Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S

Πήγαινε κάτω 
+6
arxon
[MOD]Tsunami
fast.
DreamSaman
SexyFairy
ImeSura
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιουν 21, 2012 2:32 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Λοιπόν,καλησπέρα σας.Θα ήθελα να ρωτίσω και να πάρω απόψεις για το lag επιδή δεν παλεύβετε άλλο πια ειδηκά στα events και στο ξύλο είναι κουραστικό φενόμενο και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν λύσεις για αυτό το πρόβλημα (εκτός απο αλλαγή PC Very Happy).Δεν ξέρω όσοι έχουν lag αν φτέει ο υπολογιστής τους ή το net τους και αν είναι το net θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει και για αυτό μια λύση.Επίσεις κατέβασα ένα προγραμματάκι που βρήκα στο youtube και αυτός που το έδειχνε έλεγε ότι είναι πολύ χρίσημο αλλά δεν βρήκα και πολλή διαφορά :S.Ακούω απόψεις για λύση του προβλήματος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 7:45 am

[GOD]Leftaas έγραψε:

H αληθεια ειναι πως οταν παιζω ρεβεντον +1 προγραμμα αν εχω θα εχω ανοιχτo...
Η καρτα γραφικων μου ειναι ΑΤΙ RADEON HD και οι drivers οι πιο καινουργιοι...
Ουτε ενα μηνα δεν εχει που εκανα format οποτε δεν προλαβα να βαλω σκουπιδια...
Οι μνημες μου ειναι 500 gb 7200rpm ο σκληρος και 4 gb ram.
Επεξεργαστης Ιntel Core i5...

Προσωπικα εσυ μπορει να εχεις 50 mbps γραμμη εγω δεν μπορω να πιασω πανω απο 10 στη περιοχη μου...

Απ οτι ειδες εγραψα "ή οι ταχυτητες του ιντερνετ [(σας) ενοειται] δεν ειναι αρκετες" ποιον κατηγορω;

Aυτο που λεω ειναι οτι 1 από τα 2 συμβαίνει και υπεθεσα πως ειναι το πρωτο κατα 50% λογο του μεγαλου ποσοστου λαγκ αλλα και παλι δεν απεκλεισα το 2. Ετσι λοιπον εδωσα 50% πιθανοτητες στο καθενα, πιστευοντας πως 1 απο τα 2 συμβαινει. Δεν πιστευω πως κατηγορω καποιον εαν πιστευεις πως κατηγορω καποιον/ους τοτε απολογουμε και ζηταω συγγνωμη σε αυτον/ους.

Συγγνωμη αν φανηκα επιθετικος σε αυτο/α το/α μηνυμα/τα απλως προσπαθω να βρω την αιτια για το λαγκ. Very Happy
Αυτοι ειναι οι μονοι λογοι που μου ηρθαν στο μυαλο και εδωσα 50 % πιθανοτητες στον καθενα. :P



Εισαι σιγουρος οτι μονο 1 προγραμμα ειναι ανοιχτο; Πηγαινε λοιπον στις διεργασιες: ctrl+del/εναρξη διαχειρησης εργασιων/2η καρτελα διεργασιες. Μετρα τωρα ποσα .exe ειναι ανοιχτα. Καθε γραμη ειναι προγραμμα ή διεργασια των win. :P Εγω ειμαι σιγουρος οτι εχει πανω απο 20, και ας μην βλεπεις κανενα on. :P

οταν λεω σκουπιδια δεν εννοω παλια πραγματα, αλλα defrag στις μνημες. Ελευθερωση χωρου δηλαδη στις μνημες για να μπωρει να παρει και να επεξεργαστει νεα δεδομενα = online game.
Αν κοιταξεις, πιστευω οτι οταν λαγκαρεις το cpu ή οι μνημες θα χτυπάνε πανω απο 80-90%.
Ενας ευκολος τροπος να μην εχεις ολα αυτα, ειναι να κλισεις το pc σου και να το ξανα ανοιξεις.

με τα χαρακτηριστικα που λες στο pc σου δεν θα επρεπε να ειχες τιποτα απο αυτα. Το δικο μου ειναι πολυ κατοτερο και με 3gb μνημη μια και ειναι 32 bit win. οσο για το ιντερνετ στα 17mbps συντονίζω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 7:56 am

Εγώ δεν έχω καθόλου lag,ποτέ.Όσα παράθυρα και να έχω ανοιχτά,πολλά πράγματα μπορεί να οφείλονται στο lag που έχεις.Για παράδειγμα εγώ ένα διάστημα είχα lag επειδή ένα πρόγραμμα των windows .exe κατανάλωνε πολύ ενέργεια από την cpu.

Ορίστε και η ταχύτητα μου.

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 Testbdq




Ο σέρβερ από την άλλη,πιστεύω αντέχει άνετα τα 2πλάσια άτομα από ότι είναι τώρα,οπότε τέτοιο θέμα δεν τίθεται. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 8:05 am

Συνηθως αυτο συμβαινει. κατι καταναλωνει πολlους πώρους, οποτε καπoια στιγμη αδυνατει να επεξεργαστει δεδομενα το cpu.

UP Stream 902 kbps
Down Stream 17552 kbps

Operation Data / Defect Indication :
Operation Data Upstream Downsteam
Noise Margin 10.5 db 8.9 db
Attenuation 9.8 db 13.4 db
Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[GOD]Leftaas

[GOD]Leftaas


Αριθμός μηνυμάτων : 351
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : L.A. CA
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 8:36 am

Defragment και τσεκ για ερρορς κανω καθε μηνα...
Δεν χτυπανε οι cpu ποτε πανω απο 30% σε εμενα Wink
Παντως εσεις που ειστε Αθηνα ειστε πολυ τυχεροι... 12mbps ο Psycho που σημαινει
εως 1.250 ταχυτητα κατεβασματος.

fast. δεν λαγκαρω εγω (πολυ σπανια) εγω μιλαω για αυτα τα ατομα που εκαναν ποστ εδω... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 9:11 am

Δεν εχει σχεση που εισαι αλλα ποσο κοντα εισαι στο dslam. :P Για να μη σου πω οτι οι πιο τυχεροι στην Ελλαδα ειναι αυτοι που ειναι κοντα και μεσα στη Καλαματα. Παντως να ξερετε οτι τα modem των εταιρειων ειναι χρονισμενα παντα χαμιλα, για να εξοικονομουν πωρους και αυτοι. Wink Με ενα δικο σας modem εχετε χαλαρα 3-4mbps. Το λεω απο προσωπική πειρα. συχρονιζα στα 14mbps τον σκαλισα και λιγο, και για 3 μερες συχρονιζα στα 21mbps............. μετα με πηραν χαμπαρι και το κλειδωσαν απο τα κεντρικα τους. :roflmfao:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[GOD]Leftaas

[GOD]Leftaas


Αριθμός μηνυμάτων : 351
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : L.A. CA
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 9:35 am

fast. έγραψε:
Δεν εχει σχεση που εισαι αλλα ποσο κοντα εισαι στο dslam. :P Για να μη σου πω οτι οι πιο τυχεροι στην Ελλαδα ειναι αυτοι που ειναι κοντα και μεσα στη Καλαματα. Παντως να ξερετε οτι τα modem των εταιρειων ειναι χρονισμενα παντα χαμιλα, για να εξοικονομουν πωρους και αυτοι. Wink Με ενα δικο σας modem εχετε χαλαρα 3-4mbps. Το λεω απο προσωπική πειρα. συχρονιζα στα 14mbps τον σκαλισα και λιγο, και για 3 μερες συχρονιζα στα 21mbps............. μετα με πηραν χαμπαρι και το κλειδωσαν απο τα κεντρικα τους. :roflmfao:

Για πες λιγο να το βαλω στα 12 mbps... Βοηθα με!!!(Καλυτερα σε πμ Wink μη ειμαστε :asxeto: αν και βασικα αυτο ειναι το θεμα... ) Shocked Smile Κανονικα δεν επρεπε να στο κλειδοσουν...
Το συμβολαιο δεν λεει 24 mbps ή έστω 12 ;; Μπορεις να τους καταγγειλεις για αυτο αν το συμβολαιο ελεγε πανω εως 24...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 9:53 am

Δε μπορεί να καταγγείλει γιατί πείραξε το modem.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: