Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S

Πήγαινε κάτω 
+6
arxon
[MOD]Tsunami
fast.
DreamSaman
SexyFairy
ImeSura
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουν 21, 2012 2:32 am

Λοιπόν,καλησπέρα σας.Θα ήθελα να ρωτίσω και να πάρω απόψεις για το lag επιδή δεν παλεύβετε άλλο πια ειδηκά στα events και στο ξύλο είναι κουραστικό φενόμενο και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν λύσεις για αυτό το πρόβλημα (εκτός απο αλλαγή PC Very Happy).Δεν ξέρω όσοι έχουν lag αν φτέει ο υπολογιστής τους ή το net τους και αν είναι το net θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει και για αυτό μια λύση.Επίσεις κατέβασα ένα προγραμματάκι που βρήκα στο youtube και αυτός που το έδειχνε έλεγε ότι είναι πολύ χρίσημο αλλά δεν βρήκα και πολλή διαφορά :S.Ακούω απόψεις για λύση του προβλήματος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SexyFairy

SexyFairy


Αριθμός μηνυμάτων : 220
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2012
Τόπος : Δαιμονικός Πύργος
Φύλλο : Θηλυκό

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουν 21, 2012 2:53 am

Απο την στιγμή που μπήκε ο καινούριος client έχω πρόβλημα με το lag. Στο ξύλο τα βλέπω όλα καρέ καρέ, όταν αλλάζω χάρτη τις περισσότερες φορές με πετάει, αργεί πολύ το login...Μήπως όμως φταίει και το ότι ο νέος client συνέπεσε με το κλείσιμο των σχολείων? Ο κόσμος πλέον είναι πολύς στο παιχνίδι και ίσως και αυτό παίζει το ρόλο του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DreamSaman

DreamSaman


Αριθμός μηνυμάτων : 346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουν 21, 2012 3:08 am

Το pc σου είναι καινούργιο η είναι παλιό γιατί παίζει ρόλο και αυτό Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουν 21, 2012 3:12 am

Το PC μου το πείρα πέρσι τον Ιαννουάριο του 2011,είναι hp laptop με 2.3 επεξεργαστή family chipset κάρτα γραφικών (χάλια κάρτα γραφικών πιστεύω),3GB ram και από τα 286 GB στον σκληρό δίσκο έχω ελεύθερα 211 :S.Α και το έκανα format τον Ιανουάριο του 2012 Very Happy.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SexyFairy

SexyFairy


Αριθμός μηνυμάτων : 220
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2012
Τόπος : Δαιμονικός Πύργος
Φύλλο : Θηλυκό

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουν 21, 2012 3:19 am

Δεν νομίζω να είναι θέμα υπολογιστή. Το AION και το metinGR μου τρέχει κανονικότατα χωρίς ίχνος lag. Το τελευταίο μου φορματ έγινε πριν 4 μήνες, και σε τεχνικό για service το πηγα πριν 1 μήνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουν 21, 2012 3:27 am

Μα πιστεύεις ότι λαγγάρω και στο GR? Evil or Very Mad και στο GR πολύ περισσότερο.Πιστεύω περισσότερο για εμένα είναι θέμα net επιδή είμαι από την Κύπρο ίσως αυτό είναι αλλά πιστεύω υπάρχυ κάποια λύση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουν 21, 2012 3:56 am

Έχω παρατηρήση τώρα που μπήκα στο gr για να δοκιμάσω το πρόγραμμα που σας είπα πάραπάνω και λήθηκε το πρόβλημα με το lag στο GR δηλαδή μόνο στο revevnton έχω lag και δεν είμαι ο μόνος αν μπορεί να λυθή αυτό το πρόβλημα θα είμαστε όλοι ευγνόμων στον [Admin]Alyx.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουν 21, 2012 6:30 am

Χρησιμοποιεισαι αυτο για αρχη. Θα σου κανει δουλεια.
http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/SmartClose.shtml
Οσο για το lag που δεν εχεις οπως λες στο gr, σκεψου μονο οτι εκει δεν υπαρχουν 800+ με χρυσές armor kai οπλα :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουν 21, 2012 7:04 am

fast. έγραψε:
Χρησιμοποιεισαι αυτο για αρχη. Θα σου κανει δουλεια.
http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/SmartClose.shtml
Οσο για το lag που δεν εχεις οπως λες στο gr, σκεψου μονο οτι εκει δεν υπαρχουν 800+ με χρυσές armor kai οπλα :P
Φίλε fast δεν έχω ιδέα πως να το χρησοιμοποιήσω :S το κατέβασα και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω μόνο κάτι στην τύχη έκανα το άνοιξα και πάτησα το πρώτο cheers .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουν 21, 2012 7:34 am

καλα εκανες αυτο πατας.
Στην ουσια αυτο το προγραμματακι κλείνει ολα τα προγραμματα που εκτελούνται εκεινη την ωρα. καθως και τις διεργασιες των windows στο παρασκήνιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουν 21, 2012 7:45 am

Και μετά που τα κλείνει τι γίνετε?xD
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουν 21, 2012 7:52 am

Μπορεις να τα ξανα ανοίξεις οτι ωρα θες. κανοντας restore στο smart close ή επανεκκινηση στο pc σου. Αν ειναι προγραμμα αυτο που εχει κλεισει το ανοιγεις κανονικα οπως και πριν.

Υπαρχει και αυτο αλλα ειναι για πιο lite καταστασεις
http://download.cnet.com/CCleaner/3000-18512_4-10315544.html
αυτο ελευθερωνει μνημη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Tsunami
Moderator
Moderator
[MOD]Tsunami


Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : In my World
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουλ 05, 2012 1:06 pm

Ξεκλειδώθηκε μετά από αίτημα του θεματοθέτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουλ 05, 2012 1:09 pm

Λοιπόν περιμένω να πάρω βοήθεια περισσότερη γιατί δεν λήθηκε τελείως το πρόβλημα :P.Επείσης θέλω να μάθω πως μπορώ να δω το πόσο καλό net έχω στο reventon για να δω αν φτέει το net Wink.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arxon

arxon


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2012
Τόπος : Ένα βήμα πιο μπροστά
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουλ 05, 2012 2:39 pm

ImeSura έγραψε:
Λοιπόν περιμένω να πάρω βοήθεια περισσότερη γιατί δεν λήθηκε τελείως το πρόβλημα :P.Επείσης θέλω να μάθω πως μπορώ να δω το πόσο καλό net έχω στο reventon για να δω αν φτέει το net Wink.

Το πόσο καλό είναι το net σου, δεν έχει σχέση με το reventon. 'Η είναι ή δεν είναι. Κάνε για αρχή ένα speed test(πάτα στο google:speed test). Αν έχεις τις "εργοστασιακές" ρυθμίσεις στο router, να τις αλλάξεις(γράψε το μοντέλο στο google και κάτι θα βρεις). Το lag είναι γενικό φαινόμενο, τελευταίο που φταίει είναι το net. Έτυχε, στο παιχνίδι να μην μπορώ να κουνηθώ και μόλις το έκλεισα, κατέβαζα με 1,5 mb/s.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠεμ Ιουλ 05, 2012 10:31 pm

arxon έγραψε:
ImeSura έγραψε:
Λοιπόν περιμένω να πάρω βοήθεια περισσότερη γιατί δεν λήθηκε τελείως το πρόβλημα :P.Επείσης θέλω να μάθω πως μπορώ να δω το πόσο καλό net έχω στο reventon για να δω αν φτέει το net Wink.

Το πόσο καλό είναι το net σου, δεν έχει σχέση με το reventon. 'Η είναι ή δεν είναι. Κάνε για αρχή ένα speed test(πάτα στο google:speed test). Αν έχεις τις "εργοστασιακές" ρυθμίσεις στο router, να τις αλλάξεις(γράψε το μοντέλο στο google και κάτι θα βρεις). Το lag είναι γενικό φαινόμενο, τελευταίο που φταίει είναι το net. Έτυχε, στο παιχνίδι να μην μπορώ να κουνηθώ και μόλις το έκλεισα, κατέβαζα με 1,5 mb/s.
ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S 97282689

Τι πιστεύεις είναι καλό η μπα;Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[GOD]Leftaas

[GOD]Leftaas


Αριθμός μηνυμάτων : 351
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : L.A. CA
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 12:11 am

Kοιτα εγώ εχω 6 mbps αλλα και παλι λαγγαρο που και που... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ImeSura

ImeSura


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κάνε pm για να μάθεις :D.
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 1:05 am

[GOD]Leftaas έγραψε:
Kοιτα εγώ εχω 6 mbps αλλα και παλι λαγγαρο που και που... Rolling Eyes
Μπαα εσύ μια χαρά είσαι είδα και κάτι βιντεάκια που έκανες...:P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
antreasm123

antreasm123


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2012
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 1:24 am

ρε παιδια και γω απο κυπρο ειμαι και δεν παιρνει καθολου το reventon. μονο σε αυτο το προγραμμα εχω λαγ και δοκιμασα λα αυτα ποθ λετε αλλα δν γινεται τιποτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[GOD]Leftaas

[GOD]Leftaas


Αριθμός μηνυμάτων : 351
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : L.A. CA
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 1:42 am

Παιδια για να υπαρχει τοσο λαγ σημαινει πως ο σερβερ χρειαζετε κανα gb ram ακομα...

ή οτι οι ταχυτητες του ιντερνετ δεν ειναι αρκετες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arxon

arxon


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2012
Τόπος : Ένα βήμα πιο μπροστά
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 3:36 am

[/quote]
ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S 97282689

Τι πιστεύεις είναι καλό η μπα;Very Happy[/quote]

Να υποθέσω ότι έχεις 2mbps σύνδεση. Για 2άρα καλά είναι, αλλά οι 2άρες πλέον είναι για να ανοίγεις μόνο σελίδες, αν και σε μερικές ζορίζονται και οι 24αρες. Γενικά πάντως στην Ελλάδα, το θέμα internet είναι 100 χρόνια πίσω από όοοοοοοοοοολους τους υπόλοιπους. Αναβάθμισε την ταχύτητα και αν είσαι ο μόνος που παίρνει από τον κόμβο ή κοντά σε αυτόν, μπορεί το speed test να δείξει και πάνω από την ονομαστική Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitris@

dimitris@


Αριθμός μηνυμάτων : 79
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2012
Τόπος : athens
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 4:06 am

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΑΙ ΤΙ LAG ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ CH 4 ΚΑΙ ΚΟΛΑΩ :p
ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΝΟΤΕΒΟΟΚ :p ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΑΝΟΠΛΙΕΣ ΒΓΑΖΟΥΝΕ ΓΡΑΜΜΕΣ ΑΠΟ ΠΙΣΩ.ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΙΩΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ Ο ΜΙΣΟΣ ΜΑΥΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΙΣΟΣ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ.ΑΥΤΑ :p
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[GOD]Leftaas

[GOD]Leftaas


Αριθμός μηνυμάτων : 351
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : L.A. CA
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 4:45 am

ImeSura έγραψε:
[GOD]Leftaas έγραψε:
Kοιτα εγώ εχω 6 mbps αλλα και παλι λαγγαρο που και που... Rolling Eyes
Μπαα εσύ μια χαρά είσαι είδα και κάτι βιντεάκια που έκανες...:P

Αυτο ηταν με το v2 κλιεντ... Τωρα εχω λιγο λαγ και για πρωτη φορα με πεταει!! Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 5:26 am

[GOD]Leftaas έγραψε:
Παιδια για να υπαρχει τοσο λαγ σημαινει πως ο σερβερ χρειαζετε κανα gb ram ακομα...

ή οτι οι ταχυτητες του ιντερνετ δεν ειναι αρκετες...

Για να υπαρχει τοσο λαγκ συμαινει οτι πρεπει να καθαρισεις τιποτα σκουπιδια που εχεις μαζεψει στις βιβλιοθηκες σου, να μεγαλωσεις τις μνημες σου, να αλλαξεις καρτα γραφικων ή να αναβαθμισεις τους drivers...............................
Γιατι εχω την εντυπωση οτι για ολα φταιει ο αλλος; :P εχετε κοιταξει ποτε την καρτα σας τα windows που χρησιμοποιειται, το ποσα προγραμματα εχετε on την ωρα που λαγκαρετε; Το ποσα παραθυρα εχετε ανοιχτα; αν ειναι ανοιχτο ταυτοχρονα facebook kai skype; Τα αντεχει ολα αυτα το pc σας ή η συνδεση σας;

Προσωπικά παρολο που αρκετες φορες εχω ανοιχτά 3 ή 4 παραθυρα metin και απο την ιδια συνδεση ιντερνετ δουλευουν αλλοι 3 υπολογιστες 1wifi συνδεδεμενος με σερβερ λογο δουλειας και αλλοι 2 σταθεροι απο τους πιτσιρικαδες με online παιχνιδια, FB και διαφορα αλλα, Σπανια εως καθολου λαγκαρω. :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[GOD]Leftaas

[GOD]Leftaas


Αριθμός μηνυμάτων : 351
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : L.A. CA
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S   ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2012 6:34 am

fast. έγραψε:
[GOD]Leftaas έγραψε:
Παιδια για να υπαρχει τοσο λαγ σημαινει πως ο σερβερ χρειαζετε κανα gb ram ακομα...

ή οτι οι ταχυτητες του ιντερνετ δεν ειναι αρκετες...

[color=red]Για να υπαρχει τοσο λαγκ συμαινει οτι πρεπει να καθαρισεις τιποτα σκουπιδια που εχεις μαζεψει στις βιβλιοθηκες σου, να μεγαλωσεις τις μνημες σου, να αλλαξεις καρτα γραφικων ή να αναβαθμισεις τους drivers...............................
Γιατι εχω την εντυπωση οτι για ολα φταιει ο αλλος; :P εχετε κοιταξει ποτε την καρτα σας τα windows που χρησιμοποιειται, το ποσα προγραμματα εχετε on την ωρα που λαγκαρετε; Το ποσα παραθυρα εχετε ανοιχτα; αν ειναι ανοιχτο ταυτοχρονα facebook kai skype; Τα αντεχει ολα αυτα το pc σας ή η συνδεση σας;

Προσωπικά παρολο που αρκετες φορες εχω ανοιχτά 3 ή 4 παραθυρα metin και απο την ιδια συνδεση ιντερνετ δουλευουν αλλοι 3 υπολογιστες 1wifi συνδεδεμενος με σερβερ λογο δουλειας και αλλοι 2 σταθεροι απο τους πιτσιρικαδες με online παιχνιδια, FB και διαφορα αλλα, Σπανια εως καθολου λαγκαρω. :P

H αληθεια ειναι πως οταν παιζω ρεβεντον +1 προγραμμα αν εχω θα εχω ανοιχτo...
Η καρτα γραφικων μου ειναι ΑΤΙ RADEON HD και οι drivers οι πιο καινουργιοι...
Ουτε ενα μηνα δεν εχει που εκανα format οποτε δεν προλαβα να βαλω σκουπιδια...
Οι μνημες μου ειναι 500 gb 7200rpm ο σκληρος και 4 gb ram.
Επεξεργαστης Ιntel Core i5...

Προσωπικα εσυ μπορει να εχεις 50 mbps γραμμη εγω δεν μπορω να πιασω πανω απο 10 στη περιοχη μου...

Απ οτι ειδες εγραψα "ή οι ταχυτητες του ιντερνετ [(σας) ενοειται] δεν ειναι αρκετες" ποιον κατηγορω;

Aυτο που λεω ειναι οτι 1 από τα 2 συμβαίνει και υπεθεσα πως ειναι το πρωτο κατα 50% λογο του μεγαλου ποσοστου λαγκ αλλα και παλι δεν απεκλεισα το 2. Ετσι λοιπον εδωσα 50% πιθανοτητες στο καθενα, πιστευοντας πως 1 απο τα 2 συμβαινει. Δεν πιστευω πως κατηγορω καποιον εαν πιστευεις πως κατηγορω καποιον/ους τοτε απολογουμε και ζηταω συγγνωμη σε αυτον/ους.

Συγγνωμη αν φανηκα επιθετικος σε αυτο/α το/α μηνυμα/τα απλως προσπαθω να βρω την αιτια για το λαγκ. Very Happy
Αυτοι ειναι οι μονοι λογοι που μου ηρθαν στο μυαλο και εδωσα 50 % πιθανοτητες στον καθενα. :P

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΙΑ ΤΟ LAG :S
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: