Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Μετοχικό σύστημα

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ANTEGEIA1

ANTEGEIA1


Αριθμός μηνυμάτων : 833
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Τόπος : Κοκκινη Κολαση
Φύλλο : Θηλυκό

Μετοχικό σύστημα   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μετοχικό σύστημα    Μετοχικό σύστημα   EmptyΤρι Αυγ 07, 2012 2:27 am

Καλησπέρα, διάβασα σήμερα [Admin]Alyx την Νέα ανακοίνωση σχετικά με τις μετοχές, και έχω την εξής απορεία που λογικά θα την έχουν και άλλα παιδιά.

Σε τι μας χρησημεύουν αυτές οι μετοχές, εκτός απο το να ανεβάζουμε τα yang σαν αριθμό πάντα, και δεν υπάρχει τρόπος να ξοδευτούν και να πάρουν αξία,( ακόμα και αυτά που έχουμε) και συν τις αλλης να έχουμε αυξημενο αριθμό νομισμάτων έστω και στην τράπεζα και να στέκοντε μέσα εκεί , είτε τώρα με μετοχές..

Εαν έχω καταλάβει κάτι λάθος, μπορείς σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις, ποιός ο σκοπός με το Μετοχικό σύστημα

να δούμε σε τι επάνω μας ειναι χρήσιμο, και πως μπορούμε να το εξαργυρώσουμε μαζεύοντας το Smile

Ευχαριστώ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DesolationGR

DesolationGR


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 27/07/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : Αθήνα
Φύλλο : Άντρας

Μετοχικό σύστημα   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετοχικό σύστημα    Μετοχικό σύστημα   EmptyΤρι Αυγ 07, 2012 3:05 am

Εγώ παντός τα yang τα μαζεύω για συλλογή Surprised
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παράξενη Κοπέλα




Αριθμός μηνυμάτων : 500
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2012
Ηλικία : 34
Φύλλο : Θηλυκό

Μετοχικό σύστημα   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετοχικό σύστημα    Μετοχικό σύστημα   EmptyΤρι Αυγ 07, 2012 11:33 am

Πρώτα από όλα θα πω ένα μεγάλο μπράβο για τον κόπο του ανθρώπου που δημιούργησε ξανά κάτι πρωτοποριακό στο server που δεν το έχει κανένας άλλος.
Δεν υπάρχει ένα κουμπάκι που να λέει μετοχές on ή μετοχές off , είναι κόπος , σκέψη και πολύ ιδρώτας.
Τα γνωρίζω όλα αυτά γιατί και ένας φίλος μου έχει server δεν είναι δικό του βέβαια, συνεργάζεται με μια ομάδα.

Για να γίνονται κάποιες αλλαγές ή εφαρμογές στο game θα υπάρχει κάποιος λόγος και σαφώς κάποια διευκόλυνση για μας.
Αν έχει κάποιος 300δις δεν χωράνε όλα στην τράπεζα και έτσι αναγκάζεται να αγοράζει χρυσό και να γεμίζει την αποθήκη του , με αποτέλεσμα να πιάνει χώρο τζάμπα.
Για αυτό δημιουργήθηκαν οι μετοχές για να μπορούμε να τις χρησιμοποιούμε και να αποθηκεύουμε τα δις μας με πιο ευκολότερο και πιο εξυπηρετικό.

Ευχαριστώ για την προσοχή σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ANTEGEIA1

ANTEGEIA1


Αριθμός μηνυμάτων : 833
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Τόπος : Κοκκινη Κολαση
Φύλλο : Θηλυκό

Μετοχικό σύστημα   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετοχικό σύστημα    Μετοχικό σύστημα   EmptyΤρι Αυγ 07, 2012 12:10 pm

Παράξενη Κοπέλα έγραψε:
Πρώτα από όλα θα πω ένα μεγάλο μπράβο για τον κόπο του ανθρώπου που δημιούργησε ξανά κάτι πρωτοποριακό στο server που δεν το έχει κανένας άλλος.

Κανείς δεν αμφβισβήτισε τον κόπο του [Admin]Alyx, και κανείς δεν είπε ότι δεν ειναι πρωτοποριακό αυτό που έκανε..απλά το ερώτημα μου , είναι που θα μας ειναι χρήσιμο, όλο αυτό, στο να αξιοποιήσω τα νομίσματα μου σε μετοχές

Παράθεση :
Δεν υπάρχει ένα κουμπάκι που να λέει μετοχές on ή μετοχές off , είναι κόπος , σκέψη και πολύ ιδρώτας.

Συγνώμη ,αλλά δεν ειναι θέμα Ιδέες και προτάσεις χρηστών

Παράθεση :

Αν έχει κάποιος 300δις δεν χωράνε όλα στην τράπεζα και έτσι αναγκάζεται να αγοράζει χρυσό και να γεμίζει την αποθήκη του , με αποτέλεσμα να πιάνει χώρο τζάμπα.
Για αυτό δημιουργήθηκαν οι μετοχές για να μπορούμε να τις χρησιμοποιούμε και να αποθηκεύουμε τα δις μας με πιο ευκολότερο και πιο εξυπηρετικό.

Νομίζω υπάρχουν ακόμα τρείς χαραχτήρες μέσα στον λογαριασμό, που κάλλιστα δέχοντε δικό τους τραπεζικό σύστημα ..οπότε και να υπερβώ τα yang ξέρω που αλλού να αποθηκεύσω :P


Πυστεύω να έλυσα κάποιες τυχόν απορείες σου Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παράξενη Κοπέλα




Αριθμός μηνυμάτων : 500
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2012
Ηλικία : 34
Φύλλο : Θηλυκό

Μετοχικό σύστημα   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετοχικό σύστημα    Μετοχικό σύστημα   EmptyΠεμ Αυγ 09, 2012 1:19 pm

ANTEGEIA1 έγραψε:
Παράθεση :
Δεν υπάρχει ένα κουμπάκι που να λέει μετοχές on ή μετοχές off , είναι κόπος , σκέψη και πολύ ιδρώτας.

Συγνώμη ,αλλά δεν ειναι θέμα Ιδέες και προτάσεις χρηστών

Δεν προτείνω να υπάρχει κουμπάκι για τις μετοχές , άλλο λέει η πρόταση μου.

Όσο με τους άλλους χαρακτήρες που πρότεινες για να μοιράσουμε τα λεφτά , για αυτό ακριβώς είναι και οι μετοχές για να μην αναγκαζόμαστε να μπαίνουμε σε αυτή την διαδικασία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ChrisGT7

ChrisGT7


Αριθμός μηνυμάτων : 149
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2012
Ηλικία : 44
Τόπος : Κοντά σε ηφαίστειο...
Φύλλο : Άντρας

Μετοχικό σύστημα   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετοχικό σύστημα    Μετοχικό σύστημα   EmptyΠεμ Αυγ 09, 2012 3:06 pm

Και γω ανήκω στα "άλλα παιδιά" (32 χρονών και παιδί λίγο δύσκολο... Smile ) που αναφέρει η ANTEGEIA1 και έχουν την εξής απορία: "Σε τι μας χρησιμεύουν αυτές οι μετοχές;"

Τα κίνητρα για να έχουμε τόσο μεγάλα αποθεματικά yang είναι απειροελάχιστα. Τα μεγάλα ποσά που χρειαζόμαστε προς το παρόν είναι οι μπάρες για τις αναβαθμίσεις του αλόγου. Όλοι βλέπαμε στην πόλη συνεχώς παίχτες που πετούσαν τις μπάρες των 200κκ και 400κκ καθώς ανοίγανε τα κουτιά από το τελευταίο event αντί να τις βάζανε στην τράπεζα ώστε να μαζεύουν απόθεμα.

Θα μπορούσαμε πολύ απλά και εύκολα να στοιβάζουμε τις μπάρες των 200κκ και 400κκ σε 200άδες, οπότε έτσι θα είχαμε σε μια μόνο θέση του καταλόγου μας μαζεμένα και τακτοποιημένα 40κκκ και 80κκκ αντίστοιχα. Θα είχες έναν παίχτη γεμάτο μόνο με στοιβαγμένες μπάρες. Πού και πάλι τόσες πολλές μπάρες δεν θα τις χρειαζόσουν, όπως εξήγησα παραπάνω. Εκτός φυσικά αν μας επιφυλάσσει κάτι στο εγγύς μέλλον ο διαχειριστής και πάρουν σημαντική αξία τα αποθεματικά των yang μας.

Προσωπικά, το νέο μετοχικό σύστημα δεν το χρειάζομαι. 200κκκ με καλύπτουν υπεραρκετά. Αν ξεπεράσω το όριο, θα πάω στον επόμενο παίχτη μου να τα βάλω στην τράπεζά του μιας και δεν απαιτεί καθόλου κόπο ή χάσιμο χρόνου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ANTEGEIA1

ANTEGEIA1


Αριθμός μηνυμάτων : 833
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Τόπος : Κοκκινη Κολαση
Φύλλο : Θηλυκό

Μετοχικό σύστημα   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετοχικό σύστημα    Μετοχικό σύστημα   EmptyΠαρ Αυγ 10, 2012 3:26 am

ChrisGT7 έγραψε:


Τα κίνητρα για να έχουμε τόσο μεγάλα αποθεματικά yang είναι απειροελάχιστα. Τα μεγάλα ποσά που χρειαζόμαστε προς το παρόν είναι οι μπάρες για τις αναβαθμίσεις του αλόγου. Όλοι βλέπαμε στην πόλη συνεχώς παίχτες που πετούσαν τις μπάρες των 200κκ και 400κκ καθώς ανοίγανε τα κουτιά από το τελευταίο event αντί να τις βάζανε στην τράπεζα ώστε να μαζεύουν απόθεμα.

Εκτός φυσικά αν μας επιφυλάσσει κάτι στο εγγύς μέλλον ο διαχειριστής και πάρουν σημαντική αξία τα αποθεματικά των yang μας.

Προσωπικά, το νέο μετοχικό σύστημα δεν το χρειάζομαι. 200κκκ με καλύπτουν υπεραρκετά. Αν ξεπεράσω το όριο, θα πάω στον επόμενο παίχτη μου να τα βάλω στην τράπεζά του μιας και δεν απαιτεί καθόλου κόπο ή χάσιμο χρόνου.



Με καλύπτουν αυτά που λες, για να μην δημιουργώ περιτές περιγραφές χωρίς λόγο ...
απο κει και έπειτα, περιμένω απλά και ομόρφα μια σοβαρή απάντηση απο τον αρμόδιο να μας διαφωτήση, τον τρόπο σκέψης του, σε τι μας οφελεί στο να αξιοποιήσουμε τα νομίσματα με μετοχές Smile


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ANTEGEIA1

ANTEGEIA1


Αριθμός μηνυμάτων : 833
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Τόπος : Κοκκινη Κολαση
Φύλλο : Θηλυκό

Μετοχικό σύστημα   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετοχικό σύστημα    Μετοχικό σύστημα   EmptyΤετ Αυγ 15, 2012 9:33 am

Καλησπέρα το θέμα μπορεί να κλειδώσει, απάντηση δώθηκε.
'Ενα μεγάλο Μπράβο στον [Admin]Alyx που για μία ακόμα φορά μας δείχνει πόσο αγαπάει αυτο που κάνει...οι απορία σας,όπως και η δικιά μου για το μετοχίκο θα λυθεί στον Πλανώδιο Πωλητή δεύτερη πολή Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Tsunami
Moderator
Moderator
[MOD]Tsunami


Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : In my World
Φύλλο : Άντρας

Μετοχικό σύστημα   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετοχικό σύστημα    Μετοχικό σύστημα   EmptyΤετ Αυγ 15, 2012 3:43 pm

Κλειδώνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μετοχικό σύστημα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Τραπεζικο συστημα
» ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ
» Rapidshare:Σύστημα ελέγχου στα αρχεία που θα γίνονται upload!
» Οι Anonymous κυκλοφορούν το δικό τους λειτουργικό σύστημα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: