Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Metin2 private server

Πήγαινε κάτω 
+6
OLYBIAKAKIAS
WolfHeart
Shogun
EXParas
kampia
Magmor
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Magmor

Magmor


Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Patissia
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΠαρ Μαρ 30, 2012 1:10 pm

Είχα ακούσει πως κάποιος είχε ανεβάσει οδηγίες στο youtube για το πως να φτιάξεις έναν p server στο metin. Ξέρει κανένας που μπορώ να βρω αναλυτικές οδηγίες για το πως φτιάχνω servers στο metin;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kampia




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2012

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΣαβ Μαρ 31, 2012 2:36 am

Υπάρχει ένα Forum Γερμανικό που έχει τα πάντα μέσα για το Metin2 αλλά για να ανοίξεις έναν server στο Metin2 πρέπει να έχεις τις κατάλληλες γνώσεις και τον κατάλληλο υπολογιστή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EXParas

EXParas


Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης ( )==|:::::::::::>
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΤετ Μάης 02, 2012 5:09 am

Εγώ έχω υπολογιστή (Laptop) με 2 GB μνήμη RAM....Μπορώ να φτιάξω server και αν ΝΑΙ θα τον σηκώνει η θα κολλάει ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shogun

Shogun


Αριθμός μηνυμάτων : 349
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Τόπος : Καλαματα
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΤετ Μάης 02, 2012 5:11 am

EXParas δεν νομιζω γιατι και ενας φιλος μου προσπαθησε με καλο υπολογιστη και του χαλασε ο υπολογιστης :P οποτε δεν θα σου το προτεινα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EXParas

EXParas


Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης ( )==|:::::::::::>
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΤετ Μάης 02, 2012 5:25 am

Μπορεί να μην έφταιγε ο server για το πρόβλημα του υπολογιστή αλλά να είχε κάποιο άλλο πρόβλημα....Εγώ προσπάθησα να φτιάξω server αλλά δεν τα κατάφερα και μάλλον δεν είχα το απαραίτητο βίντεο και δεν κατάφερα να τον ανοίξω...!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WolfHeart

WolfHeart


Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2012
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΠεμ Μάης 03, 2012 7:18 am

Δεν γίνεται να κάνεις server πάνω σε laptop...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
OLYBIAKAKIAS




Αριθμός μηνυμάτων : 120
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : PEIRAIAS -NIKAIA
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΠεμ Μάης 03, 2012 7:26 am

δεν γινεται να διαθετει ενας λαπτοπ τοσα πολλα για να μπορει να αντεξει σερβερ μετιν πρεπει να ειναι πολυ καλος σταθερος υπολογιστης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KillerDe4th

KillerDe4th


Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΠεμ Μάης 03, 2012 10:03 am

Ξέρει κανείς αυτό το φόρουμ το γερμανικό για να βρω όλα τα βιντεακια αναλυτικά??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΠεμ Μάης 03, 2012 10:12 am

Για να φτιάξει κάποιος δικό του server , προϋποθέτουν πολλές ώρες έρευνας τις οποίας πρέπει να κατανοήσει το πώς και το τι προγράμματα απαιτεί το παιχνίδι. Δεν είναι μόνο ο υπολογιστής και το πόσο χώρο έχει για να αντέξει να λειτουργεί το παιχνίδι είναι και η οργάνωση που θα πρέπει να κάνει κάποιος για να τον κρατάει όχι μόνο σε μια ομαλή λειτουργία αλλά και να μπορεί να τον συντηρήσει. Επίσης να καταλάβει αν όντως μπορεί να αντεπεξέλθει στα ζητήματα που θα δημιουργηθούν δηλαδή να μην είναι κάποιος μόνο '' ικανός'' να το δημιουργήσει αλλά και να έχει γνώσεις και να μπορέσει να το προσέχει ο ίδιος. Όλα αυτά απαιτούν πάρα πολύ χρόνο δεν είναι σε μια δυο μέρες και τα βίντεο τα γερμανικά θέλουν μεταφράσεις και άλλα πολλά όποιος θα ασχοληθεί περισσότερο με αυτό το θέμα θα καταβάλει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ℛ@[)! ο Καρδιοκατακτητής

ℛ@[)! ο Καρδιοκατακτητής


Αριθμός μηνυμάτων : 150
Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Χανιά, Κρήτης
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΠεμ Μάης 03, 2012 11:07 am

Θα μιλήσω και εγώ γι'αυτό το θέμα.... Ένας Metin2 Private Server μπορεί να γίνει σε οποιονδήποτε υπολογιστή! Εγώ να φανταστείτε έκανα σε ένα σαράβαλο Netbook! Βέβαια θα χρειαστείς κατάλληλα Server Files και έναν client που να μπορείς να κάνεις edit. Βέβαια εγώ είχα κάποια προβληματάκια όπως να προσθέτω όπλα, πανοπλίες, npc και τέρατα και αυτός είναι ο λόγος που το παράτησα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EXParas

EXParas


Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης ( )==|:::::::::::>
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΚυρ Μάης 13, 2012 1:48 am

Εμένα ένας φίλος μου έκανε σε laptop hamachi server και δούλευε χωρίς lag Και προβλήματα....Εγώ μέχρι στιγμής ξέρω να φτιάχνω σελίδες και forum αλλά θα του πω να μου δείξει και να φτιάξω και εγώ......Άμα κάποιος φτιάξει server μπορεί να τον στείλει σε κάποιον άλλο υπολογιστή?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ThePunisher4

ThePunisher4


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 21/04/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΚυρ Μάης 13, 2012 1:53 am

τι να τον κανεις τον καινουριο δικο σου σερβερ αφου υπαρχει το ρεβεντον


μην λες βλακιες φιλε αφου εχουμε ρεβεντον δεν θελουμε αλον
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=_Yr5rn3Sv_4&list=WL4264D47351
KillerDe4th

KillerDe4th


Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΚυρ Μάης 13, 2012 1:58 am

Φίλε όλοι απο κάπου ξεκινάνε δικαίωμα του είναι να θέλει να κάνει δικό του σερβερ αν δεν κάνει ποτέ του πως θα μάθει.. ακόμη και για τον ρεβεντον που ειναι αρκετά καλός σερβερ ο alyx που τον έκανε και εκείνος μια μέρα ξεκίνησε από το 0 και έφτασε εδώ που είναι τώρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EXParas

EXParas


Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης ( )==|:::::::::::>
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΚυρ Μάης 13, 2012 5:20 am

Φίλε ThePunisher4 τον server θέλω να τον κάνω για δικιά μου ικανοποίηση και γιατί μου αρέσει να έχω κάτι δικό μου και να το χειρίζομαι ο ίδιος....Εγώ κάτι ρώτησα και περιμένω απάντηση όχι κριτική και σχόλια...!!!

:relative:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LightSpeed

LightSpeed


Αριθμός μηνυμάτων : 432
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2012
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΚυρ Μάης 13, 2012 5:28 am

EXparas φίλε μου ο υπολογιστής σου δε θα σήκωνε ούτε 2 άτομα!! Πρέπει να έχεις εναν μεγάλο 6πύρηνο ενδεχωμένως υπολογιστή με 4αρα η 6αρα ΡΑΜ καλο επεξεργαστή και να μπορεις να τον κανεις προξι σερβερ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EXParas

EXParas


Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης ( )==|:::::::::::>
Φύλλο : Άντρας

Metin2 private server Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Metin2 private server   Metin2 private server EmptyΚυρ Μάης 13, 2012 5:51 am

BiGbRo771 το παράκανες μου φένετε 6αρα RAM...Υπολογιστή έχω όχι πύραυλο....Ο φίλος μου που σου λέω έχει υπολογιστή με 4 GB ram και έχει φτιάξει hamachi server και μάλιστα χωρίς Lag....Εγώ έκανα μια ερώτηση και από ότι φαίνεται έχετε ξεφύγει τελείως από το θέμα.... Κοιτάξτε λίγο πιο πάνω να δείτε τι λέω και μετά περιμένω απάντηση :relative:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Metin2 private server
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Metin2 SteelStrider Ο Καλυτερος Ελληνικος Private Server
» Private Servers
» metin2 patcher v1.1 O.0
» Metin2 cliend-bin
» EDO 8A BRIZETE TON METIN2 *******

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Κατηγορία εκτός Metin2 :: Υπολογιστές software & hardware-
Μετάβαση σε: