Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 δύναμη 5 η αξια 50?

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KREoN

KREoN


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2012
Ηλικία : 36
Τόπος : Cyprus
Φύλλο : Άντρας

δύναμη 5 η αξια 50? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: δύναμη 5 η αξια 50?   δύναμη 5 η αξια 50? EmptyΤρι Ιουν 26, 2012 4:15 am

τι διαφορα έχει η δύναμη 5 η αξια 50 και αν έχουν πιο προτείνεται πάνω από άλογο και κάτω από άλογο..? (μιλούμε πάντα για xp μπόνους items)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vampir

vampir


Αριθμός μηνυμάτων : 154
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : AgarthA
Φύλλο : Άντρας

δύναμη 5 η αξια 50? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δύναμη 5 η αξια 50?   δύναμη 5 η αξια 50? EmptyΤρι Ιουν 26, 2012 5:15 am

Για το αλογο ,και αν σπας μετιν,θα εχεις αξια +50+τερατα 10%.Για κατω απο το αλογο ,πεζει ρολο τι χαρακτηρα εχεις.Εγω προτιμο το εχπ πανω απ το αλογο με αυτα τα μπονους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arxon

arxon


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2012
Τόπος : Ένα βήμα πιο μπροστά
Φύλλο : Άντρας

δύναμη 5 η αξια 50? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δύναμη 5 η αξια 50?   δύναμη 5 η αξια 50? EmptyΤρι Ιουν 26, 2012 5:39 am

Η αξία επίθεσης δεν έχει επίδραση στα skills, αντίθετα η δύναμη έχει σε ικανότητες και απλά hits. Γι αυτό και δίνει μόνο +5.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KREoN

KREoN


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2012
Ηλικία : 36
Τόπος : Cyprus
Φύλλο : Άντρας

δύναμη 5 η αξια 50? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δύναμη 5 η αξια 50?   δύναμη 5 η αξια 50? EmptyΤρι Ιουν 26, 2012 8:20 am

δηλαδή για μένα που είμαι warrior είναι προτιμότερο να έχω +5 δύναμη παρα 50 αξια?? η διαφορα είναι δηλαδή ότι η αξια 50 είναι μονο πάνω από από άλογο ενώ το +5 δύναμη και πάνω και κάτω από αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arxon

arxon


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2012
Τόπος : Ένα βήμα πιο μπροστά
Φύλλο : Άντρας

δύναμη 5 η αξια 50? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δύναμη 5 η αξια 50?   δύναμη 5 η αξια 50? EmptyΤρι Ιουν 26, 2012 9:09 am

KREoN έγραψε:
δηλαδή για μένα που είμαι warrior είναι προτιμότερο να έχω +5 δύναμη παρα 50 αξια?? η διαφορα είναι δηλαδή ότι η αξια 50 είναι μονο πάνω από από άλογο ενώ το +5 δύναμη και πάνω και κάτω από αυτό?
Η διαφορά είναι αυτή που σου είπα: δύναμη=επίδραση σε skills και hits. αξία επίθεσης=επίδραση σε hits(πάνω-κάτω από το άλογο).
Τέρατα+αξία επίθεσης στα 6α-7α. Δύναμη και απέθαντους στα βασικά bonus. Και εννοείται πως ο πολεμιστής αύρας είναι ο καλύτερος για exp-drop, γιατί εδώ δεν είναι GR!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KREoN

KREoN


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2012
Ηλικία : 36
Τόπος : Cyprus
Φύλλο : Άντρας

δύναμη 5 η αξια 50? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δύναμη 5 η αξια 50?   δύναμη 5 η αξια 50? EmptyΤρι Ιουν 26, 2012 12:36 pm

απέθαντοι δεν είναι τα τέρατα του DT ?? θυμάμαι από τον ελληνικό server ότι άμα βάζαμε απέθαντους κάναμε περισσότερο dmg στον θάνατο.. άρα μπόνους για το DT δεν είναι οι απέθαντοι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

δύναμη 5 η αξια 50? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δύναμη 5 η αξια 50?   δύναμη 5 η αξια 50? EmptyΤρι Ιουν 26, 2012 1:07 pm

arxon έγραψε:
Η διαφορά είναι αυτή που σου είπα: δύναμη=επίδραση σε skills και hits. αξία επίθεσης=επίδραση σε hits(πάνω-κάτω από το άλογο).

Αυτο τοτε τι ρολο παιζει; Λαθος ειναι;
https://reventon-forum.forumgreek.com/t3-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arxon

arxon


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2012
Τόπος : Ένα βήμα πιο μπροστά
Φύλλο : Άντρας

δύναμη 5 η αξια 50? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δύναμη 5 η αξια 50?   δύναμη 5 η αξια 50? EmptyΤετ Ιουν 27, 2012 7:50 am

Το δοκίμασα με αξία επίθεσης 6ο-7ο και δεν είδα καμία διαφορά στα skills.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

δύναμη 5 η αξια 50? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δύναμη 5 η αξια 50?   δύναμη 5 η αξια 50? EmptyΤετ Ιουν 27, 2012 8:04 am

arxon έγραψε:
Το δοκίμασα με αξία επίθεσης 6ο-7ο και δεν είδα καμία διαφορά στα skills.

Alyxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Λες; Δεν το εχω δοκιμασει το πηρα σαν δεδομενο. :P
κοιτα με ενα +400 που το δοκιμασα στην αρμορ ειδα διαφορα στα σκιλλ. Μου εδεινε +1700 φλεγομενα. Τωρα με 50, μηπως ειναι πολυ λιγο?

Παράθεση :
απέθαντοι δεν είναι τα τέρατα του DT ?? θυμάμαι από τον ελληνικό server ότι άμα βάζαμε απέθαντους κάναμε περισσότερο dmg στον θάνατο.. άρα μπόνους για το DT δεν είναι οι απέθαντοι?

κοιτα εδω https://reventon-forum.forumgreek.com/t426-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KREoN

KREoN


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2012
Ηλικία : 36
Τόπος : Cyprus
Φύλλο : Άντρας

δύναμη 5 η αξια 50? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δύναμη 5 η αξια 50?   δύναμη 5 η αξια 50? EmptyΤετ Ιουν 27, 2012 12:01 pm

fast...

κοίτα.. όντως το 50 είναι πολύ λίγο αλλα άμα σκεφτείς ότι έχει στην armor 400 και +50 σε παπούτσια, περιδέραιο κράνος ασπίδα όπλο βραχιόλι σκουλαρίκια και ακόμα ένα 50αρι κάτω από την armor τότε μετράει.. σαν να έχεις σύνολο +800 αξια.. αλλα το θέμα ήταν να μάθω αν η αξια επίθεσης μετράει και στα skills επειδή δεν βλέπω κάποια διαφορα έλεγα μήπως έχει κανένα bug.. και επίσης ήθελα να μάθω αν η δύναμη (που ξέρω ότι δυναμώνει τα skills) μετράει και στα hits πάνω η και κάτω από το άλογο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
δύναμη 5 η αξια 50?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» αξια επιθεσης +400
» Αξια Επιθεσης
» Μέση ζημιά ή αξία επίθεσης?
» Αξια Επιθεσης ή Ζημια Ικανοτιτων
» βοηθάει η αξία επίθεσης στους τοξότες;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: