Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Mην το κανουμε αυτο!

Πήγαινε κάτω 
+6
[MOD]Psycho
fast.
Παράξενη Κοπέλα
AnonymousTeam
[MOD]Tsunami
[GOD]Leftaas
10 απαντήσεις

Πρεπει να βοηθαμε αυτους που δεν ξέρουν καλα το παιχνιδι ή να τους εκμεταλευόμαστε;
Ναι!
Mην το κανουμε αυτο! Vote_lcap93%Mην το κανουμε αυτο! Vote_rcap
 93% [ 25 ]
Οχι!
Mην το κανουμε αυτο! Vote_lcap0%Mην το κανουμε αυτο! Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Δεν ξέρω, δεν απαντω!
Mην το κανουμε αυτο! Vote_lcap7%Mην το κανουμε αυτο! Vote_rcap
 7% [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 27
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
[GOD]Leftaas

[GOD]Leftaas


Αριθμός μηνυμάτων : 351
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : L.A. CA
Φύλλο : Άντρας

Mην το κανουμε αυτο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Mην το κανουμε αυτο!   Mην το κανουμε αυτο! EmptyΚυρ Ιουλ 08, 2012 12:29 pm

Σημερα γνωρισα ενα παιδι. Μου λεει πουλαω +6 λιθους για 400 μ οι 2. Του λεω φερε 2. Παιρνω 2 μπαινουν και οι 2 του λεω ειμαι τυχερος με την πρωτη κτλ. Μετα από λιγο μου ξαναλεει θες αλλους 2; Του λεω αντε φερε αλλους 2 παρνω τους 2 τον 1 τον δινω τον αλλο τον βαζω(και αυτος μπηκε πω ρε φιλε τυχη). Και επιδη μου εδωσε 4 λιθους +6 για ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΤΙΚΗ ΤΙΜΗ, του λεω ρε φιλε τι γινεται και τα λοιπα.

Και ρε παιδια καταστεναχωρεθηκα. Βγαζει 800 ευρω απ τη δουλεια του (παρεπιπτωντος ειναι 14 χρονων! Και δουλευει στη καβα του πατερα του) και τα βαζει γυρο στα 100-200 σε παυσαφε. Αντιλαμβανεστε πως 100-200 ευρω το μηνα μπαινουν από 1 ατομο 14 χρονων;! Και ρε παιδια δεν ξερω πως να το ψυχολογησω αυτο... τα δινει ολα αυτα για ψιχουλα δηλαδη γιανκ (400 μ οι 2 λιθοι).

Το θεμα εδω ειναι του εξηγησα πως θα μπορουσε να ηταν τελειος πεχτης και να βρισκοταν στους τοπ παιχτες με αφτα τα λεφτα κτλ. (Να φανταστητε εγω με 25 ευρω εχω 2 χρισες με 1 +6 η μια 2 +6 η αλλη η μια 4 15 1 12 και η αλλη υπο κατασκευη , μια πρασινη με +5 και ενα γδαρτη φουλ +6, ιτεμς καλα πολλα γιανκ και πολλα αλλα )
Απ οτι καταλαβα του αρεσει αυτο που κανει και δεν πιστευω να το σταματησει παρ ολα αυτα που του ειπα...
Παντως εγω θα κανω οτι μπορω για να τον βοηθησω και να γινει καλος παιχτης (πολλοι θα πειτε σιγα ο Leftaas ο νοοβας; τα βασικα και ισως λιγα παραπανω τα ξερω)

To θεμα εδώ είναι οτι ρε παιδια αν ένα άτομο δεν ξέρει καλά το γαμε να το βοηθάμε οσο μπορουμε ή εστω και λιγο γιατι ρε παιδια δεν θα σας αρεσε να ησασταν στη θεση του. Ετσι δεν είναι; Σκεφτειτε το λιγο... Θα βαλω μια ψηφοφορια να δω ποσοι από εμας εδω στο φορυμ ειμαστε ακομα ανθρωποι...

Η ερωτηση ειναι η εξης : Πρεπει να βοηθαμε αυτους που δεν ξέρουν καλα το παιχνιδι ή να τους εκμεταλευόμαστε;

Περιμενω απαντησεις! Very Happy (Πολλοι θα πειτε και εσυ δεν πηγες πισω πηρες και 4 λιθους . Το θεμα είναι οτι αλλοι πήραν 5 ή 6 ή 10 λίθους χωρις να του πουν "Ρε φιλε γιατι τους πουλας ετσι γιατι κατι που κανει λεφτα το δινεις για κατι ψηφιακο και ψευτικο χωρις αξια;"

Οπως ειπα περιμενω απαντησεις και αν γινεται παρακαλω πολυ το θεμα να μεινει ενεργο για καμια 2 εβδομαδες...
Ευχαριστω πολυ! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Tsunami
Moderator
Moderator
[MOD]Tsunami


Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : In my World
Φύλλο : Άντρας

Mην το κανουμε αυτο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mην το κανουμε αυτο!   Mην το κανουμε αυτο! EmptyΚυρ Ιουλ 08, 2012 1:00 pm

Leftaas συμφωνώ,πρέπει να βοηθάμε αυτούς που δεν ξέρουν καλά,είτε στις τιμές,είτε γενικά,με ρωτούσαν πως κάνουμε P,πως πηγαίνω 2ο ατλαντίδα,που βρίσκεται η αράχνη,πήγαινα εκείνο όλο τον δρόμο απλά για βοήθεια,όταν μπορώ και θέλω βοηθάω όσο το δυνατό μπορώ αλλά και όλοι πρέπει να το κάνουμε αυτό,να βοηθάμε,όχι μόνο pvp και βρίσιμο αλλά και καλή συμπεριφορά προς τον συμπαίκτη μας.
Πολύ καλά τα έχεις πει και μπράβο σου,δεν σε κατηγορώ για τους λίθους,όλοι θα το κάναμε πρώτη φορά,μας έρχεται ουρανοκατέβατα η ιδέα "οοοοο θα πλουτίσω" "είμαι πλούσιος" "είμαι pro" αλλά φτάνει που έχεις ψυχή να τα πεις χωρίς φόβο.
Πρέπει όλοι να αρχίσουμε να βοηθάμε,όπως έχετε δει με το παράδειγμα του Leftaas,μπορεί να υπάρχουν και χειρότερες καταστάσεις,πρέπει να το εμποδίσουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AnonymousTeam

AnonymousTeam


Αριθμός μηνυμάτων : 252
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2012
Τόπος : Cyprus
Φύλλο : Άντρας

Mην το κανουμε αυτο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mην το κανουμε αυτο!   Mην το κανουμε αυτο! EmptyΚυρ Ιουλ 08, 2012 1:17 pm

Ψηφισα ναι ,

Τετοια ατομα χρηζουν αμεσης βοηθειας και διευκολυνσης τους προς το να καταλαβουν το παιχνιδι και να το παιζουν σωστα.Σιγουρα οι γνωσεις οι δικες μας και εμπειριες θα συμβαλουν στο ολο θεμα και στο τι πρεπει να κανουν στο παιχνιδι.Σιγουρα να ξοδευεις ενα μεγαλο ποσο δεν ειναι και το καλυτερο για την ηλικια του , ομως αν το θεωρει ενα μεσο ευχαριστησης δεν μπορεις να του αλλαξεις την γνωμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παράξενη Κοπέλα




Αριθμός μηνυμάτων : 500
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2012
Ηλικία : 34
Φύλλο : Θηλυκό

Mην το κανουμε αυτο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mην το κανουμε αυτο!   Mην το κανουμε αυτο! EmptyΚυρ Ιουλ 08, 2012 1:31 pm

Η ψήφος μου είναι και φυσικά ΝΑΙ.
Ο κάθε άνθρωπος έχει το δικό του τρόπο για να βγάζει το ψωμί του , άσχετο το τι ηλικία έχει. Κανείς δεν ξεκινάει μια δουλεία μετά τα 18 όπως ορίζει ο νόμος. Κάποια παιδιά αναγκάζονται να δουλεύουν από πολύ μικρές ηλικίες και σε αυτά τα παιδιά πάει ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ !!! Υπάρχουν και παιδιά που βοηθάνε απλώς τους γονείς τους στις δουλειές και σε αυτούς πάει ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ!!!
Όταν είναι κάποιος νέος και άπειρος είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο να πέσει θύμα εκμετάλλευσης και απάτης γιατί δυστυχώς οι άνθρωποι είναι εγωιστές και λίγοι είναι αυτοί που θα βοηθήσουν κάποιον. Όλοι σχεδόν κοιτάνε το συμφέρον τους κανείς δεν βάζει τον εαυτό του στην θέση του άλλου, γιατί αν το έκαναν αυτό δεν θα υπήρχαν , κλοπές, φόνοι και πολλά άλλα.
Είναι πολύ ωραίο το θέμα σου και δίνει παράδειγμα σε όλους μας , ότι άνθρωποι που νοιάζονται για τους άλλους υπάρχουν ακόμα. Πάντα πρέπει να βοηθάμε έναν αρχάριο άσχετο σε ποιο τομέα είναι , γιατί μην ξεχνάμε κάποτε και εμείς ήμασταν στην θέση του.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Mην το κανουμε αυτο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mην το κανουμε αυτο!   Mην το κανουμε αυτο! EmptyΚυρ Ιουλ 08, 2012 1:41 pm

Θα μπορουσα να γραΨω πολλα για αυτο το θεμα. Πιστευω ομως οτι αυτο τα λεει ολα.
Αν μπορουσαμε να το ακολουθησουμε ολοι τα πραματα θα ηταν πολυ καλυτερα.
ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

Mην το κανουμε αυτο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mην το κανουμε αυτο!   Mην το κανουμε αυτο! EmptyΚυρ Ιουλ 08, 2012 2:17 pm

Πρέπει να τους εκμεταλλευόμαστε φυσικά xD xD

Όχι σοβαρά τώρα,είναι κρίμα.Πρέπει να βοηθάμε όπου μπορούμε κι αυτό όχι μόνο μέσα στο παιχνίδι.Βοηθάμε για να μας βοηθήσουν όταν θα έχουμε ανάγκη.Φυσικά χωρίς αντάλλαγμα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TiropitaS

TiropitaS


Αριθμός μηνυμάτων : 230
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
Ηλικία : 28
Φύλλο : Άντρας

Mην το κανουμε αυτο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mην το κανουμε αυτο!   Mην το κανουμε αυτο! EmptyΚυρ Ιουλ 08, 2012 6:33 pm

Έχω βρεθεί στην θέση του (όταν ήμουν 7 ετών και έπαιζα με κάτι κάρτες :P ).Φυσικά να τον βοηθάς.Κάποιοι λένε χαχαχα κοίτα τον πουλάει +6 λίθους 400μ,όμως όταν μαθαίνουν την άσχημη αυτή αλήθεια όποιοι έχουν την καρδία στεναχωριούνται ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.Πάλι κάποιους τους πιάνει ο πειρασμός της εκμετάλλευσης.Για εμένα η εκμετάλλευση είναι αμαρτία και δεν νομίζω κάποιος να μην έχει εκμεταλλευτή στην ζωή του και να έχουν περάσει και 10 χρόνια και 100 και 1000 πάντα θα τον κυνηγάει το κακό που έχει κάνει για πάντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Energia

Energia


Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2012
Τόπος : Κρητη
Φύλλο : Άντρας

Mην το κανουμε αυτο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mην το κανουμε αυτο!   Mην το κανουμε αυτο! EmptyΚυρ Ιουλ 08, 2012 6:40 pm

Επειδη κι εμεις οι ''παλιοι'' στο παιχνιδι δεν κατεβηκαμε απο τον ουρανο αλλα περασαμε ολοι απο αυτη τη θεση εννοειται πως θα πω ναι...Αν κι εγω την πρωτη μερα που ξεκινησα ειχα ρωτησει 2-3 παικτες με χρυσες κλπ , αν ειναι ευκολο να μου δωσουν εστω 20-30μ ... Αλλα πηρα αρνητικη απαντηση..Απο ολους...Οκ τι να πω ο καθενας οπως το βλεπει..Τελος παντων καλο θα ειναι να βοηθαμε τα νεα παιδια αν φυσικα μπορουμε και μας ειναι ευκολο..Δεν χανουμε τιποτα... :plusone:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LightSpeed

LightSpeed


Αριθμός μηνυμάτων : 432
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2012
Φύλλο : Άντρας

Mην το κανουμε αυτο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mην το κανουμε αυτο!   Mην το κανουμε αυτο! EmptyΚυρ Ιουλ 08, 2012 8:37 pm

Η απάντησή μου είναι φυσικά ΝΑΙ. Και όταν κάποιος μου ζητάει βοήθεια,συνήθως σπεύδω να βοηθήσω, γιατί κάποτε ήμουν κι εγώ στη θέση που δεν ήξερα τίποτα και με βοήθησαν αρκετοί και πιστεύω γενικά πως είναι αμαρτία να μην βοηθήσεις κάποιον που έχει πρόβλημα, πόσο μάλλον να τον εκμεταλευτείς :nono: . Είναι ωραίο να βοηθάς άτομα που το έχουν ανάγκη! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Mην το κανουμε αυτο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mην το κανουμε αυτο!   Mην το κανουμε αυτο! EmptyΚυρ Ιουλ 08, 2012 11:20 pm

Αυτοί που εκμεταλλεύονται τους "άπειρους" δεν θα σταματήσουν επειδή το λέμε εμείς.
Το αν πρέπει ή όχι το αποφασίζουν αυτοί.
Τους ζηλεύω μάλιστα για την "έλλειψη συνείδησής" τους.

Αυτό που μπορούμε και πρέπει να κάνουμε όμως είναι να προφυλάξουμε τους νεότερους στον κόσμο του Reventon.

Προσωπικά δεν θα δεχόμουν καν τους λίθους.
Πείτε με ψεύτη... πείτε με ότι θέλετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κοτόπουλος-Jeff

Κοτόπουλος-Jeff


Αριθμός μηνυμάτων : 498
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2012
Ηλικία : 106
Τόπος : Κοτέτσι της κυράς Μαριώς ανω δεξιά απο τον γάιδαρο στο Αχλαδαχώρη Σερρών
Φύλλο : Άντρας

Mην το κανουμε αυτο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mην το κανουμε αυτο!   Mην το κανουμε αυτο! EmptyΔευ Ιουλ 09, 2012 12:20 am

κι εγώ πιστεύω ότι είναι άσχημο το να εκμεταλεύεσαι τους νέους και αρχάριους αλλά δν μπορούμε να κάνουμε και κάτι το σημαντικό πέρα απο το να τους βοηθάμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Mην το κανουμε αυτο!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» τι κανουμε ?
» Τ κανουμε εδω? χΔΔ
» πως κανουμε σετακια ??
» Πότε 8α μπορούμε να κάνουμε Log in???
» προγραμα για να κανουμε edit pictures

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Spam :: Spam-
Μετάβαση σε: