Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Προβλημα με το pc μου

Πήγαινε κάτω 
+2
Anonymous Aka G-S-A
KillerDe4th
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KillerDe4th

KillerDe4th


Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤρι Μάης 22, 2012 8:48 am

έχω ένα πρόβλημα με το pc δεν μου ανοίγει κανονικά και αν τύχη να άνοιξη μετά απο 10 επανεκκίνησης π.χ μετά από 2 λεπτά μου χαλάει όλα τα χρώματα στην οθόνη κολαει και κάνω ξανά επανεκκίνηση αλλά μετά σπάνιο να ανοίξει πάλι μου λέει συνέχεια για επίλυση προβλήματος και μετά από ώρα πως δεν μπόρεσε να βρεθεί λύση και κλίνει μετά πάλι τα ίδια ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι το πρόβλημα΄..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤρι Μάης 22, 2012 10:43 am

#Μεταφέρεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous Aka G-S-A

Anonymous Aka G-S-A


Αριθμός μηνυμάτων : 529
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2012
Τόπος : EVERYWHERE
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤρι Μάης 22, 2012 10:45 am

Κανε το format
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.apple.com/
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤρι Μάης 22, 2012 11:22 am

Πρέπει να αρχίσεις με δοκιμές. Βγάλε τις κάρτες που έχεις επάνω, κα8αρισε τες και ξαναβαλτες. Κανε το ίδιο και με τις μνήμες. μια μια κάθε φορά.
Αυτό που περιγράφεις γίνεται απο διάφορα πράγματα. θα σου πω μερικά αρχίζοντας από τα πιο απλά και ανέξοδα.
κολλημένο ή χαλασμένο κουμπί start του tower (μου έχει συμβεί σε 2 πύργους), σκόνες στα ανεμιστηράκια cpu kai τροφοδοτικού, δεν κάνει επαφή κάποια κάρτα και πιθανότερο είναι η κάρτα οθόνης, δεν κάνει επαφή ή έχει χαλάσει κάποια μνήμη., υπερθέρμανση toy cpu, βραχυκυκλωμένο mobo, τροφοδοτικό που αρχίζει να τα παίζει................


Πριν κάνεις όμως κατι για πες μου. πατάς το κουμπί και δεν ανοίγει, ή ανοίγει κανονικά αλλά δεν μπαίνει στα win, και κάνει επανεκκίνηση;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KillerDe4th

KillerDe4th


Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤρι Μάης 22, 2012 11:38 am

Παταο το κουμπη ανοιγη καμια φορα κανονικα σαν να μην σιμβενει τιποτα αλλες φορες καθολου και αλλες φορες μολις παο να πατισο κοδικο σινδεσης μου μενη με μαυρη οθονη μου λεει κανονικη εκκινηση και επιλιση προβληματος σινισταται κανο επιλιση γιατι με κανονικη δεν μπαινη μου κολαει στον κοδικο οπως ειπα και με επιλιση αλλες φορες ανοιγη κανονικα και μετα απο 10 λεπτα μου κανει αυτο και αλλες φορες λεει πως δεν βρεθηκε λυση σημερα βαρεθικα και το εβγαλα τελειος απο το ρευμα μετα απο 1ωρα παο το ανοιγο μπαινει κανονικα ενοω με κανονικη εκκινηση μετα στην επιφανεια μου χαλαει ολα τα χρωματα και ι μου κλεινη ι οθονη και μενει ο πυργος ανοιχτος ι μενει και λειτουργει αλλα με χαλασμενα χρωματα fast σε αυτα που ειπες με το τροφοδιτικο υπαρχη περιπτοση να χαλασει π.χ το καλοδιο που βαζο στην πριζα? και για το καθαρισμα πο ειπες το ειχα κανει παλια με ενα spreit που ειχα παρι ιδικο για αυτην την δουλεια αλλα τωρα δεν εχω κατι με πιο τροπο μπορο να το καθαρισο αλλιος και κατι ακομη μιπος φταιει η καρτα γραφικον?? συγνομη για τα ορθογραφικα αλλα τωρα δεν μπορο να κατσο να τα διορθοσο ειμαι απο αλλο pc και δεν εχω χρονο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤρι Μάης 22, 2012 11:46 am

Στο tower εχεις 2 κουμπια. Το ενα κανει επανεκκινηση και το αλλο ειναι on/off. δοκιμασε να τα αλλαξεις. Βαλε το κουμπη της επανεκκινησης για on/off. χωρις να συνδεσεις το κουμπι που ηταν για on/off επανω. Αλλαζει απο τα βυσματακια που έχει πάνω στο mobo.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KillerDe4th

KillerDe4th


Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤρι Μάης 22, 2012 12:03 pm

οκ θα το δοκιμασο αυριο γιατι τωρα ειμαι απο αλλο pc αν το κανει αυτο τι θα αλλαξει ομος ? το εχεις δοκιμασει και σου εχει λυση το προβλημα΄?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤρι Μάης 22, 2012 12:44 pm

KillerDe4th έγραψε:
οκ θα το δοκιμασο αυριο γιατι τωρα ειμαι απο αλλο pc αν το κανει αυτο τι θα αλλαξει ομος ? το εχεις δοκιμασει και σου εχει λυση το προβλημα΄?

Ναι μου εχει τύχει σε 2 πύργους να κολλάει το κουμπι και να μην ανοίγει από τη μια και από την αλλη να κανει επανεκκινήσεις συνεχεια στα καλα καθουμενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Suigetsu

Suigetsu


Αριθμός μηνυμάτων : 414
Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2012
Ηλικία : 31
Τόπος : στο σπιτι μου
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤρι Μάης 22, 2012 12:58 pm

Anonymous Aka G-S-A έγραψε:
Κανε το format
scratch η μονη λυσει πιστευω στο προβλημα σου εκτος και αν ειναι το προβλημα στο hardware!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous Aka G-S-A

Anonymous Aka G-S-A


Αριθμός μηνυμάτων : 529
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2012
Τόπος : EVERYWHERE
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤρι Μάης 22, 2012 1:07 pm

[Gentleman] Suigetsu έγραψε:
Anonymous Aka G-S-A έγραψε:
Κανε το format
scratch η μονη λυσει πιστευω στο προβλημα σου εκτος και αν ειναι το προβλημα στο hardware!!

Αν εχει προβλημα το hardware τοτε πεταξε το pc σου :P και παρε 1 νεο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.apple.com/
KillerDe4th

KillerDe4th


Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤρι Μάης 22, 2012 10:23 pm

Φιλέ το pc είναι αρκετά καλό 4 πυρήνες και οτι άλλο θες το θέμα είναι οτι με την πρώτη βλακεία που έκανε μετά από 5 χρόνια το πετάμε? κάτι ακόμη που ξέχασα να πω χτες είναι οτι όταν έκανε αυτό που είπα οτι άνοιγε κανονικά και μετά απο 1-2 ώρες κόλλαγε ι οθόνη κάτω δεξιά στην οθόνη μου έβγαζε ενα μήνυμα που έλεγε το πρόγραμμα οδήγησης οθόνης κατι τέτοιο νομίζω σταμάτησε να λειτουργεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤετ Μάης 23, 2012 2:43 am

KillerDe4th έγραψε:
Φιλέ το pc είναι αρκετά καλό 4 πυρήνες και οτι άλλο θες το θέμα είναι οτι με την πρώτη βλακεία που έκανε μετά από 5 χρόνια το πετάμε? κάτι ακόμη που ξέχασα να πω χτες είναι οτι όταν έκανε αυτό που είπα οτι άνοιγε κανονικά και μετά απο 1-2 ώρες κόλλαγε ι οθόνη κάτω δεξιά στην οθόνη μου έβγαζε ενα μήνυμα που έλεγε το πρόγραμμα οδήγησης οθόνης κατι τέτοιο νομίζω σταμάτησε να λειτουργεί.

ΔΕν τον πετας τον 4core ή αν τον πεταξεις απο το παραθυρο πες μου που εισαι να ερθω να τον πιασω :P

Ολο και κατι φρεσκο μας βγαζεις παντως. :P

αν εχεις τους drivers της καρτας γραφικων, κανε απεγκατασταση των παλαιων ή σβηστούς εντελώς και ξανα πέρνα τους. Αυτο βεβαια δεν εχει να κανει με το οτι δεν σου ανειγει το pc απο το κουμπι. Ειναι κατι εντελως διαφορετικό. Ακουγετε καθολου το μπιπερ στην εκκινηση;

Για να συνοψίσω. Αλλαγή του on/off κουμπιού του tower, με της επανεκκίνησης και πέρασμα τους νέους drivers της κάρτας καλου κακου βγαλε και την καρτα και ξαναβαλτην .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KillerDe4th

KillerDe4th


Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤετ Μάης 23, 2012 3:20 am

Τώρα έκλεισαν τελείως και δεν δουλεύει καθόλου ι κάρτα γραφικών παο πίνακά ελέγχου κάνω clik στο πίνακας ελέγχου nvidia και λέει πως οι ρυθμίσεις οθόνης NVIDIA δεν διατίθενται αυτή την στιγμή δεν χρησιμοποιείτε οθόνη σε nvidia μήπως με αποχαιρέτησε οριστικά ι κάρτα Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[GOD]Leftaas

[GOD]Leftaas


Αριθμός μηνυμάτων : 351
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : L.A. CA
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤετ Μάης 23, 2012 3:24 am

Κατά την αποψη μου υπάρχουν 3 εκδοχές:

1ον Καρτα Γραφικών - Οθόνης
2ον Επεξεργαστής
3oν Windows (φορματ και τα ξαναπερνας)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KillerDe4th

KillerDe4th


Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤετ Μάης 23, 2012 3:30 am

οριστε εδω ειμαι σε σελιδα του google και εβγαλα μονο το λευκο μερος για να δειτε τι ενοω αυτο το κανει οπου και αν μπω και την ωρα που ανοιγει το pc

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤετ Μάης 23, 2012 5:56 am

μας τρέλανες. Σου δείχνει τον κενσορα αλλά δεν έχεις επιφάνεια εργασίας? κανε μια επαναφορα συστηματος σε προηγουμενη μερα που έπαιζαν ολα.
Αν ηταν καρτα χαλασμενη ή στα τελευταια της, δεν θα σου έδειχνε τιποτα, ουτε τον κενσορα.
Άσχετη ερωτηση, αλλα μπορει και σχετική. AV εχεις βαλει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PrOwARRioR7

PrOwARRioR7


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 17/05/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Athens
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤετ Μάης 23, 2012 6:20 am

Kανε format εγω πιστευω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KillerDe4th

KillerDe4th


Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤετ Μάης 23, 2012 7:08 am

https://www.youtube.com/watch?v=y3AWFvgBT_g αυτο που δειχνει το βιντεο με της γραμες ετσι το κανει απο την ωρα που ανοιγο το pc μολις παταο το κουμπη on/off ανοιγει ετσι για το AV τι ενοεις απο που το ελενχο αν το εχω βαλει ι οχι


Edit Tο nvidia control panel δεν μου το ανοιγει καθολου λεει πως δεν χρησιμοποιώ οθονη σε CPU
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΤετ Μάης 23, 2012 7:40 am

KillerDe4th

κοιτα πμ
Αυτο δεν ειναι hardware προβλημα.

Οσο για Αν εννοω antivirus. Αν εχεις βαλει κανα antivirus στο pc σου ρωταω. παντως κανε επαναφορα συστηματος και πιστευω οτι αυτο θα λυθει

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KillerDe4th

KillerDe4th


Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Προβλημα με το pc μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με το pc μου    Προβλημα με το pc μου  EmptyΣαβ Μάης 26, 2012 5:59 am

Μπορεί να κλειδώσει ευχαριστώ τον fast που βοήθησε όσο μπορούσε αν και δεν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι είχε πρόβλημα το pc..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προβλημα με το pc μου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πρόβλημα με την ώρα
» πρόβλημα
» Προβλημα....
» Προβλημα pc
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΧΠ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Κατηγορία εκτός Metin2 :: Υπολογιστές software & hardware-
Μετάβαση σε: