Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Μπλέ οθόνη και reboot

Πήγαινε κάτω 
+5
Lunar
Man0liC
A8anatos4
fast.
DreamLord
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DreamLord




Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Κρήτη
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΤετ Φεβ 22, 2012 1:19 pm

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι όταν κάνω login στο game και πατάω space για να χτυπήσω το PC μου βγάζει μπλέ οθόνη και κάνει και reboot...Admin υπάρχει καμια λύση?.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΤετ Φεβ 22, 2012 3:39 pm

Δώσε παραπάνω στοιχειά αν θες. Sου κάνει αλλού μπλε οθόνη; Εννοώ σε άλλο game. Τι windows εχεις. οταν στο κανει αυτο, δουλευουν τα ανεμιστηρακια στο φουλ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
A8anatos4

A8anatos4


Αριθμός μηνυμάτων : 211
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 4:04 am

φίλε αν στο κάνει και σε αλλά game έχει πρόβλημα η οθόνη σου η το τροφοδοτικό σου και εμένα το έκανε και είχε πρόβλημα το τροφοδοτικό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DreamLord




Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Κρήτη
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 8:28 am

Fast. Οχι δεν μου το κάνει σε άλλο game το κάνει μόνο στα metin servers σε όποιο server και να μπω..εχω windows xp 32 bit..και νε..τα ανεμιστηράκια δουλεύουνε....Αα και κάτι άλλο όταν με βαράει ενα mob πάλι μου ξανακάνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man0liC

Man0liC


Αριθμός μηνυμάτων : 113
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Τόπος : Galaxy
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 8:40 am

χαχα, πέταμα :Ρ ( OnTopic: Παίζεις άλλα παιχνίδια; Έχουν μεγαλύτερες απαιτήσεις; Τι μνήμη έχεις; Τι κάρτα γραφικών (αν και δεν νομίζω να έχει σχέση :Ρ ) )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DreamLord




Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Κρήτη
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 8:46 am

Lineage και LOL παίζω..και η μνήμη μου ειναι 250 gb..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man0liC

Man0liC


Αριθμός μηνυμάτων : 113
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Τόπος : Galaxy
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 9:02 am

250gb? Όχι ο σκληρός δίσκος, η ΜΝΗΜΗ :Ρ

Εκτός αν είσαι ο Chuck Norris :repect:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DreamLord




Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Κρήτη
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 9:07 am

RAM?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lunar

Lunar


Αριθμός μηνυμάτων : 178
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Dark Side Of The Moon
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 9:15 am

Αν πριν κρασαρει παρατηρείς έντονη δραστηριότητα από τα ανεμιστηράκια σημαινει ότι υπερθερμένεται, αλλά θα έπρεπε να στο κάνει και σε άλλα παιχνίδια. Κατέβασε κανένα πρόγραμμα και έλγξε τις θερμοκρασίες, αν και δεν νομίζω να φταίει αυτό.
Μήπως σου βγάζει κάποιο error code όταν πέφτει η μπλε οθόνη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cyclops

Cyclops


Αριθμός μηνυμάτων : 415
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 30
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 9:35 am

H μπλε οθόνη δείχνει ότι δεν έχεις αρκετή ραμ να τρέξεις το παιχνίδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DreamLord




Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Κρήτη
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 9:38 am

Χμμμ θα συμφωνήσω με τον Moderator...1,80 gb RAM εχω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man0liC

Man0liC


Αριθμός μηνυμάτων : 113
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Τόπος : Galaxy
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 9:39 am

όχι, έχει αρκετή. Εγώ με 1.5 το σηκώνω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lunar

Lunar


Αριθμός μηνυμάτων : 178
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Dark Side Of The Moon
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 9:45 am

Man0liC έγραψε:
όχι, έχει αρκετή. Εγώ με 1.5 το σηκώνω
Παίζει ρόλο και τι εφαρμογές τρέχουν background και πόσο μέρος της μνήμης καταναλώνουν. Δοκίμασε κλείσε κάποιες από αυτές και ξανατρέξε το. Άμα πας στο Task Manager--->Process βλέπεις ποιες εφαρμογές τρέχουν και πόση μνήμη καταναλώνει η κάθε μια. Κλείσε μόνο όσα είσαι σίγουρος τι κάνουν και ότι δεν τα χρειάζεσαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man0liC

Man0liC


Αριθμός μηνυμάτων : 113
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Τόπος : Galaxy
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 9:47 am

Νόμιζα εννούσε καθαρά πως έχει τόσο :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DreamLord




Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Κρήτη
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 9:49 am

Πειράζει να κλείσω το Hamachi και το FileZilla το FileZilla πιάνει τα 3.252 K και το Hamachi πιάνει τα 4.804 Κ τι να κανω?..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 10:14 am

τα κλινεις ολα και αφινεις μονο το μετιν ανοιχτο
με 256 μνημη μια χαρα εισαι. Στην καρτα φανταζομε εννοεις για να παιζεις lineage. υπαρχει πιθανότητα να είναι και απο τα win. Μπλε οθόνη βγάζουν αρκετα πράγματα, οπως win τροφοδοσία, κάρτα γραφικών σκληρός δίσκος. Εγώ πάντως για αρχή θα σου έλεγα κλείσε όλα τα υπόλοιπα και άσε το μετιν μόνο για δοκιμή. υπαρχει και 1 προγραμματακι το smartclose που ειναι φρεε. Κλείνει μονο του οτι διεργασίες γινινται στο παρασκινιο. δοκιμασε το, δες μετά αν στο κάνει, και αν σου κάνει restart κοίτα από το BIOS τη θερμοκρασία του ..................και τα λεμέ παλι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DreamLord




Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Κρήτη
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 10:20 am

Fast έχεις TeamViewer?..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man0liC

Man0liC


Αριθμός μηνυμάτων : 113
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Τόπος : Galaxy
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 11:15 am

To SmartClose κλείνει και το TeamViewer παράλληλα χαχαχ :Ρ (ξέρω τι λέω 5 ώρες έφαγε ο Fast. στο pc μου το παλιό χαχααχα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
denniszonar

denniszonar


Αριθμός μηνυμάτων : 120
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 26
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 11:32 am

παιδια μαλλον ειναι βλακεια αφτο που θα πω...παλια ηταν ενας ΙΟΣ ο γελομενος ΜΠΛΕ ΩΘΟΝΗ αν παιζει κανα ρολο λεω εγω....αν η ραμ ειναι αρκετα ελενξε και αφτο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DreamLord




Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Κρήτη
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 1:13 pm

Παίδες μόλις το ξανάπαθα πριν λίγο δεν πρόλαβα να μπω στο Game και μου βγαλε μπλέ οθόνη και τα ανεμιστηράκια δουλεύανε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 11:52 pm

Το smart close κλείνει ολα τα προγραματα που τρέχουν παράλληλα για να ελευθερώσει μνήμη. Στα xp δεν θυμαμαι πως βρισκεις το hardware, αλλα αν μπεις στα προγραματα. Εναρξη/βοηθήματα/ εργαλεία συστήματος/πληροφορίες συστηματος. Εκει λογικα στα εχει ολα. Κανε ενα copy paste να δουμε τι εχεις.
Αν και σου πα, για μενα αφου το εχεις παρει μονο μια εβδομαδα απο τεχνικο, το πας πισω..........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliast

iliast


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2012
Ηλικία : 58
Τόπος : Δράμα
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠαρ Φεβ 24, 2012 1:03 am

Απλα κατι παιζεται με software και drivers
Μου το εκανε και μενα. Ακομα και αν ηταν απλα ανοιχτο το παιχνιδι ενω ασχολουμουν με κατι αλλο.
Τωρα εχει καιρο να μου το κανει. Πιθανοι λογοι (γιατι τα εκανα ολα τα παρακατω μαζι):
1. Αναβαθμιση BIOS οπωσδηποτε. Σε μενα αλλαξαν οι συσχετισμοι στη μνημη. Βαλτε τις default επιλογες.
2. Windows Update ολα (και τα optional)
3. Αναβάθμιση ολων των drivers (και κυριως της καρτας γραφικων). Πως θα γινει αυτο? Εγω χρησιμοποιησα προγραμμα ανευρεσης drivers (το DriverScan) και βρηκε ενα σωρο "αρχαιους" drivers.
4. Ενα Disk Doctor απο καποιο system utility (ακομα και το ενσωματωμενο των Windows) και ενα Registry Scan (προγραμματα κυκλογορουν και free).

Ε, μετα απο ολα αυτα που τα εκανα σε μια μερα, εχει κανενα μηνα να μου κανει το οτιδηποτε, ενω μου ειχε σπασει πριν τα νευρα με τις μλπε οθονες, οποτε ανοιγα το game, ειτε επαιζα, ειτε οχι.
Ελπιζω καποιο απ΄ολ' αυτα, να πιασει και σε σενα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DreamLord




Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Κρήτη
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠαρ Φεβ 24, 2012 4:39 am

iliast αν έχεις TeamViewer και θες να με βοηθήσεις από εκεί σε παρακαλώ κάνε το..θα το εκτιμούσα αρκετά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliast

iliast


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2012
Ηλικία : 58
Τόπος : Δράμα
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠαρ Φεβ 24, 2012 5:52 am

DreamLord έγραψε:
iliast αν έχεις TeamViewer και θες να με βοηθήσεις από εκεί σε παρακαλώ κάνε το..θα το εκτιμούσα αρκετά

Με το Team Viewer παλικαρι δε θα γινει τιποτα.
Αυτα ολα που ειπα, απαιτουν κατα κυριο λογο να ειναι ο χρηστης παρων.
Ασε που η αναβαθμιση του BIOS γινεται εκτος Windows, καθως επισης και ενα σωστο ScanDisk.
Αν δεν ξερεις κατι απο αυτα που ειπα, το Google ειναι εδω. Μη βαρεθεις.
Θα δεις και τις διαδικασιες πως γινονται, και θα κατεβασεις και τα προγραμματα που χρειαζεσαι.
Καταρχη το PC σου εχει ενσωματωμενο καπου προγραμμα αναβαθμισης του BIOS απο την εταιρεια της motherboard που διαθετεις. Αν δεν εχει, τοτε το κατεβαζεις απο το site της εταιρειας αυτης.
Το ScanDisk ειναι επισης ενσωματωμενο στα Windows αν και το καλυτερο για μενα ειναι το ενσωματωμενο των TuneUp Utilities, που προσφερει και επανεκκινηση και σκαναρισμα εκτος Windows.
Free προγραμμα ScanRegistry ειναι καλο το CCleaner.
Drivers καρτας γραφικων ειναι ευκολο να βρεις, αναλογα με τη μαρκα που εχεις. Στο site της εταιρειας φυσικα.
Τελος τo DriverScan δεν ειναι free και ειναι δικια σου ευθυνη για το που θα το βρεις. Παντως αυτο (και τα ομοια του), ειναι αναγκαιο νομιζω στην επιλυση του προβληματος μας.
Αυτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DreamLord




Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Κρήτη
Φύλλο : Άντρας

Μπλέ οθόνη και reboot Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλέ οθόνη και reboot   Μπλέ οθόνη και reboot EmptyΠαρ Φεβ 24, 2012 6:06 am

Με DDos γίνεται το Update του BIOS?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μπλέ οθόνη και reboot
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Παω να φοναξω το αλογο και μου λεει:Το παιχνιδι θα κλεισι...παρακαλω περιμενετε !
» γιατι δεν ανιγι ο server?
» Οθόνη αφής με απόκριση 1ms κατασκεύασε ερευνητική ομαδα της Microsoft
» μπλε δρακοσ
» ΠΩΣ ΚΑΝΩ ΜΠΛΕ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: