Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SeThelwAkomi

SeThelwAkomi


Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : .Θέσσαλονικη.Στέννα.
Φύλλο : Άντρας

παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε   παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε EmptyΣαβ Ιουλ 21, 2012 3:48 am

καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση το pc μου το έχω απτό 2005 έχω κατεβάσει ότι νάνε ούτε AVG έχω θέλω να μου προτείνεται ένα Anti-virus free νάνε για πάντα αν γίνετε η όσο πιο πολύ καιρό να κρατάει αλλα στα ελληνικά
επίσης δεν διαβάζει Cd του pc μου ούτε format μπορώ να κάνω και τα ηχεία μου δεν δουλεύουνε η αδερφή μου έχει πατήσει κάτι είναι συνδεμένα κανονικά και κάτω στα ηχεία δείχνει ένα κόκκινο x τα έχω ψάξει δεν μπορώ να τα κάνω ούτε η ένταση είναι χαμηλωμένη η τίποτα λέει ''δεν έχει εγκατεστήθει καμια συσκευή ήχου εξόδου'' ενώ είναι συνδεμένα κανονικά όπως ήτανε τέλος μένω με την γιαγιά μου ζούμε με τι σύνταξη τις και δεν έχω λεφτά τώρα να τρέχω να φτιάχνω cd και να αγοράζω avg αν μπορείτε να βοηθήσετε θα σας ήμουν ευγνώμων. τώρα επειδή κολλάει το pc μου αρκετά όλα δεν ανταποκρίνονται πήγα πινακας ελεγχου > κατάργηση προγραμμάτων (και σβήνω ότι έχει κατεβάσει η πρώην μου η αδερφή μου και γενικά χαμός γίνετε) τσακάλια ευχάριστο για το χρόνο σας

μετάφραση site http://speech.ilsp.gr/greeklish/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε   παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε EmptyΣαβ Ιουλ 21, 2012 4:03 am

Κάνε 10 post για να ενεργοποιηθούν τα PM σου
(πρόσεχε μη κάνεις spam ή post hunting)
και θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω από εκεί.

Επειδή θα χρειαστεί να μου δώσεις κάποιες
επιπλέον πληροφορίες και γενικά κουβέντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SeThelwAkomi

SeThelwAkomi


Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : .Θέσσαλονικη.Στέννα.
Φύλλο : Άντρας

παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε   παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε EmptyΣαβ Ιουλ 21, 2012 4:04 am

τσάκαλε δεν είμαι σαν κάτι noob να κάνω post για δόξα έγινε σε ευχάριστο ελπίζω σε 5-10 μέρες να έχω συμπλήρωση 10 post
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε   παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε EmptyΣαβ Ιουλ 21, 2012 4:12 am

GiaEsenaPvP έγραψε:
τσάκαλε δεν είμαι σαν κάτι noob να κάνω post για δόξα έγινε σε ευχάριστο ελπίζω σε 5-10 μέρες να έχω συμπλήρωση 10 post

Ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο. Smile
Όποτε θες μπορείς να μου στείλεις PM και θα προσπαθήσω να απαντήσω άμεσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε   παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε EmptyΣαβ Ιουλ 21, 2012 4:24 am

Λοιπόν κατάλαβα περίπου τι γίνετε,ένας χαμός :P

Αρχικά για antivirus κοίτα αυτό https://reventon-forum.forumgreek.com/t3418-topic πιστεύω θα σου φανεί γενικά χρήσιμο στο να κρατήσεις τον υπολογιστή σου καθαρό
θα σου πρότεινα αυτό.Είναι δωρεάν και καλό http://free.avg.com/gb-en/homepage

Πέρα από αυτό θα σου πρότεινα κάποια προγράμματα για να κρατηθεί το pc σου σε φόρμα και να αποφευχθεί το format.

1) Toolwiz Care
http://download.cnet.com/Toolwiz-Care/3000-2086_4-75610754.html?part=dl-&subj=dl&tag=button

Περιέχει:

- Disk Cleaner
- Registry Cleaner
- Registry Defrager
- Boot Report (αναλύει τι τρέχει στην εκκίνηση του συστήματος και εμφανίζει μια λεπτομερή λίστα με τον χρόνο που κάνει κάθε αντικείμενο να φορτώσει)
- Start up Optimizer
- Game Booster
- Duplicate File Finder
- File Recovery
- Registry Backup and Restore
- Disk Doctor

2) iolo memory mechanic
http://www.crucial.com/promo/index.aspx?prog=uslp_mechanic&cpe=InsiderJan08US

Σου καθαρίζει την ram.

3) CCleaner
http://www.piriform.com/ccleaner/download/standard

Όλα αυτά,και από εδώ και πέρα δεν κατεβάζουμε ότι να ναι,ανανέωση στα drivers,windows και AVG.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SeThelwAkomi

SeThelwAkomi


Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : .Θέσσαλονικη.Στέννα.
Φύλλο : Άντρας

παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε   παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε EmptyΚυρ Ιουλ 22, 2012 5:43 am

το avg το κατέβασα αν και δεν ξέρω αγγλικά κατεβάζω και τα αλλα αδερφέ αλλα μετά τι κάνω τα ανοίγω όλα κάθε μέρα και τι κάνω δεν ξέρω η απλά μονο τα κατεβάζω? άμα έχω μονο το avg πειράζει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε   παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε EmptyΚυρ Ιουλ 22, 2012 6:05 am

Κατέβασε τα όσα σου είπα,είναι πολύ απλά προγραμματάκια,δεν χρειάζονται πολλές γνώσεις αγγλικών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SeThelwAkomi

SeThelwAkomi


Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : .Θέσσαλονικη.Στέννα.
Φύλλο : Άντρας

παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε   παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε EmptyΚυρ Ιουλ 22, 2012 3:14 pm

τα κατέβασα όλα τώρα τι κάνω ?? όταν t κατέβασα φορτώνανε scan κάτι τέτοια όλα κομπλέ δηλαδή τώρα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε   παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε EmptyΔευ Ιουλ 23, 2012 6:14 am

scratch scratch :hmmm: :hmmm:
2005 αρα windows; xp να φανταστω;
γνωμη μου. Format, περασμα win 7 και AVG, και τελειωσες. Αυτα που σου πρωτεινει ο MOd πολυ καλα ειναι, αλλα χρονοβορα. :P
Ενα φορματ 30 λεπτων και περασμα σε νεα αποχη.................................Οχι τιποτα αλλο, αλλα για να μεινει πισω και η "πρωην" Suspect Suspect

Εχεις πμ. :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
narma

narma


Αριθμός μηνυμάτων : 269
Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2012
Ηλικία : 30
Φύλλο : Άντρας

παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε   παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε EmptyΔευ Ιουλ 23, 2012 10:28 am

Λοιπον γνωμη μου επειδη το εχω ψαξει πολυ πιστεω να βοηθησει.
Λοιπον πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να κανεις ενα φορματ και να βαλεις windows xp.
Ειναι τα καλυτερα και τα πιο αξιοπιστα(γρηγορα,απλα,ευκολα)καλο θα ηταν να εχεις σαν προγραμμα σε ενα CD το NortonGost 12.0(σου φτιαχνει κλονο χωρις ιους και με ενα απλο τρεξιμο του CD πριν μπουταρει το Pc σου κανει φορματ και σου τα φτιαχνει ολα)Για αντιικο θα σου προτινα Avast ειναι ολο στα ελληνικα και ειναι δωρεανlink.Τωρα αν θες κατι πιο δυνατο σαν αντιικο θα σου δωσω μια διευθυνση να κατεβασεις το ESET full protection για παντα.

Ολα αυτα τα προγραμματακια που σου προτειναι και ο MOD καλα ειναι αλλα για τις λειτουργιες που θες εσυ τον υπολογιστη σου πιστευω ενα αντιικο ειναι οτι χρειαζεσαι.
Καλα θα ηταν να κατεβασεις και το DriverGeniouslink που μολις το περασεις κανεις μια απλη σαρωση και σου βρισκει ολα τα καινουργια Drivers για οτι συσκευη εχεις πανω στον υπολογιστη σου και με ενα απλο κιλκ τα κανεις εγκατασταση ειναι πολυ απλο στην χρηση(οριστε και ενα βιντεακι για βοηθεια https://www.youtube.com/watch?v=fxChy9TpEj8)

Ελπιζω να βοηθησα αν θες τπτ αλλο στειλε μου καποιο πμ και ευχαριστως να σε βοηθησω σε οτι θες.Με φιλια Κωνσταντινος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
παιδιά δείτε το σας παρακαλώ ρε
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΕΙΤΕ
» Παιδια Βοηθηστε Με Καποιος Σας Παρακαλω!
» ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΙ :D
» παιδια εχο μπαν δειτε
» παρακαλω

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Κατηγορία εκτός Metin2 :: Υπολογιστές software & hardware-
Μετάβαση σε: