Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 βοηθεια σε λαπτοπ!!!

Πήγαινε κάτω 
+10
tasosakon
TIMORIMENOS
[MOD]Psycho
GoddessIrida
fast.
jiminy <3
WarMan
YouAreTooSlow
Im a Ninja
denniszonar
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
denniszonar

denniszonar


Αριθμός μηνυμάτων : 120
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 26
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 11:02 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

1)εχω ενα laptop HP και τα skill δεν δουλεβουν παταω f1-f2-f3-f4 κλπ και βγζουν αλλα νταλον χαμηλουν-ανεβαζουν φωτισμο και γιρεβε τι αλλες μ...κανουν!!! τι κανω για να τα φτιαξω σας παρακαλω πειτε μου!!

2)αλλαξε ο host??οταν παταω στο google reventon metin2 βγαινει η ιστοσελιδα http://www.allostream.com/ απο εκει κανω donate και αλλα πολλα!!!μπαινω foroum απο εκει και ολλα κανονικα!! τι γινεται???αλλαξατε η ειναι καποιο λαθοσ η μιμηση για κλοπη???
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ 2!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
YouAreTooSlow




Αριθμός μηνυμάτων : 185
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : Hell
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 1:20 pm

το μοντέλο εννοεί..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasosakon

tasosakon


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 2:00 pm

lol εχω και εγω το αυτο το προβ ειναι λες και δν εχο keyboard δν βρ να χρησιμοποιήσω τα skills και οτιδηποτε αλλο χρησιμοποιείς το πληκρολόγιο βοηθειααα! -.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 4:13 pm

Το πρόβλημα αυτό το έχουν όσοι χρησιμοποιούν avast το οποίο ανοίγει τις εφαρμογές σε ένα "δοκιμαστικό και ασφαλές περιβάλλον" που λέγεται sandbox.
Κατά την εκκίνηση μιας εφαρμογής γίνεται η σχετική ειδοποίηση, αλλά αν κάποιος πατήσει βιαστικά OK, τότε ξεκινά σε sandbox και δεν του δουλεύει το k/b.

Εσύ όμως δεν έχεις avast, οπότε το πρόβλημα δεν είναι αυτό, αλλά από ό,τι μαντεύω είναι κάποια ρύθμιση στο laptop σου. Δεν έχω laptop προσωπικά και μάλιστα καινούριο για να σε βοηθήσω, οπότε κάποιος που το έχει λύσει στην πράξη ας μιλήσει.

Η σελίδα του server είναι http://reventonmetin.dyndns.org ή http://reventon-metin2.gr
Γιατί πας ανάποδα σαν τον κάβουρα; Έχεις 2 σελίδες με προφανές όνομα που αναφέρονται στον server και μπαίνεις σε μια που λέγεται allostream; :crazy:

Δεν είναι αντιγραφή ή απάτη, στον server ανήκει, όμως ΜΗΝ κάνεις από εκεί donate ή οποιαδήποτε άλλη ενέργεια πέραν της ανάγνωσης, γιατί η σελίδα έχει φτιαχτεί για να λειτουργεί με την πρώτη διεύθυνση και όχι με τις άλλες.
Ο λόγος που η σελίδα παραμένει σε dyndns.org είναι πως είναι αναγκαίο να φιλοξενείται στον δικό μας server, στον δικό μας apache, γιατί απλά με την επισκεψιμότητα που έχει, δεν μπορεί να φιλοξενηθεί σε host με shared enviroment.
Θυμάστε την πρώτη φορά που ήταν έτσι, που έπεσε η σελίδα και βάλανε όριο 6.5KB/sec στους επισκέπτες...
Στο dyndns.org οι ταχύτητες είναι απεριόριστες και ασύγκριτες, αυτός είναι και ο μόνος λόγος που η σελίδα παραμένει εκεί.
 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 5:27 pm

Η Hp αν δεν κάνω λάθος δεν χρησιμοποιεί το Fn+ πλήκτρο, για ρυθμίσεις οθόνης, φωνής. Θα το δω αύριο στο δικό μου και θα σου πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 11:44 pm

[MOD]inazuma έγραψε:
ηρεμήστε λίγο....YouAreTooSlow δεν σου ζητάει να γίνεις υποκριτής σου ζητάει να γίνεις λίγο πιο ευγενικός....και αν θέλετε να τσακωθείτε υπάρχει και το προσωπικό μήνυμα
:relative:

Ωραία λύση Inazuma :Ρ το θέμα είναι να μην δημιουργηθεί ένταση.

Όσο για το site, υπάρχουν πάρα πολλά άτομα τα οποία μπαίνουν απο κεί χώρις να ξέρουν οτι πρόκειτε για ένα site "μούφα". 'Αμα γράψεις στο google Reventon metin2 δεν θα σου βγεί το κανονικό site αλλά το αλλοστρεαμ.Ο μόνος τρόπος να κατευθυνθής στο πραγματικό site του server είναι από το φόρουμ!. Για αυτό είναι πάρα πολλοί που την πατάνε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 12:00 am

Εμένα μου βγάζει την σωστή πρώτα (μετά του GR :whip: )


βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Jg1jqh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
????????
Επισκέπτης




βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 12:09 am

Ορίστε τι μου βγάζει...

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Laptopj


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kipreos




Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 3:57 am

οταν εχο βαλει στο google reventon metin2 μου βγαζει το allostream και πολλι μπορι να το πατισουν αυτο... λιγο προσοχι!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 4:08 am

Το google είναι fail :fail: ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
Khaosztheory




Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Κάπου μακρια...
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 5:29 am

[Admin]Alyx έγραψε:
Το google είναι fail :fail: ...
Eχω και εγω το ιδιο προβλημα.Εχο λαπτοπ Dell Inspiron και στα F1 F2... υπαρχουν αλλα πραγματα οπως:να ανιγει και να κλεινει το Wi-Fi,κατι με την μπαταρια κτλ.Μπορεις να με βοηθησεις η καποιος αλλος, να μου πειτε αν μπορv με καποιο τροπο να τα απενεργοποιησω και να μην χρειαζεται να παταω ΣΥΝΕΧΕΙΑ το κουμπι Fn?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 9:22 am

κανε μια δοκιμή, σε αυτό που θα σου πω μπας και βρούμε λύση.
Εμένα για να δουλέψει το πληκτρολόγιο με fn+ είναι ρυθμισμένο, σε standard 101/102-key or microsoft natural P S 2. εσένα τι γραφεί σαν προεπιλεγμένο;
Πως το βρίσκεις! πινάκας ελέγχου/πληκτρολόγιο. Στη 2η καρτέλα υλικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
denniszonar

denniszonar


Αριθμός μηνυμάτων : 120
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 26
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 1:43 pm

εγω εχω PS/2 τι να κανω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 4:27 pm

denniszonar έγραψε:
εγω εχω PS/2 τι να κανω?

ps2 ειναι το ποντικι. Για πληκτρολόγιο τι ρύθμιση γραφεί?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
denniszonar

denniszonar


Αριθμός μηνυμάτων : 120
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 26
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 22, 2012 12:12 pm

PS/2 ειναι το πληκτρολογιο!! τι να κανω??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loloni




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 12:43 am

ωραιος!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια σε λαπτοπ!!!   βοηθεια σε λαπτοπ!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 2:04 pm

Κλειδώνει.Πολλές μέρες ανενεργό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
βοηθεια σε λαπτοπ!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Σύνδεση στο παιχνίδι
» το λαπτοπ κλεινει μονο του
» Βοηθεια
» Βοήθεια
» Βοήθεια με τα ΠΜ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: