Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Seo-Pyeong

Πήγαινε κάτω 
+10
Pixel
[MOD]Tsunami
survive
Lunar
arxon
Suigetsu
Choco
[MOD]Psycho
iBringDeath
Κοτόπουλος-Jeff
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Κοτόπουλος-Jeff

Κοτόπουλος-Jeff


Αριθμός μηνυμάτων : 498
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2012
Ηλικία : 106
Τόπος : Κοτέτσι της κυράς Μαριώς ανω δεξιά απο τον γάιδαρο στο Αχλαδαχώρη Σερρών
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουν 04, 2012 10:47 pm

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Θα ήθελα να μάθω πόσο ποσοστό επι % επιτυχίας να δεχτεί αντικείμενο ο Seon-Pyeong.
Έλεος πια έχω δώσει 15 πετράδια τα 4 με ελιξίρια και μόνο το 1 έχει δεχτεί!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Lunar

Lunar


Αριθμός μηνυμάτων : 178
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Dark Side Of The Moon
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιουν 05, 2012 7:59 am

arxon έγραψε:

Δεν ξέρω αν το έχεις προσέξει, αλλά κάθε αποστολή θέλει από 10 πετράδια, όχι 50. Το "σε λιγότερο από 8 μήνες χωρίς να ρίξουν ευρό στο παιχνίδι" το λες για παρηγοριά στον άρρωστο? Θεωρείς ότι 8 μήνες είναι ικανοποιητικό χρονικό διάστημα, χωρίς ελιξήρια-λωτούς?
Το 50 αναφερόταν στα μπαούλα, που είναι μετά τα 10 πετράδια. Οι 8 μήνες ήταν απάντηση στον ένα χρόνο που τα είχε υπολογίσει ο MrKotopoulos. Το αν είναι πολύ ή λίγο εξαρτάται από την κρίση του κάθε ενός. Αυτό που κάνει ένα παιχνίδι καλό είναι το πόσο αντέχει στο χρόνο (playability). Δεν λέω ότι το metin2 διεκδικεί δάφνες σε αυτό τον τομέα αλλά εμένα προσωπικά αν δεν υπήρχε ο βιολόγος και κάνα δυο event (άντε και 3-4 άτομα που θα μου λείψουν), πολύ πιθανόν να το είχα παρατήσει. Επίσης πρέπει με κάποιο τρόπο να ξεχωρίζουν όσοι έχουν επενδύσει χρόνο στο παιχνίδι (προσωπικά θεωρώ λάθος τόσο τα φρούτα ζωής και όσο και τους λωτούς στο item shop επειδή έτσι μπαίνουν στο ίδιο τσουβάλι όσοι ξοδεψαν χρόνο και όσοι ξόδεψαν χρήμα). Θυμάμε παλιά προκαλούσες "δέος" μόνο και μόνο επειδή ήσουν ιποτικός και ας έπεφτες με ένα skill. Γενικά η υπομονή είναι αρετή που καλό ειναι να την έχεις τόσο Ingame όσο και έξω απο αυτό. Όπως είπε και ένας κινέζος φιλόσοφος (κάτι σε Lee φαντάζομαι) ένας δρόμος πολλών χιλιομέτρων ξεκινά πάντα με το πρώτο βήμα (ελεύθερη μετάφραση, δεν τα μιλώ τόσο καλά τα σετσουάν)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arxon

arxon


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2012
Τόπος : Ένα βήμα πιο μπροστά
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιουν 05, 2012 3:57 pm

Lunar έγραψε:

Θυμάμε παλιά προκαλούσες "δέος" μόνο και μόνο επειδή ήσουν ιποτικός και ας έπεφτες με ένα skill. Γενικά η υπομονή είναι αρετή που καλό ειναι να την έχεις τόσο Ingame όσο και έξω απο αυτό. Όπως είπε και ένας κινέζος φιλόσοφος (κάτι σε Lee φαντάζομαι) ένας δρόμος πολλών χιλιομέτρων ξεκινά πάντα με το πρώτο βήμα

Κατ' αρχήν, το παιχνίδι για το οποίο μιλάμε, είναι το Reventonmetin2. Το metin2 είναι άλλο παιχνίδι και μόνο κάποιες ομοιότητες έχει με αυτό εδώ. Σίγουρα η υπομονή είναι αρετή όπως επίσης και ένας δρόμος λίγων μέτρων πάλι ξεκινά από το πρώτο βήμα και δεν χρειαζόταν να μας το πουν οι κινέζοι. Αλλά να κάνεις υπομονή εκεί που αξίζει. Επίσης να πω ότι οι περισσότεροι, να μην πω όλοι, παίζουν reventon, επειδή είναι πολύ πιο εύκολο και πιο οικονομικό από το metin2. Υπάρχει λόγος τα 2 παιχνίδια να γίνουν πανομοιότυπα? Ποιό το νόημα να περιμένω 1 μήνα για +15% ταχύτητα, όταν πάω ήδη με 250? Για +15% ταχ. επίθεσης, όταν ήδη έχω 200+ και βαράει το ίδιο με το 180? 'Η μήπως από 2800 άμυνα να πάει 2850? Γιατί να "πονέσει" το χέρι από τα πολλά κλικ(να τα παίξει και το ποντίκι), επειδή τόσες μέρες το ρημάδι δε λέει να πιάσει 40% μέση? και πολλά άλλα που έχουν αναφερθεί πολλάκις. Έχουν να κάνουν με την υπομονή, ή μήπως θα γίνεις πιο ¨ενάρετος"?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουν 06, 2012 12:53 am

arxon έγραψε:
Lunar έγραψε:

Θυμάμε παλιά προκαλούσες "δέος" μόνο και μόνο επειδή ήσουν ιποτικός και ας έπεφτες με ένα skill. Γενικά η υπομονή είναι αρετή που καλό ειναι να την έχεις τόσο Ingame όσο και έξω απο αυτό. Όπως είπε και ένας κινέζος φιλόσοφος (κάτι σε Lee φαντάζομαι) ένας δρόμος πολλών χιλιομέτρων ξεκινά πάντα με το πρώτο βήμα

Κατ' αρχήν, το παιχνίδι για το οποίο μιλάμε, είναι το Reventonmetin2. Το metin2 είναι άλλο παιχνίδι και μόνο κάποιες ομοιότητες έχει με αυτό εδώ. Σίγουρα η υπομονή είναι αρετή όπως επίσης και ένας δρόμος λίγων μέτρων πάλι ξεκινά από το πρώτο βήμα και δεν χρειαζόταν να μας το πουν οι κινέζοι. Αλλά να κάνεις υπομονή εκεί που αξίζει. Επίσης να πω ότι οι περισσότεροι, να μην πω όλοι, παίζουν reventon, επειδή είναι πολύ πιο εύκολο και πιο οικονομικό από το metin2. Υπάρχει λόγος τα 2 παιχνίδια να γίνουν πανομοιότυπα? Ποιό το νόημα να περιμένω 1 μήνα για +15% ταχύτητα, όταν πάω ήδη με 250? Για +15% ταχ. επίθεσης, όταν ήδη έχω 200+ και βαράει το ίδιο με το 180? 'Η μήπως από 2800 άμυνα να πάει 2850? Γιατί να "πονέσει" το χέρι από τα πολλά κλικ(να τα παίξει και το ποντίκι), επειδή τόσες μέρες το ρημάδι δε λέει να πιάσει 40% μέση? και πολλά άλλα που έχουν αναφερθεί πολλάκις. Έχουν να κάνουν με την υπομονή, ή μήπως θα γίνεις πιο ¨ενάρετος"?



Όπως επίσης και το reventon είναι μοντέλο της lamborgihni :P
Όπως και να έχει εμένα μου αρέσει που υπάρχει αυτή η δυσκολία και η ευχαρίστησή που σου δίνει η ανταμοιβή είναι μεγάλη και βλέπεις διαφορά στον παίχτη σου.
Όταν φτάσεις στο τέλος των αποστολών θα το καταλάβεις,όχι στον βιολόγο στις αρχικές αποστολές bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arxon

arxon


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2012
Τόπος : Ένα βήμα πιο μπροστά
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουν 06, 2012 3:03 am

[MOD]Psycho έγραψε:



Όπως επίσης και το reventon είναι μοντέλο της lamborgihni :P
Όπως και να έχει εμένα μου αρέσει που υπάρχει αυτή η δυσκολία και η ευχαρίστησή που σου δίνει η ανταμοιβή είναι μεγάλη και βλέπεις διαφορά στον παίχτη σου.
Όταν φτάσεις στο τέλος των αποστολών θα το καταλάβεις,όχι στον βιολόγο στις αρχικές αποστολές bounce


Το ξέρω ότι υπάρχει διαφορά στον παίχτη, γιατί τις έχω κάνει, αλλά αναφέρομαι στις αρχικές αποστολές του βιολόγου, τις οποίες κι αυτές έκανα, αλλά ήταν χάσιμο χρόνου.
Το reventon είναι μοντέλο της lamborghini, η οποία είναι της Audi, η οποία ανήκει στην VW Group. :P Όνειρο αυτοκίνητο και μόνο όνειρο θα μείνει! Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iBringDeath

iBringDeath


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : spiti?
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουν 06, 2012 3:18 am

άσχετο με τον seon αλλά όχι τελείως. στα μπαούλα δεν λέει ότι πρέπει να κάνουμε την αποστολή για να πάμε στην επόμενη http://reventon-metin2.gr/index.php?s=wiki&w=quests&quest_category=seon-pyeong&selected_quest=collect_quest_lv170

οπότε δεν είναι υποχρεωτική...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουν 06, 2012 3:37 am

iBringDeath - Είναι υποχρεωτική απλά δεν έχει αναγραφεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pixel

Pixel


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Αθήνα, Ελλάδα
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουν 06, 2012 6:58 am

Για την ακρίβεια το γράφει στην επόμενη αποστολή (Choo So Young: "Lv 215 - To πείσμα της Choo So Young."). Γράφει επ' ακριβώς το παρακάτω: "Eνεργοποιείται μόνο αν ολοκληρωθεί η Αποστολή Lv 170 "Ο μυθικός θησαυρός"."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.europe-redeemed.com/
iBringDeath

iBringDeath


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : spiti?
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουν 06, 2012 7:08 am

[MOD]Psycho έγραψε:
iBringDeath - Είναι υποχρεωτική απλά δεν έχει αναγραφεί.



κριμα μιας και δεν ειναι τοσο καλη για τα ντου η τους πολεμους ειναι πιο πολυ για δροπ ... καλο θα ηταν να την ειχε απο τις πρωτες γιατι ειναι οτι πρεπει στους δροππερ και δεν λεει να προχωρησεις τοσο πολυ τις αποστολες στον δροππερ ειναι αρκετα βαρετο και χρονοβορο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RayQuaza(DFT)

RayQuaza(DFT)


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Κυπρος
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουν 06, 2012 9:52 am

Δεν κσερω για εσας,παντως με 12 πιστης τελιωσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shamanoubis[G.E]

Shamanoubis[G.E]


Αριθμός μηνυμάτων : 373
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιουν 07, 2012 12:05 pm

δεν ξερω για εσας..εμενα το score ειναι 1 στα 13 και προχωραω με επομενες αποτυχιες.. Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shamanoubis[G.E]

Shamanoubis[G.E]


Αριθμός μηνυμάτων : 373
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουν 13, 2012 4:24 am

μηπως πρεπει να ανεβει λιγο το ποσοστο??? 1 στα 23 εχει παρει... και τα 3 που ειχα δωσει ηταν με ελιξιρια..παλευω σχεδον 1 μηνα και εχω δωσει 1 πετραδι... -.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Killerxx777




Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2012
Τόπος : κιπρο
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουν 13, 2012 4:29 am

εχο τελιοσα ολεσ τεσ σεον πειονγ στιν ιδια μερα, εδοσα 30 απ το κα8 ενα :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Wesley

Wesley


Αριθμός μηνυμάτων : 98
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2012
Τόπος : Όπου θέλω..! :Ρ
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουν 13, 2012 4:34 am

Δεν είναι αναγκαίο, ούτε χρήσιμο να προχωρήσεις τόσο τις αποστολές σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shamanoubis[G.E]

Shamanoubis[G.E]


Αριθμός μηνυμάτων : 373
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουν 13, 2012 4:41 am

εμ...TeRMiNaTor13 εσυ αν θες μην τις κανεις.. εγω θελω να τις κανω... απλα πιστευω πως ειναι τσαμπα κοπος να καθομαι 2 και 3 ωρες για 1 πετραδι.. και στο τελος να σπαει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Tsunami
Moderator
Moderator
[MOD]Tsunami


Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : In my World
Φύλλο : Άντρας

Seo-Pyeong - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seo-Pyeong   Seo-Pyeong - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουλ 01, 2012 6:34 am

Κλειδώνει λόγο αδράνειας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Seo-Pyeong
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Seon-Pyeong HELP
» ΑΠΣΤΟΛΕΣ SEON PYEONG
» quest SEON-PYEONG
» αμοιβες seon pyeong
» Αμοιβή Seon-Pyeong

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: