Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Help για drop item ( 250 lvl )

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
JenNinja




Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Φύλλο : Θηλυκό

Help για drop item ( 250 lvl )  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Help για drop item ( 250 lvl )    Help για drop item ( 250 lvl )  EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 5:32 am

Καλησπέρα, είμαι 250 lvl και θέλω να dropαρω item ( Πέτρες ζωής, Αντίρροπα πετράδια, Κόκκαλα Πλευρών κ.λ.π ) γιατί τα χρειάζομαι για αναβαθμίσεις item. Απο που μπορώ να dropαρω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shamanoubis[G.E]

Shamanoubis[G.E]


Αριθμός μηνυμάτων : 373
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Help για drop item ( 250 lvl )  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Help για drop item ( 250 lvl )    Help για drop item ( 250 lvl )  EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 5:40 am

απο metin nibiru θα dropareis πετρες ζωης,αντιρροπα πετραδια κ πολλα αλλα οπως λιθους συνενωσης.Τωρα για κοκκαλα πλευρων πρεπει να εισαι πιο μικρος και να ριχνεις metin μεχρι 220lvl(μαυσωλιου.Πετρες ζωης πεφτουν και απο τα μαυσωλιου οπως και Μ.Σιδιρομεταλευματα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Help για drop item ( 250 lvl )  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Help για drop item ( 250 lvl )    Help για drop item ( 250 lvl )  EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 5:41 am

Μπορείς από 250 level metin αλλά και από 240 level metin. Βασικά στα 250 έχεις πιο πολλές πιθανότητες παρά στα 240. Πέρα από αυτό πρέπει να είσαι καλά "εξοπλισμένος". Δηλάδη κατά τεράτων σε όλα τα items σου, 20% πιθανότητες για διπλάσια αντικείμενα, απόκρουση και γάντια.

Edit: Με πρόλαβες Golden :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shamanoubis[G.E]

Shamanoubis[G.E]


Αριθμός μηνυμάτων : 373
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Help για drop item ( 250 lvl )  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Help για drop item ( 250 lvl )    Help για drop item ( 250 lvl )  EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 6:16 am

origami τα 250 lvl metins μπορεις να τα σπασεις μονος?? γιατι εγω δεν μπορω,ειδικα οταν βγενουν πολλες 9ουρες..και εχο σε ολα τα items κατα τερατων...μηπως χρειαζετε καπια αμυνα που δεν εχω?? πες μου σε παρακαλω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Help για drop item ( 250 lvl )  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Help για drop item ( 250 lvl )    Help για drop item ( 250 lvl )  EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 6:56 am

Ο πιο αποτελεσματικός τρόπος για να σπάσεις ένα μέτιν 250 λέβελ είναι να έχεις έναν πολεμιστή σώματος. Γιατί αυτός? Γιατί δεν "ξεκολλάει" όταν επιτίθενται οι 9 ουρές, χώρια το ότι έχεις έξτρα άμυνα από το σώμα. Δεν αρκεί να έχεις μόνο κατά τεράτων... για να έχεις ένα ολοκληρωμένο σετ exp πρέπει να έχεις τα εξής μπόνους για να μην πέφτεις: Κατά τεράτων, απορρόφηση HP, απόκρουση, ανοσία στην συσκότιση, πολύ HP (πολύ HP μπορείς να πετύχεις στην 169lvl armor. Πρωτού την κάνεις 169 πρέπει να σιγουρευτείς πως έχει ήδη 3κ από τα μπόνους που έβαλες εσύ γιατί μετά δίνει και από μόνη της) + σφαίρα ζωτικότητας (καλά αυτό δεν είναι απαραίτητο). Τώρα για λίθους στην πανοπλία: λίθο ζωτικότητας, άμυνας, απόκρουσης. Στο όπλο: Κρίσιμο, διάτρησης και τεράτων.

Το μέτιν 250lvl είναι δύσκολο και για αυτό δεν συμφέρει να πάει ένας π.χ σαμάνος μόνος για αυτό ανέφερα το μέτιν 240lvl. Αλλά επειδή οι πιθανότητες για αντικείμενα είναι σαφώς λιγότερες πρέπει να έχεις + καλά bonus για το ντροπ.

Τα μπόνους είναι αυτά τα οποία μπορείς να τα βρείς και στην επίσημη ιστοσελίδα:

Help για drop item ( 250 lvl )  Bonusn

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shamanoubis[G.E]

Shamanoubis[G.E]


Αριθμός μηνυμάτων : 373
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Help για drop item ( 250 lvl )  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Help για drop item ( 250 lvl )    Help για drop item ( 250 lvl )  EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 7:02 am

ωραια! μου ελυσες την απορια σχετικα με αυτο!! τωρα ομως μου ηρθε μια αλλη..ο dropper πρεπει να ειναι 250 lvl??? αν ναι εχει επιπτωσεις στα drop αλλων metin??Ενοω οτι αν ειμαι 250lvl πολεμιστης σωματος και παω στο nibiru που ειναι 240lvl θα εχει επιπτωσεις στο drop???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ℛenato

ℛenato


Αριθμός μηνυμάτων : 337
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : ^^
Φύλλο : Άντρας

Help για drop item ( 250 lvl )  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Help για drop item ( 250 lvl )    Help για drop item ( 250 lvl )  EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 7:06 am

+
Αξία επίθεσης Μεγ. 400 (πανοπλία)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Help για drop item ( 250 lvl )  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Help για drop item ( 250 lvl )    Help για drop item ( 250 lvl )  EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 7:11 am

Όπως είπα και παραπάνω θα έχει επιπτώσεις ναι. Αλλά αν βάλεις καλά μπόνους για το ντροπ θα το βάλεις σε ισορροπία. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα πέφτουν οι πέτρες βροχή.... αν θυμάσαι καλά σε ένα προηγούμενο σου Post, είχα πει για να έχεις καλό drop στις πέτρες από τα μέτιν 240 πρέπει να είσαι περίπου 210 έως 220 level. Εντάξει αυτό δεν σημαίνει ότι σε κάθε μέτιν που θα σπας θα έχεις και μία πέτρα αλλά οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες. Εκτός αυτού, θα γεμίσεις και 5-6 καταλόγους με χρυσό :P

Renato έγραψε:
+
Αξία επίθεσης Μεγ. 400 (πανοπλία)

Ευχαριστώ που με συμπλήρωσες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JenNinja




Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Φύλλο : Θηλυκό

Help για drop item ( 250 lvl )  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Help για drop item ( 250 lvl )    Help για drop item ( 250 lvl )  EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 7:58 am

Η απόκρουση μέχρι πόσο τις % πάει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Help για drop item ( 250 lvl )  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Help για drop item ( 250 lvl )    Help για drop item ( 250 lvl )  EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 8:03 am

Όπως μπορείς να δεις και πάνω στον πίνακα με τα bonus η μέγιστη τιμή ειναι 15%.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

Help για drop item ( 250 lvl )  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Help για drop item ( 250 lvl )    Help για drop item ( 250 lvl )  EmptyΚυρ Απρ 08, 2012 1:49 am

Ανενεργό πολλές μέρες.Κλειδώνει.Αν παρόλα αυτά θέλεις κάποιος να συμπληρώσει κάτι ένα πμ σε εμένα ή τον [MOD]Origami να το ανοίξουμε.

Help για drop item ( 250 lvl )  Thread_closed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Help για drop item ( 250 lvl )
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» DROP HELP
» αντικείμενα για drop
» drop πετρες
» shiriken+ drop απο?
» Aγοραζω τα drop απο τις Q των LvL90,92,94,96 και 132.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: