Η/Υ..Μερικές φορές όταν το κλίνω απο την πρίζα το φωτάκι που δίχνει πως ο Η/Υ είναι ανιχτός αναβοσβίνει ακόμα και όταν ο πίργος δεν έιναι στην πρίζα.. Καμία συμβουλή βοήθεια με το τι να κάνω??
Edit:Όταν το φωτάκι αναβοσβίνει δεν μπορώ να ανίξω τον Η/Υ μερίκες φορές περνούν εβδομάδες όσπου να σταματίσει να αναβοσβίνει και να μπορώ να τον ανίξω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 7:49 am

Πάρε άλλον υπολογιστή βρέθηκε η λύση κλειδώνει :P.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EmilyAnimexX

EmilyAnimexX


Αριθμός μηνυμάτων : 369
Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : Φεγγάρι
Φύλλο : Θηλυκό

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 8:13 am

ImeSura έγραψε:
Πάρε άλλον υπολογιστή βρέθηκε η λύση κλειδώνει :P.
το να έρχεσε και να λέει πράγματα άκιρα δεν σε κάνει καποιον και εχτός αν δέν ξερείς τι να κάνω να σιωπίσεις και να μήν μιλάς κύριε αλέξανδρε-.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 8:24 am

Η μπλε οθόνη λέγεται BSOD (Blue Screen Of Death) και είναι προνόμιο των windows xD
Μπορεί να συμβεί για διάφορους λόγους όπως ελαττωματικό ή μη συμβατό hardware, ή αποτυχία εγγραφής-ανάγνωσης από την μνήμη RAM.
Χρειάζεται να προσέξεις το αν κάποια συγκεκριμένη ενέργειά σου το προκαλεί, αν εμφανίζεται μετά από κάποια αλλαγή στον υπολογιστή σου ή στα προγράμματα αυτού και να αναιρέσεις αυτή την αλλαγή.

Προσωπικά άρχισε να μου πετά blue screens μετά από αναβάθμιση του avast, όταν αυτό ξεκινούσε να αναλύει κάποιο πρόγραμμα που ξεκινούσα. Απενεργοποίησα την "ασπίδα συμπεριφοράς" του avast και τέλος τα blue screens.

Αυτό για το λαμπάκι είναι λίγο μυστήριο :Ρ Μπορεί να υπάρχει διαρροή ρεύματος ή να έχεις UPS μεταξύ πρίζας και υπολογιστή. UPS είναι ένα κουτάκι που λειτουργεί σαν μπαταρία αν πέσει το ρεύμα, ώστε να προλάβεις να κλείσεις τον υπολογιστή με ασφάλεια.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την [Admin]Alyx στις Σαβ Ιουλ 28, 2012 8:29 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 8:26 am

EmilyAnimexX έγραψε:
ImeSura έγραψε:
Πάρε άλλον υπολογιστή βρέθηκε η λύση κλειδώνει :P.
το να έρχεσε και να λέει πράγματα άκιρα δεν σε κάνει καποιον και εχτός αν δέν ξερείς τι να κάνω να σιωπίσεις και να μήν μιλάς κύριε αλέξανδρε-.-
Ναι ok ^^.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DesolationGR

DesolationGR


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 27/07/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : Αθήνα
Φύλλο : Άντρας

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 8:33 am

Τι να πάρει πσ του λες ρε συ σε τέτοιες εποχές Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EmilyAnimexX

EmilyAnimexX


Αριθμός μηνυμάτων : 369
Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : Φεγγάρι
Φύλλο : Θηλυκό

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 8:42 am

[Admin]Alyx έγραψε:
Η μπλε οθόνη λέγεται BSOD (Blue Screen Of Death) και είναι προνόμιο των windows xD
Μπορεί να συμβεί για διάφορους λόγους όπως ελαττωματικό ή μη συμβατό hardware, ή αποτυχία εγγραφής-ανάγνωσης από την μνήμη RAM.
Χρειάζεται να προσέξεις το αν κάποια συγκεκριμένη ενέργειά σου το προκαλεί, αν εμφανίζεται μετά από κάποια αλλαγή στο υπολογιστή σου ή στα προγράμματα αυτού και να αναιρέσεις αυτή την αλλαγή.

Προσωπικά άρχισε να μου πετά blue screens μετά από αναβάθμιση του avast, όταν αυτό ξεκινούσε να αναλύει κάποιο πρόγραμμα που ξεκινούσα. Απενεργοποίησα την "ασπίδα συμπεριφοράς" του avast και τέλος τα blue screens.

Αυτό για το λαμπάκι είναι λίγο μυστήριο :Ρ Μπορεί να υπάρχει διαρροή ρεύματος ή να έχεις UPS μεταξύ πρίζας και υπολογιστή. UPS είναι ένα κουτάκι που λειτουργεί σαν μπαταρία αν πέσει το ρεύμα, ώστε να προλάβεις να κλείσεις τον υπολογιστή με ασφάλεια.

Δέν κάναμε καμία αλλαγη στον υπολογιστή εδώ και 6 χρόνια..
Αυτό με το φωτάκι ξέρω είναι μυστιριο αλλα ποτέ δέν το άφινε ανοιχτό άν έπεφτε η ασφάλεια και όποτε το ανόιγω μου δίχνει ενα κουτάκι που λεει ''windows has found several problems click to fix it'' μια λύση ήταν να πάρουμε το avs antivirus άν και το κάναμε δεν έλυσε το πρόβλημα με τεσ μπλε οθόνες..το πρόβλημα τωρα είναι πως όταν το έκλισα απο την πρίζα και το άνιξα δεν ακούστηκε ενας ήχος απο τον πύργο που πάντα ακούγετε αν δουλέυει σωστά και μένει στην είκονα που βλέπω μόλις ανίξω τον υπολογιστή μαζι με ασπρες γραμμές...το προβλημα έχει καιρό που το έχουμε-.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Valvoline

Valvoline


Αριθμός μηνυμάτων : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : athens
Φύλλο : Άντρας

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 9:12 am

Έγω με το Blue screen έχουμε γίνει κολητοί κάθε φόρα που μπαίνω rebenton (μετά το ξεκίνημα του pc), και είναι ώρα που θα έχει κόσμο η πόλη 1, τότε ξέρω πως καπού έκει θα εμφανιστεί ο φίλος μου :godamnmotherf..: Αύτο οφείλετε μάλλον στην 1gb ram που έχω, και στο 265W τροφοδοτικό xD
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EmilyAnimexX

EmilyAnimexX


Αριθμός μηνυμάτων : 369
Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : Φεγγάρι
Φύλλο : Θηλυκό

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 9:17 am

Valvoline έγραψε:
Έγω με το Blue screen έχουμε γίνει κολητοί κάθε φόρα που μπαίνω rebenton (μετά το ξεκίνημα του pc), και είναι ώρα που θα έχει κόσμο η πόλη 1, τότε ξέρω πως καπού έκει θα εμφανιστεί ο φίλος μου :godamnmotherf..: Αύτο οφείλετε μάλλον στην 1gb ram που έχω, και στο 265W τροφοδοτικό xD
Φένετε έχουμε τον ιδιο κολιτό:ο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 12:42 pm

Πρότων EmilyAnimexX μην κλείνεις τον υπολογιστή σου από τον διακόπτη απλά να έχεις πατιμένο το κουμπί που αννοίγει για λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να κλείσει γιατί θα το κάψεις :P.Δεύτερον κάνε format (φέρε κάποιον ιδικό το format δεν μπορείς να το κάνεις μόνη σου)εγώ έκανα format και έβαλα και crack windows δεν έχουν διαφορά τα crack νομίζω οπότε κάνε το ίδιο...Αν είναι παλιό το PC σου μετά το format μπορεί να έχεις lag αλλά αν το προσέχεις να μην πιάσει ιούς και δεν γεμίσεις τον σκληρό δίσκο,θα είσαι κομπλέ αλλά αν κατεβάζεις και μετά κάνεις delete για να έχεις χώρο δεν θα κάνει πολύ διαφορά με κάθε download που κάνουμε από ότι ξέρω κάνουμε λίγη ζημιά στον υπολογιστή ^^ καλή συνέχεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EmilyAnimexX

EmilyAnimexX


Αριθμός μηνυμάτων : 369
Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : Φεγγάρι
Φύλλο : Θηλυκό

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 1:06 pm

ImeSura έγραψε:
Πρότων EmilyAnimexX μην κλείνεις τον υπολογιστή σου από τον διακόπτη απλά να έχεις πατιμένο το κουμπί που αννοίγει για λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να κλείσει γιατί θα το κάψεις :P.Δεύτερον κάνε format (φέρε κάποιον ιδικό το format δεν μπορείς να το κάνεις μόνη σου)εγώ έκανα format και έβαλα και crack windows δεν έχουν διαφορά τα crack νομίζω οπότε κάνε το ίδιο...Αν είναι παλιό το PC σου μετά το format μπορεί να έχεις lag αλλά αν το προσέχεις να μην πιάσει ιούς και δεν γεμίσεις τον σκληρό δίσκο,θα είσαι κομπλέ αλλά αν κατεβάζεις και μετά κάνεις delete για να έχεις χώρο δεν θα κάνει πολύ διαφορά με κάθε download που κάνουμε από ότι ξέρω κάνουμε λίγη ζημιά στον υπολογιστή ^^ καλή συνέχεια.

Πρώτον το Πρώτον γράφετε με Ω ΚΑΙ Ο..Δευτερον και να το κρατήσω πατημένο δεν κλίνει με τπτ-.-
Τρίτον το crack μάνα μου λαγγάρει το Η/Υ ΜΟΥ
Και τέταρτον ο Η/Υ EIΝΑΙ ΕΝΑ ΓΈΡΙΚΟ 6 ΧΡΟΝΏΝ WINDOWS VISTA!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DesolationGR

DesolationGR


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 27/07/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : Αθήνα
Φύλλο : Άντρας

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 1:16 pm

Ένα format χρειάζεται μονό και θα είναι εντάξει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 1:48 pm

EmilyAnimexX έγραψε:
ImeSura έγραψε:
Πρότων EmilyAnimexX μην κλείνεις τον υπολογιστή σου από τον διακόπτη απλά να έχεις πατιμένο το κουμπί που αννοίγει για λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να κλείσει γιατί θα το κάψεις :P.Δεύτερον κάνε format (φέρε κάποιον ιδικό το format δεν μπορείς να το κάνεις μόνη σου)εγώ έκανα format και έβαλα και crack windows δεν έχουν διαφορά τα crack νομίζω οπότε κάνε το ίδιο...Αν είναι παλιό το PC σου μετά το format μπορεί να έχεις lag αλλά αν το προσέχεις να μην πιάσει ιούς και δεν γεμίσεις τον σκληρό δίσκο,θα είσαι κομπλέ αλλά αν κατεβάζεις και μετά κάνεις delete για να έχεις χώρο δεν θα κάνει πολύ διαφορά με κάθε download που κάνουμε από ότι ξέρω κάνουμε λίγη ζημιά στον υπολογιστή ^^ καλή συνέχεια.

Πρώτον το Πρώτον γράφετε με Ω ΚΑΙ Ο..Δευτερον και να το κρατήσω πατημένο δεν κλίνει με τπτ-.-
Τρίτον το crack μάνα μου λαγγάρει το Η/Υ ΜΟΥ
Και τέταρτον ο Η/Υ EIΝΑΙ ΕΝΑ ΓΈΡΙΚΟ 6 ΧΡΟΝΏΝ WINDOWS VISTA!
Καλά μη μιλάς για ορθογραφία γιατί αν πω τίποτε εγώ για την ορθογραφία σου θα μου λες ότι σε πληγώνω :P βάζεις τόνους σε λέξεις που είναι μονοσύλλαβες τέσπα άσχετο αυτό γιατί lagari το PC με τα crack windows;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Ιουλ 28, 2012 5:37 pm

Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτογραφία με τις γραμμές?
Αν είναι αυτό που φαντάζομαι, το psu έχει κάψει τη κάρτα γραφικών.
Για να μη πω και καμια μητρική... Neutral
(τα psu θέλουν άλλαγμα που και που)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
narma

narma


Αριθμός μηνυμάτων : 269
Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2012
Ηλικία : 30
Φύλλο : Άντρας

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΚυρ Ιουλ 29, 2012 1:14 am

Λοιπον γνωμη μου επειδη το εχω ψαξει πολυ πιστεω να βοηθησει.
Λοιπον πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να κανεις ενα φορματ και να βαλεις windows xp.
Ειναι τα καλυτερα και τα πιο αξιοπιστα(γρηγορα,απλα,ευκολα)καλο θα ηταν να εχεις σαν προγραμμα σε ενα CD το NortonGost 12.0(σου φτιαχνει κλονο χωρις ιους και με ενα απλο τρεξιμο του CD πριν μπουταρει το Pc σου κανει φορματ και σου τα φτιαχνει ολα)Για αντιικο θα σου προτινα Avast ειναι ολο στα ελληνικα και ειναι δωρεανlink.Τωρα αν θες κατι πιο δυνατο σαν αντιικο θα σου δωσω μια διευθυνση να κατεβασεις το ESET full protection για παντα.

Ολα αυτα τα προγραμματακια που σου προτειναι και ο MOD καλα ειναι αλλα για τις λειτουργιες που θες εσυ τον υπολογιστη σου πιστευω ενα αντιικο ειναι οτι χρειαζεσαι.
Καλα θα ηταν να κατεβασεις και το DriverGeniouslink που μολις το περασεις κανεις μια απλη σαρωση και σου βρισκει ολα τα καινουργια Drivers για οτι συσκευη εχεις πανω στον υπολογιστη σου και με ενα απλο κιλκ τα κανεις εγκατασταση ειναι πολυ απλο στην χρηση(οριστε και ενα βιντεακι για βοηθεια https://www.youtube.com/watch?v=fxChy9TpEj8)

Ελπιζω να βοηθησα αν θες τπτ αλλο στειλε μου καποιο πμ και ευχαριστως να σε βοηθησω σε οτι θες.Με φιλια Κωνσταντινος

Βεβαια με ενα πολυμετρο μετρα λιγο και την καρτα σου η την μιτρικη σου.Ειχα καψει NVidia καρτα 10κ επειση ειχα περασει για αλλο παιχνιδι GVX πολλες καρτες δεν το υποστιριζουν και καιγονται.Οσο για το κρακ των windows xp αν δεν σου δουλευει πες μου να σου δωσω λινκ για να τα κατεβασεις ολοκη=ληρα και σωστα και αντι για Avast θα σο προτεινα να βαλεις Eset αμα θες πεσ μου να σου στειλω και εκει link να το περασεις για παντα δεν ειναι τπτ και ειναι πολυ πιο ασφαλες.Καθαρησε λιγο και τον υπολογιστη μεσα ποτε δεν ξερεις με κανα ξεσκονοπανω η φυσα το με κανα πιστολη των 4-5 μπαρ.Αν δεν φτιαξει ενημερωσε με να σε βοηθησω μεσο skype.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WolfHeart

WolfHeart


Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2012
Φύλλο : Άντρας

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΚυρ Ιουλ 29, 2012 2:40 am

Εμένα blue screen μου έβγαζε ο παλιός μου υπολογιστής επειδή είχα βάλει καταλάθος 2 antivairus..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EmilyAnimexX

EmilyAnimexX


Αριθμός μηνυμάτων : 369
Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : Φεγγάρι
Φύλλο : Θηλυκό

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΚυρ Ιουλ 29, 2012 7:27 am

Dren έγραψε:
Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτογραφία με τις γραμμές?
Αν είναι αυτό που φαντάζομαι, το psu έχει κάψει τη κάρτα γραφικών.
Για να μη πω και καμια μητρική... Neutral
(τα psu θέλουν άλλαγμα που και που)
Αν προλάβω ποτέ να το βγάλω φωτογραφία ευχαρίστως

narma έγραψε:
Λοιπον γνωμη μου επειδη το εχω ψαξει πολυ πιστεω να βοηθησει.
Λοιπον πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να κανεις ενα φορματ και να βαλεις windows xp.
Ειναι τα καλυτερα και τα πιο αξιοπιστα(γρηγορα,απλα,ευκολα)καλο θα ηταν να εχεις σαν προγραμμα σε ενα CD το NortonGost 12.0(σου φτιαχνει κλονο χωρις ιους και με ενα απλο τρεξιμο του CD πριν μπουταρει το Pc σου κανει φορματ και σου τα φτιαχνει ολα)Για αντιικο θα σου προτινα Avast ειναι ολο στα ελληνικα και ειναι δωρεανlink.Τωρα αν θες κατι πιο δυνατο σαν αντιικο θα σου δωσω μια διευθυνση να κατεβασεις το ESET full protection για παντα.

Ολα αυτα τα προγραμματακια που σου προτειναι και ο MOD καλα ειναι αλλα για τις λειτουργιες που θες εσυ τον υπολογιστη σου πιστευω ενα αντιικο ειναι οτι χρειαζεσαι.
Καλα θα ηταν να κατεβασεις και το DriverGeniouslink που μολις το περασεις κανεις μια απλη σαρωση και σου βρισκει ολα τα καινουργια Drivers για οτι συσκευη εχεις πανω στον υπολογιστη σου και με ενα απλο κιλκ τα κανεις εγκατασταση ειναι πολυ απλο στην χρηση(οριστε και ενα βιντεακι για βοηθεια https://www.youtube.com/watch?v=fxChy9TpEj8)

Ελπιζω να βοηθησα αν θες τπτ αλλο στειλε μου καποιο πμ και ευχαριστως να σε βοηθησω σε οτι θες.Με φιλια Κωνσταντινος

Βεβαια με ενα πολυμετρο μετρα λιγο και την καρτα σου η την μιτρικη σου.Ειχα καψει NVidia καρτα 10κ επειση ειχα περασει για αλλο παιχνιδι GVX πολλες καρτες δεν το υποστιριζουν και καιγονται.Οσο για το κρακ των windows xp αν δεν σου δουλευει πες μου να σου δωσω λινκ για να τα κατεβασεις ολοκη=ληρα και σωστα και αντι για Avast θα σο προτεινα να βαλεις Eset αμα θες πεσ μου να σου στειλω και εκει link να το περασεις για παντα δεν ειναι τπτ και ειναι πολυ πιο ασφαλες.Καθαρησε λιγο και τον υπολογιστη μεσα ποτε δεν ξερεις με κανα ξεσκονοπανω η φυσα το με κανα πιστολη των 4-5 μπαρ.Αν δεν φτιαξει ενημερωσε με να σε βοηθησω μεσο skype.
Αν με αφήσει η μαμά μου να τα κάνω φτύσε μου :P
WolfHeart έγραψε:
Εμένα blue screen μου έβγαζε ο παλιός μου υπολογιστής επειδή είχα βάλει καταλάθος 2 antivairus..
Έχουμε 3 antivirus στον υπολογιστή που τα 2 έχουν λίξη άδιας.. AVG antivirus Kaspersky antivirus McAffee antivirus το avg δουλεύει τωράWink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannio

giannio


Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 27/07/2012
Τόπος : 127.0.0.1
Φύλλο : Άντρας

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΚυρ Ιουλ 29, 2012 8:02 am

Υπάρχει περίπτωση να έχουν πρόβλημα τα windows...
πριν όμως κάνεις format καλό θα ήταν να προσπαθήσεις να κανείς fix
το cd των windows πρέπει να παρέχει τέτοια λειτουργία...
Αν δεν ξέρεις καλύτερα να μην το κάνεις μόνη σου... βρες κάποιον που να ξέρει
Σε περίπτωση που κάνεις format μην βάλεις windows vista είναι γεμάτα προβλήματα
βάλε XP η 7


Edit:
όταν υπάρχει πάνω από ένα antivirus στο υπολογιστή κανένα δεν δουλεύει σωστά...
το ένα επηρεάζει το άλλο

Εγώ σαν antivirus πρωτινό το kaspersky δεν είναι τσάμπα αλλά είναι αρκετά καλό
Από την άλλη μπορείς να μην έχεις antivirus αλλά θα πρέπει να προσεχείς...



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EmilyAnimexX

EmilyAnimexX


Αριθμός μηνυμάτων : 369
Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : Φεγγάρι
Φύλλο : Θηλυκό

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΠαρ Αυγ 03, 2012 9:11 am

Ευχαριστώ για τες συμβουλες σας θα φέρουμε την άλλη εβδομαδα εναν ειδικό να το δει ας κλειδώσειSmile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Tsunami
Moderator
Moderator
[MOD]Tsunami


Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : In my World
Φύλλο : Άντρας

Πρόβλημα με Η/Υ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με Η/Υ   Πρόβλημα με Η/Υ EmptyΣαβ Αυγ 04, 2012 12:46 pm

Κλειδώνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πρόβλημα με Η/Υ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» exp προβλημα
» πρόβλημα
» Πρόβλημα με την ώρα
» Προβλημα με το pc μου
» Προβλημα....

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Κατηγορία εκτός Metin2 :: Υπολογιστές software & hardware-
Μετάβαση σε: