Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS

Πήγαινε κάτω 
+4
[Admin]Alyx
Panther12
Suigetsu
Fragostafilo
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Fragostafilo




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2012
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 4:22 am

pataw ekinisi t game kai m bgenei ena minima p lei<>
borw na kanw kati gi auto?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Suigetsu

Suigetsu


Αριθμός μηνυμάτων : 414
Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2012
Ηλικία : 31
Τόπος : στο σπιτι μου
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 4:23 am

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panther12

Panther12


Αριθμός μηνυμάτων : 326
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Ροδος
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 4:24 am

Φίλε μου κοίτα εδώ
Επίσης μην γράφεις greeklish απαγορεύονται Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fragostafilo




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2012
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 4:25 am

ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fragostafilo




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2012
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 4:29 am

εκανα οτι λεει ο οδηγος και εξακολουθει να μου εμφναιει το ιδιο μυνημα Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 5:51 am

Τι κάρτα γραφικών έχεις; Εταιρία και μοντέλο αν μπορείς.

Αυτό το βλέπεις (στα 7) αν κάνεις δεξί click στην επιφάνεια εργασίας, επιλέξεις "Ανάλυση Οθόνης" και έπειτα κάνεις click στο "Ρυθμίσεις για προχωρημένους".

Η κάρτα γραφικών σου είναι αυτή που αναγράφεται δίπλα από το "Τύπος Chip.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
~DeadlyCrit~

~DeadlyCrit~


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : Ηράκλειο,Κρήτης
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 6:21 am

Και εγω το ειχα παθει αυτο καποτε αλλα ετρεξα τον πατσ και ολα μια χαρα Περα απο αυτο δν κσερω Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fragostafilo




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2012
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 7:49 am

λοιπον αμα σου πω οτι γραφει δεν ειναι διαθεσιμο? :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Suigetsu

Suigetsu


Αριθμός μηνυμάτων : 414
Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2012
Ηλικία : 31
Τόπος : στο σπιτι μου
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 8:03 am

Fragostafilo έγραψε:
λοιπον αμα σου πω οτι γραφει δεν ειναι διαθεσιμο? :P
Τοτε μαλλον χρειαζεται να κατεβασεις τα driver της!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 8:07 am

Δεν είμαι σίγουρος τι σημαίνει αυτό. Κατά πάσα πιθανότητα δεν έχεις εγκατεστημένους drivers για την κάρτα γραφικών σου.

Αναλόγως αν έχεις nVidia ή AMD θα πρέπει στην αντίστοιχη ιστοσελίδα να κατεβάσεις τους νεότερους drivers για το μοντέλο σου.
Για να δεις τι μοντέλο κάρτας γραφικών έχεις, θα πρέπει είτε να ανοίξεις το κουτί σου, ή να δεις αν έχει κανένα αυτοκόλλητο αν είναι laptop, ή διαφορετικά μέσα από τα windows με κάποιον τρόπο.
Επειδή δεν ξέρω σίγουρα πού μπορείς να δεις την κάρτα σου ενώ δεν έχει drivers (οι οποίοι να της δίνουν ταυτότητα) δοκίμασε το εξής.

Στον client του παιχνιδιού υπάρχει ένας φάκελος "hackshield". Μέσα σε αυτόν βρίσκεται ένα αρχείο "ahnrpt.exe". Διπλό click.

Στο παράθυρο που εμφανίζεται και στην αριστερή στήλη, γράφει στο μέσο περίπου, "Device". Ένα click εκεί.

Στο δεξί μέρος τώρα κάνε δεξί click --> Find και πληκτρολόγησε στο μικρό πλαίσιο αναζήτησης "Προσαρμογείς οθόνης" χωρίς "" και το Π κεφαλαίο.

Κάνε την αναζήτηση και θα πρέπει να βρεις την φράση "Προσαρμογείς οθόνης". Δεξιά από αυτό θα πρέπει να γράφει την εταιρία και το μοντέλο κάρτας γραφικών και ακόμη πιο δεξιά μόνο την εταιρία.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 8:33 am

Αν εχει xp την αναγνωριζει αλλα δεν περναει drivers. Μονο στα 7 περνανε αυτοματα γιατι υπαρχουν, στα windows.
Πας πινακας ελεvχου/ συστημα/διαχειρηση συσκευων/προσαρμογεις οθονης. Εκει γραφει τη καρτα σου.
Αν δεν αναγνωριζει τη καρτα σου, θα την εχει με θαυμαστικο, στην αρχη. Αν εχεις window xp πρεπει οπωσδήποτε να περάσεις drivers.
Παλαιοτερα επαιζες μετιν. Αν ναι κατι εχει σβηστει ή χαλασει. Κανε επαναφορα συστηματος, και θα φτιαξει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fragostafilo




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2012
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 9:29 am

Λοιπον (καπος καθηστεριμενο γιατι βλεπω και την εθνικη) alyx εκανα οτι μου ειπες και το μοντελο που μου βγανει ειναι Προσαρμογείς οθόνης NVIDIA Quadro NVS 110M NVIDIA ωσο για το λειτουργικο μου συστημα ειναι windows7 κατεβασα κατι drivers αλλα εξακολουθει να μου βγαινει το μυνημα your pc doesnt support 3D graphics Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fragostafilo




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2012
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 9:30 am

αα ναι fast. το ειδα αυτο γραφει παλι AMD και την βγανει με θαυμαστικο (σορρυ αλλα το 6ο γραμμα της αλφαβιτας δεν πατιετε γιατι το πληκτρολογιο ειναι ολιγον μαπα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 9:43 am

Fragostafilo κοίταξε τους κανόνες. Απαγορεύεται το 2πλο ποστ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fragostafilo




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2012
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 9:46 am

ωχ συγνομη δν το ηξερα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤρι Ιουν 12, 2012 11:13 pm

a) πηγενε εδω. Βαλε τα στοιχεια του notebook και κατεβασε τους drivers. ή πες μου αν ειναι 32bit ή 64 τα windows να σου δωσω το link κατευθειαν http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us υπαρχει και ενας χρησιμος οδηγος για τους drivers mesa http://www.nvidia.com/object/drivers_faq.html
β) αν παλαιότερα δεν ειχες προβλημα με το μετιν κανε επαναφορά συστηματος σε προηγουμενη ημερομηνια, και ξεμπερδεψες.

Μην μπουμε σε αλλες λυσεις μαλλον θα σε μπερδεψω. Δοκιμασε αυτα και εδω ειμαστε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fragostafilo




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2012
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤετ Ιουν 13, 2012 5:13 am

τα drivers τους εχω κατεβασει αλλα και παλι τπτ
ειναι 32bit
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤετ Ιουν 13, 2012 5:27 am

Οι Drivers για την κάρτα γραφικών σου είναι αυτοί

http://www.nvidia.co.uk/object/quadro_nvs_notebook_winvista_win7_179.48_beta_uk.html

Κάνε πρώτα απεγκατάσταση ό,τι βρεις από nVidia στον Πίνακα ελέγχου -> Κατάργηση εγκατάστασης ενός προγράμματος.

Επίσης επειδή πρόκειται για laptop, καλό θα ήταν να κοιτάξεις στην κατασκευάστρια εταιρία για drivers που δημοσιεύει η ίδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
Fragostafilo




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2012
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΤετ Ιουν 13, 2012 5:37 am

τιποτα!!!!! παλι τιποτα κατεβασα τα drivers και παλι μου βγαινει το ιδιο μυνημα! πατησα και διαδοχικα αυτα που υπηρχαν στο tnl αλλα και παλι τιποτΑ!!!!!!!!!!!! τα νευρααααα μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Tsunami
Moderator
Moderator
[MOD]Tsunami


Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : In my World
Φύλλο : Άντρας

TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS   TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS EmptyΚυρ Ιουλ 01, 2012 6:35 am

Κλειδώνει λόγο αδράνειας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
TO PC M DEN IPOSTIRISI 3D GRAFFICS
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: