Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
YouAreDead




Αριθμός μηνυμάτων : 247
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Κάπου, να μην σε νοιάζει!
Φύλλο : Άντρας

Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΤετ Απρ 11, 2012 5:08 am

Καλησπέρα, αυτό το μήνυμα απευθύνεται κυρίως στον Αλύξ. Όπως λέω και στο Τίτλο Θέματος αυτό το Θέμα έχει σχέση με το προιγούμεν post που έβαλα : Ελληνικούς Χαρακτήρες

Λοιπόν, η ενημέρωση πριν λίγο καιρό γινόταν κανονικά όμως απο χθές κάτι έγινε και βρίσκει ενημέρωση για το metin2.bin πολύ γρήγορα με αποτέλεσμα να μου βγάζει παράθυρο που λέει "Bρέθηκε ενημέρωση για τον patcher. Θα γίνει ενημέρωση τώρα". Δεν ξέρω αν όντως γίνεται ενημέρωση του metin2.bin αλλά διακόπτεται το pathcer πριν τελειώσει, προσπαθεί να μου ανοίξει το παιχνίδι όμως δεν μπορεί να το ανοίξει επειδή η διαδρομή είναι απο ελληνικούς χαρακτήρες.
Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΤετ Απρ 11, 2012 5:17 am

Εγώ θα σου πω κάτι αλλά αν θέλεις με ακούς (απευθύνεσαι μόνο στον Αλυξ γιαυτό). Μήπως πρέπει να κοιτάξεις αυτό? https://reventon-forum.forumgreek.com/t5-topic η διαδρομή δεν πρέπει να είναι από ελληνικούς αλλά από ξένους χαρακτήρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΤετ Απρ 11, 2012 5:39 am

MyName έγραψε:
Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε!
Πάντως εγώ όχι Very Happy
Μπορείς να το περιγράψεις πιο αναλυτικά με όσες περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
Treliarhs15

Treliarhs15


Αριθμός μηνυμάτων : 152
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2012
Φύλλο : Άντρας

Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΤετ Απρ 11, 2012 5:48 am

να πω και εγω την αληθεια δεν καταλαβα οποτε δεν μπορω να σε βοηθισω αναλυσετο καλυτερα να σε βοηθισουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
YouAreDead




Αριθμός μηνυμάτων : 247
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Κάπου, να μην σε νοιάζει!
Φύλλο : Άντρας

Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΤετ Απρ 11, 2012 6:13 am

Μερικές εικόνες πιστεύω θα βοηθήσουν:

Ξεκινώ τον patcher και σε κάποια φάση μου βγάζει αυτό:

Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. 12917305

Πατώ ΟΚ και μου βγάζει μια δεύτερη γραμμή πράσινη:

Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. 59582050

και αμέσως μόλις τελειώσει η δεύτερη αυτή γραμμή μου βγάζει αυτό:

Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. 12274599

άρα το patcher δεν προλαβένει να τελειώσει την ενημέρωση του client.
Ελπείζω να καταλάβατε Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΤετ Απρ 11, 2012 6:39 am

Αυτό γίνεται επειδή η διαδρομή όπου βρίσκεται ο client (και συγκεκριμένα το όνομα χρήστη) περιέχει ελληνικούς χαρακτήρες.

Απλά πάρε όλο τον φάκελο του Reventon(αποκοπή) και βάλτον σε διαδρομή με ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες. Π.χ. C:\Program Files\

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΤετ Απρ 11, 2012 6:44 am

εμένα αυτό μου θυμίζει ειδοποίηση από windows. Έχεις αλλάξει τίποτα ρυθμίσεις σε firewall ή στις ειδοποιήσεις των windows;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[GOD]Leftaas

[GOD]Leftaas


Αριθμός μηνυμάτων : 351
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : L.A. CA
Φύλλο : Άντρας

Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΤετ Απρ 11, 2012 6:50 am

Dren έγραψε:
Αυτό γίνεται επειδή η διαδρομή όπου βρίσκεται ο client (και συγκεκριμένα το όνομα χρήστη) περιέχει ελληνικούς χαρακτήρες.

Απλά πάρε όλο τον φάκελο του Reventon(αποκοπή) και βάλτον σε διαδρομή με ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες. Π.χ. C:\Program Files\


Πιστεύω πως αυτή είναι η λύση...
ή μπορείς να αλλάξεις το όνομα του φακέλου μετά το users/-------- σε γκρεικλισ

Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΤετ Απρ 11, 2012 10:58 am

Dren έγραψε:
Αυτό γίνεται επειδή η διαδρομή όπου βρίσκεται ο client (και συγκεκριμένα το όνομα χρήστη) περιέχει ελληνικούς χαρακτήρες.

Απλά πάρε όλο τον φάκελο του Reventon(αποκοπή) και βάλτον σε διαδρομή με ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες. Π.χ. C:\Program Files\


Αυτή που σου είπε είναι η λύση... δηλαδή: https://reventon-forum.forumgreek.com/t5-topic :chair:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
YouAreDead




Αριθμός μηνυμάτων : 247
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Κάπου, να μην σε νοιάζει!
Φύλλο : Άντρας

Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΤετ Απρ 11, 2012 11:08 pm

Λοιπόν, στην προσπάθεια μου να αλλάξω το όνομα του User απο ελληνικά σε αγγλικά διέλησα τα Windows άρα αναγκαστεικά το έκανα format. Φυσιολογικά τώρα λύθηκε το πρόβλημα επειδή έβαλα User με αγγλικούς χαρακτήρες.
Θα το κάνω τώρα εγκατάσταση και ελπείζω να δουλέψει. Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΠεμ Απρ 12, 2012 1:52 am

Δεν έχει να κάνει με το όνομα του User γιατί και το δικό μου είναι στα ελληνικά. Δεν έπρεπε να αλλάξεις γενικά τίποτα! Αν έχεις windows 7 και το έβαζες στον φάκελο αρχείο εφαρμογών θα έπαιζε κανονικά. Μπορεί να είναι στα ελληνικά γραμμένο αλλά ο client θα καταλάβαινε τους λατινικούς χαρακτήρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΠεμ Απρ 12, 2012 1:53 am

Ναι θα δουλέψει. Αλλά δε χρειαζόταν όλη αυτή η διαδικασία:P
To ευχαριστώ στον Origami που απάντησε 9 λεπτά μετά την ερώτηση Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
YouAreDead




Αριθμός μηνυμάτων : 247
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Κάπου, να μην σε νοιάζει!
Φύλλο : Άντρας

Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΠεμ Απρ 12, 2012 3:49 am

Το πρόβλημα ήταν οι ελληνικοί χαραρκτήρες και δεν γινόταν να τρέξω το pacther επειδή έκανε διακοπή. Όταν το έκανα εγκατάσταση στο C και δεν είχε ελληνική διαδρομή υπήρχε ένα άλλο πρόβλημα. Τέλοσπαντον, τέλος καλού όλα καλά. Το Format έγινε επειδή ούτοσιάλος το χρειαζόμουν. Το πρόβλημα λύθηκε ευχαριστώ για τη βοήθεια μπορεί να κληδώσει. :lock:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.   Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα. EmptyΠεμ Απρ 12, 2012 5:06 am

#Κλειδώνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Βάση του προιγούμενο προβήματος που έιχα.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: