Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 'Ενα μάθημα ζωής.

Πήγαινε κάτω 
+16
Elizadeth
ℛenato
YouAreTooSlow
JimakoC99
Man0liC
lonerider(Holysamana)
ANbOom11
iliast
Lunar
Cyclops
fast.
GoddessIrida
SERRENΑS
DarkFlyer
[Admin]Alyx
TzouTzouKa ツ
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 5:23 am





Δείτε το δεν έχετε να χάσεται κάτι. !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TzouTzouKa ツ

TzouTzouKa ツ


Αριθμός μηνυμάτων : 255
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλλιθέα
Φύλλο : Θηλυκό

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 5:37 am

Οτι και να πει κανεις, ειναι λιγο ..!Αυτα ειναι προβληματα και αυτη ειναι η πραγματικη ζωη!Γι' αυτο ξυπνηστε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 5:53 am

Ηθικό δίδαγμα, μην βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο, αλλά μισογεμάτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
????????
Επισκέπτης




'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 5:58 am

TzouTzouKa έγραψε:
Οτι και να πει κανεις, ειναι λιγο ..!Αυτα ειναι προβληματα και αυτη ειναι η πραγματικη ζωη!Γι' αυτο ξυπνηστε!!!
Ναι, συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες.
Αλλά πρόσεξα επίσης την δύναμη που έχουν οι λέξεις. Δηλαδή αυτό που θέλουμε, μπορούμε να το πετύχουμε απλώς χρησιμοποιώντας άλλες λέξεις. Αλλιώς ακούγεται ‘’ ΕΙΜΑΙ ΤΥΦΛΟΣ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ‘’ και αλλιώς ‘’ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ’’.
Έτσι και στην ζωή όταν ζητάμε κάτι, έστω και βοήθεια κάνοντας να μας λυπούνται, είτε κάνοντας τον ‘’μάγκα’’ τότε αυτό που που εισπράττει ο άλλος δεν είναι και ότι καλύτερο. Αλλά αν το ζητάς με αισιόδοξο τρόπο, βγαίνει από μόνο του στους άλλους .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 7:47 am

Το βίντεο είναι υπέροχο. Αλλά θεωρώ οτι και αύτο τα λέει όλα...:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TzouTzouKa ツ

TzouTzouKa ツ


Αριθμός μηνυμάτων : 255
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλλιθέα
Φύλλο : Θηλυκό

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 7:49 am

Πραγματικα το βιντεο περναει τοσα πολλα μυνηματα .. Μπραβο ..ισως ειναι το πιο ωραιο θεμα μεσα στο forum.. Και αξιζει να ριξουν μια ματια ολοι!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DarkFlyer

DarkFlyer


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Φύλλο : Άντρας

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 8:09 am

[GM]Ρetalouda έγραψε:
TzouTzouKa έγραψε:
Οτι και να πει κανεις, ειναι λιγο ..!Αυτα ειναι προβληματα και αυτη ειναι η πραγματικη ζωη!Γι' αυτο ξυπνηστε!!!
Ναι, συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες.
Αλλά πρόσεξα επίσης την δύναμη που έχουν οι λέξεις. Δηλαδή αυτό που θέλουμε, μπορούμε να το πετύχουμε απλώς χρησιμοποιώντας άλλες λέξεις. Αλλιώς ακούγεται ‘’ ΕΙΜΑΙ ΤΥΦΛΟΣ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ‘’ και αλλιώς ‘’ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ’’.
Έτσι και στην ζωή όταν ζητάμε κάτι, έστω και βοήθεια κάνοντας να μας λυπούνται, είτε κάνοντας τον ‘’μάγκα’’ τότε αυτό που που εισπράττει ο άλλος δεν είναι και ότι καλύτερο. Αλλά αν το ζητάς με αισιόδοξο τρόπο, βγαίνει από μόνο του στους άλλους .

Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα,αλλά επίσης όπως είπε και ο Alyx, καλό θα ήταν να βλέπαμε τα πράγματα αισιόδοξα,να ευχαριστούμε τον Θεό που είμαστε μια χαρά αρτιμελείς και όχι να χωλοσκάμε και να αγχωνόμαστε για ψύλου πήδημα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 8:20 am

Οrigami έγραψε:
Το βίντεο είναι υπέροχο. Αλλά θεωρώ οτι και αύτο τα λέει όλα...:

TzouTzouKa έγραψε:
Πραγματικα το βιντεο περναει τοσα πολλα μυνηματα .. Μπραβο ..ισως ειναι το πιο ωραιο θεμα μεσα στο forum.. Και αξιζει να ριξουν μια ματια ολοι!! Smile
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ !
Origami, είδα το video βέβαια δεν ξέρω την γλώσσα αλλά από της εικόνες που είδα, κατάλαβα την αγάπη ενός πατέρα για το παιδί του.
Παρόλο αυτά θέλω να συμπληρώσω εδώ ότι στην ζωή δεν υπάρχουν μόνο καλά πράγματα ή μόνο άσχημα αλλά και τα δύο. Οπότε ο καθένας μας έχει βιώσει πράγματα εξίσου καλά και άσχημα. Δεν πρέπει για κανένα λόγο όμως να τα παρατάει κάποιος όσο και δύσκολα και να είναι αλλά να πολεμάει μέχρι τέλους γιατί τότε θα αποδείξει σε όλους ‘’ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΠΕΦΤΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΟΤΑΝ ΜΕ ΡΙΧΝΟΥΝ ΚΑΤΩ ! ‘’. Γιατί κάποτε μου είπε ένα αγαπημένο μου πρόσωπο
‘’ ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΤΩ, ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΘΕΙΣ’’
και τον ευχαριστώ πολύ για αυτά τα λόγια με έχουν βοηθήσει πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SERRENΑS

SERRENΑS


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 01/02/2012
Τόπος : Ελλαδα,Δραμα
Φύλλο : Άντρας

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 8:32 am

;(
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 8:35 am

Θέλω να σας το στείλω καί με αγγλικούς υπότιτλους... (αξίζει να το ξανά δείτε, έχει άλλη σημασία)


Petalouda όποιος θα θέλει να συμπληρώσει πράγματα πάνω σε αυτά που είπες πιστεύω πως αυτά που θα πεί θα είναι τόσα φτωχά... Τα είπες όλα εσύ και έχεις απόλυτο δίκιο!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Οrigami στις Κυρ Φεβ 05, 2012 8:40 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SERRENΑS

SERRENΑS


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 01/02/2012
Τόπος : Ελλαδα,Δραμα
Φύλλο : Άντρας

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 8:38 am

οντος στον κοσμο υπαρχουν καλα πραματα..κακα πραματα...διαφορα ομος υπαρχουν και διασκεδαστικα Smile https://www.youtube.com/watch?v=Eg1u7L6ZJfc&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 8:44 am

spithazz έγραψε:
;(

spithazz έγραψε:
οντος στον κοσμο υπαρχουν καλα πραματα..κακα πραματα...διαφορα ομος υπαρχουν και διασκεδαστικα Smile https://www.youtube.com/watch?v=Eg1u7L6ZJfc&feature=related
Εμένα προσωπικά μου αρέσει αυτο!!!! XDDDDDD


Οrigami έγραψε:
Θέλω να σας το στείλω καί με αγγλικούς υπότιτλους... (αξίζει να το ξανά δείτε, έχει άλλη σημασία)


Petalouda όποιος θα θέλει να συμπληρώσει πράγματα πάνω σε αυτά που είπες πιστεύω πως αυτά που θα πεί θα είναι τόσα φτωχά... Τα είπες όλα εσύ και έχεις απόλυτο δίκιο!
Δεν ξέρω με ποιόν τρόπο να σου εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου για τα λόγια που μου είπες , ειλικρινά σε ευχαριστώ από τα βάθη της καρδίας μου !!! cat
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SERRENΑS

SERRENΑS


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 01/02/2012
Τόπος : Ελλαδα,Δραμα
Φύλλο : Άντρας

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 8:58 am

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 9:02 am

spithazz έγραψε:
https://www.youtube.com/watch?v=Xtz6laJXMMg&feature=related

Και αυτό το 'εχω δει αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα για τους ''μαγκες'' οδηγούς !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GoddessIrida

GoddessIrida


Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Wonderland Nightmare
Φύλλο : Θηλυκό

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 9:26 am


ένα ακόμα video....αυτό όμως μιλάει για τον ρατσισμό προς τα άτομα με ιδικές ανάγκες
όλα τα video είναι τελεί αλλά μερικά δεν μπόρεσα να τα δω.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TzouTzouKa ツ

TzouTzouKa ツ


Αριθμός μηνυμάτων : 255
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλλιθέα
Φύλλο : Θηλυκό

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 9:35 am

Ολα τα βιντεο ειναι τελεια οντως.. το καθενα περναει τα δικα του μυνηματα, αλλα ολα μαζι εχουν ενα κοινο.. μας δειχνουν οτι υπαρχουν αρκετα σοβαροτερα προβληματα απο αυτα που μπορει εμεις οι ιδιοι να εχουμε και μας κανει να σκεφτομαστε αισιοδοξα!


Για μενα αυτο το βιντεο ειναι οτι πιο ωραιο και πιο γλυκο εχω δει!


https://www.youtube.com/watch?v=tLrxjc1omnA&feature=fvwrel
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 9:41 am

TzouTzouKa έγραψε:
Ολα τα βιντεο ειναι τελεια οντως.. το καθενα περναει τα δικα του μυνηματα, αλλα ολα μαζι εχουν ενα κοινο.. μας δειχνουν οτι υπαρχουν αρκετα σοβαροτερα προβληματα απο αυτα που μπορει εμεις οι ιδιοι να εχουμε και μας κανει να σκεφτομαστε αισιοδοξα!


Για μενα αυτο το βιντεο ειναι οτι πιο ωραιο και πιο γλυκο εχω δει!


https://www.youtube.com/watch?v=tLrxjc1omnA&feature=fvwrel


ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!! ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 9:53 am

[MOD]inazuma έγραψε:

ένα ακόμα video....αυτό όμως μιλάει για τον ρατσισμό προς τα άτομα με ιδικές ανάγκες
όλα τα video είναι τελεί αλλά μερικά δεν μπόρεσα να τα δω.....
Υπάρχουν δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι που είτε ψάχνουν το τέλειο είτε νομίζουν πως οι ίδιοι είναι τέλειοι. Κάνουν τεράστιο λάθος με αυτές τις σκέψεις σε αυτό τον κόσμο κανείς δεν είναι τέλειος και εγώ που τώρα που γράφω είμαι ίσος η ο πιο ατελείς άνθρωπος στον πλανήτη .
Αν ήταν κάποιος τέλειος δεν θα ανταγωνιζόταν κανέναν δεν θα πολεμούσε στην ζωή του να γίνει καλύτερος σε κάτι. Θα περνούσε η ζωή μας βαρετά και χωρίς κανένα νόημα , διότι είναι αυτές οι μικρές ατέλειες που αγαπάς σε κάποιον άνθρωπο. (και με συγκίνισε πολύ το video)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 1:21 pm

Wink Wink
Μια διαφορετική ματιά.
Και κάτι για την ιστορία του βίντεο, της Πεταλούδας, μιας και αυτό δεν είναι νέο αλλά αρκετά παλιό.
Αυτό όπως και κάποια ακόμα βιντεακια αυτού του είδους, προβάλλονταν στην Αγγλία, και μετά στην Ελλάδα, σε μαθήματα sales marketing. Αρκετά τέτοια έχει κάνει o Mr Bean για όσους τον ξέρουν.
Το βίντεο λοιπόν αυτό μας λέει για τη δύναμη του marketing στις πωλήσεις και τα αποτελέσματα της. Αν προσέξατε η κοπέλα έγραψε για το ίδιο αποτέλεσμα με διαφορετικό τρόπο λανσαρίσματος. Αυτός λοιπόν είναι ο Θαυμάσιος, για μένα κόσμος του promotion.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cyclops

Cyclops


Αριθμός μηνυμάτων : 415
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 30
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Φύλλο : Άντρας

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 1:50 pm

fast. έγραψε:
Wink Wink
Μια διαφορετική ματιά.
Και κάτι για την ιστορία του βίντεο, της Πεταλούδας, μιας και αυτό δεν είναι νέο αλλά αρκετά παλιό.
Αυτό όπως και κάποια ακόμα βιντεακια αυτού του είδους, προβάλλονταν στην Αγγλία, και μετά στην Ελλάδα, σε μαθήματα sales marketing. Αρκετά τέτοια έχει κάνει o Mr Bean για όσους τον ξέρουν.
Το βίντεο λοιπόν αυτό μας λέει για τη δύναμη του marketing στις πωλήσεις και τα αποτελέσματα της. Αν προσέξατε η κοπέλα έγραψε για το ίδιο αποτέλεσμα με διαφορετικό τρόπο λανσαρίσματος. Αυτός λοιπόν είναι ο Θαυμάσιος, για μένα κόσμος του promotion.

Ακριβώς. It's all about the money.
Παιδιά ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος. Μην ψαρώνετε από τέτοια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TzouTzouKa ツ

TzouTzouKa ツ


Αριθμός μηνυμάτων : 255
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλλιθέα
Φύλλο : Θηλυκό

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 2:10 pm

Δεν θα το λεγα, ο κοσμος ειναι οπως εμεις θελουμε να τον δουμε και να τον αντιμετωπισουμε Smile Δεν λεω βεβαια οτι μας κανει καλο να ζουμε μεσα σε μια "φουσκα" αλλα ουτε μας κανει καλο η καχυποψεια και το να βλεπουμε παντα τα πραγματα απο την μια οψη του νομισματος..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lunar

Lunar


Αριθμός μηνυμάτων : 178
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Dark Side Of The Moon
Φύλλο : Άντρας

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 3:44 pm

Οκ μια χαρά μας φτιάξατε την διάθεση. Όσα βιντεάκια και αν φτιαχτούν ο κόσμος είναι αυτός που είναι και δεν νομίζω να αλλάξει και κατά πολύ. Αυτό που μπορείς να αλλάξεις όμως είναι τον εαυτό σου και κατά πόσο αφήνεις όλους αυτούς να επηρεάζουν εσένα.
Να και μια άλλη άποψη της αναπηρίας.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliast

iliast


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2012
Ηλικία : 58
Τόπος : Δράμα
Φύλλο : Άντρας

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 10:23 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΔευ Φεβ 06, 2012 4:36 am

fast. έγραψε:
Wink Wink
Μια διαφορετική ματιά.
Και κάτι για την ιστορία του βίντεο, της Πεταλούδας, μιας και αυτό δεν είναι νέο αλλά αρκετά παλιό.
Αυτό όπως και κάποια ακόμα βιντεακια αυτού του είδους, προβάλλονταν στην Αγγλία, και μετά στην Ελλάδα, σε μαθήματα sales marketing. Αρκετά τέτοια έχει κάνει o Mr Bean για όσους τον ξέρουν.
Το βίντεο λοιπόν αυτό μας λέει για τη δύναμη του marketing στις πωλήσεις και τα αποτελέσματα της. Αν προσέξατε η κοπέλα έγραψε για το ίδιο αποτέλεσμα με διαφορετικό τρόπο λανσαρίσματος. Αυτός λοιπόν είναι ο Θαυμάσιος, για μένα κόσμος του promotion.

[MOD]Cyclops έγραψε:
fast. έγραψε:
Wink Wink
Μια διαφορετική ματιά.
Και κάτι για την ιστορία του βίντεο, της Πεταλούδας, μιας και αυτό δεν είναι νέο αλλά αρκετά παλιό.
Αυτό όπως και κάποια ακόμα βιντεακια αυτού του είδους, προβάλλονταν στην Αγγλία, και μετά στην Ελλάδα, σε μαθήματα sales marketing. Αρκετά τέτοια έχει κάνει o Mr Bean για όσους τον ξέρουν.
Το βίντεο λοιπόν αυτό μας λέει για τη δύναμη του marketing στις πωλήσεις και τα αποτελέσματα της. Αν προσέξατε η κοπέλα έγραψε για το ίδιο αποτέλεσμα με διαφορετικό τρόπο λανσαρίσματος. Αυτός λοιπόν είναι ο Θαυμάσιος, για μένα κόσμος του promotion.

Ακριβώς. It's all about the money.
Παιδιά ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος. Μην ψαρώνετε από τέτοια.

[quote="TzouTzouKa"][color=violet]Δεν θα το λεγα, ο κοσμος ειναι οπως εμεις θελουμε να τον δουμε και να τον αντιμετωπισουμε Smile

Ευχαριστούμε πολύ για την πληροφόρηση, ο καθένας έχει κάτι να πει πάντα και έχει το δικαίωμα να το κάνει. Συμφωνώ ότι κάποια πράγματα έχουν να κάνουν με λεφτά και οι διαφημίσεις το ίδιο κάνουν για να πέσουμε στην παγίδα τους, όμως το συγκεκριμένο video το έβαλα για κάποιο συγκεκριμένο λόγο, τον όποιο τον εξήγησα.
Κάθε video είναι για ένα σκοπό και άσχετο το αν προβάλλεται σε διαφημίσει ή το ποιος τα δημιουργεί , το θέμα είναι πως το βλέπει κάποιος και τη εισπράττει όταν το βλέπει . Κάποιοι εισπράττουν ότι είναι παγίδα και άλλη μια τυποποιημένη διαφήμιση με στόχο την πώληση, άλλοι πάλι το βλέπουν διαφορετικά όπως εγώ δηλαδή σαν ένα μάθημα ζωής και για αυτό το λόγο το έβαλα εδώ για να μοιραστώ αυτό που σκάφτομαι και όχι να προβάλλω μια διαφήμιση.
Και συμφωνώ δεν ζούμε όλοι σε μια φούσκα απλώς προσπαθούμε να αντιμετωπίσουμε τα καθημερινά προβλήματα που μας παρουσιάζονται και ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο.



Lunar έγραψε:
Οκ μια χαρά μας φτιάξατε την διάθεση. Όσα βιντεάκια και αν φτιαχτούν ο κόσμος είναι αυτός που είναι και δεν νομίζω να αλλάξει και κατά πολύ. Αυτό που μπορείς να αλλάξεις όμως είναι τον εαυτό σου και κατά πόσο αφήνεις όλους αυτούς να επηρεάζουν εσένα.
Να και μια άλλη άποψη της αναπηρίας.



iliast έγραψε:

https://www.youtube.com/watch?v=au9vWyrIEi8&feature=fvwrel
Είδα και τα δύο video και πραγματικά είναι πολύ ωραία το καθένα από αυτά μεταδίδει το δικό του μήνυμα . Από τα οποία μπορούμε να αντλήσουμε πολλά πράγματα και να αλλάξουμε τον τρόπο σκέψεις.
Μπράβο σας !!!! Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

'Ενα μάθημα ζωής. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 'Ενα μάθημα ζωής.   'Ενα μάθημα ζωής. EmptyΔευ Φεβ 06, 2012 6:46 am

Τώρα οι διάφορες απόψεις που διατυπώσαμε για κάτι συγκεκριμένο, μου θύμισαν τον Καθρέφτη του Erised από τον Harry Potter ο οποίος, όταν τον κοίταζες, πρόβαλλε αυτό που ήθελες να γίνεις. Πρόβαλλε δηλαδή την ίδια την προβολλή του ανθρώπου για τον εαυτό του.

Αυτό πιστεύω πως ισχύει γενικότερα στον κόσμο, γι' αυτό και οι έννοιες είναι πάντα υποκειμενικές. Απλά για να οργανωθεί μια κοινωνία στηρισμένη σε μη αντικειμενικές απόψεις, αναγκαστικά ο διαχωρισμός των υποκειμενικών απόψεων γίνεται μεταξύ αυτών που μας εξυπηρετούν/βολεύουν και επτρέπονται ή επικροτούνται και αυτών που δεν μας αρέσουν και τιμωρούνται από τον νόμο, χωρίς τίποτα από τα δύο να είναι αντικειμενικά κακό ή καλό.

Αυτό που λέω δηλαδή είναι πως κατά την γνώμη μου το δέντρο δεν έχει πράσινα φύλλα και πως το χρώμα εξαρτάται από τον τρόπο λειτουργίας του οργάνου όρασης του κάθε όντος.
 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
 
'Ενα μάθημα ζωής.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΦΡΟΥΤΑ ΖΩΗΣ
» ΠΕΤΡΕΣ ΖΩΗΣ..
» ΠΕΤΡΕΣ ΖΩΗΣ
» ΦΡΟΥΤΑ ΖΩΗΣ
» πετρες της ζωης

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Κατηγορία εκτός Metin2 :: Μουσική και ταινίες - video-
Μετάβαση σε: