Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 exp bomb απο μετινς

Πήγαινε κάτω 
+5
Cyclops
Lunar
[MOD]Psycho
iliast
OnePiece
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
OnePiece

OnePiece


Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Ηλικία : 28
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 1:35 am

γεια σας έχω έναν 160lvl warrior και δεν θέλω να τον ανεβάσω lvl αλλα το κακό είναι πως περνώ exp bomb από τις μετινs υπάρχει κάποιος τρόπος για να μην περνώ exp bomb και αν ναι ποιος ειναι αυτός?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliast

iliast


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2012
Ηλικία : 58
Τόπος : Δράμα
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 2:47 am

OnePiece έγραψε:
γεια σας έχω έναν 160lvl warrior και δεν θέλω να τον ανεβάσω lvl αλλα το κακό είναι πως περνώ exp bomb από τις μετινs υπάρχει κάποιος τρόπος για να μην περνώ exp bomb και αν ναι ποιος ειναι αυτός?

Δεν υπαρχει κανενα "κακο" πουθενα.
Απλα θα αγορασεις απο την κοπελα στην πλατεια που εχει το μαγαζακι, ενα δαχτυλιδι του Εεκ.
Οποτε πεφτει xp bomb απο τα metins και το xp σου γινεται αρνητικο, και αδειαζει οσο xp ειχες μεχρι τοτε, θα κανεις δεξι κλικ στο παραπανω δαχτυλιδι και θα διαλεγεις την 1η επιλογη που λεει "βοηθεια, εχω αρνητικο xp".
Αυτοματα το xp σου θα γινεται θετικο και οι "μπαλες" που γεμιζουν xp κατω αριστερα, θα γεμισουν περιπου μεχρι το 98%.

Το "κακο" αυτο, γινεται οταν εχεις παραπανω απο 65% γεματο xp και σου πεφτει μια xp bomb.
Οταν εισαι μεχρι 65% και πεσει το xp bomb, γινεται "καλο", αφου ανεβαινεις αυτοματα και με τη μια 1,5-2 επιπεδα.

Σε καλυψα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 3:00 am

Νομίζω πως ρωτάει για το πως δεν θα πάρει εχπ από τα μετιν,γιατί δε θέλει να ανεβάσει τον παίκτη του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lunar

Lunar


Αριθμός μηνυμάτων : 178
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Dark Side Of The Moon
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 3:05 am

Υπάρχει τρόπος να μην παίρνεις ΧΡ bomb. Κάνεις ομάδα με άλλο παίκτη που είναι είτε offline είτε σε άλλο χάρτη. Το δοκίμασα και ο παίκτης με το λιγότερο ΧΡ παίρνει εμπειρία μέχρι να περάσει τον άλλο, μετά σταματά να παίρνει εμπειρία και XP bomb. Πειραματίσου, αλλά μην σε τρομάξει αν στην αρχή παίρνει εμπειρία, δεν πρόκειται να πάρει επίπεδο.
Ο άλλος τρόπος είναι να τον βάλεις σε συντεχνία που να κάνει μονίμως πολέμους. (αυτό δεν το έχω δοκιμάσει αλλά γιατί να μην δουλεύει, αν και δεν είναι καθόλου πρακτικό)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliast

iliast


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2012
Ηλικία : 58
Τόπος : Δράμα
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 3:40 am

Psycho έγραψε:
Νομίζω πως ρωτάει για το πως δεν θα πάρει εχπ από τα μετιν,γιατί δε θέλει να ανεβάσει τον παίκτη του.

Εχεις δικιο, εγω καταλαβα λαθος.
Ε τοτε παλι απλο ειναι.
παλι με το δαχτυλιδι του Εεκ.
Πατας επιλογη "παγωμα xp"και ολα καλα!
...ή κανω λαθος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
OnePiece

OnePiece


Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Ηλικία : 28
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 4:11 am

βασικά δοκίμασα αυτό με το party και δεν το είχα ομοιόμορφο το party και πάλη από 160 πήγα 161 με exp bomb(ο άλλος παίχτης στο party ήταν 130lvl)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliast

iliast


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2012
Ηλικία : 58
Τόπος : Δράμα
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 4:18 am

OnePiece έγραψε:
βασικά δοκίμασα αυτό με το party και δεν το είχα ομοιόμορφο το party και πάλη από 160 πήγα 161 με exp bomb(ο άλλος παίχτης στο party ήταν 130lvl)

Βρε παλικαρι... Με το δαχτυλιδακι του Εεκ γινεται ειπαμε η δουλεια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliast

iliast


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2012
Ηλικία : 58
Τόπος : Δράμα
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 4:18 am

Ή εναλλακτικα με το μηδενισμο του xp ανα τακτα χρονικα διαστηματα, παλι με το δαχτυλιδι του Εεκ. Που ειναι το προβλημα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
OnePiece

OnePiece


Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Ηλικία : 28
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 4:27 am

το δαχτυλίδι του eek μπορεί να μηδενίζει το xp κάθε 2 δευτερόλεπτα η να επαναφέρει το exp σου στο 97% όταν είναι αρνητικό αλλά όταν σπάσει η μετίν το exp bomb το παίρνεις κατευθείαν άρα το lvl δεν το γλιτώνεις δεν ξέρω άμα με καταλαβαίνεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliast

iliast


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2012
Ηλικία : 58
Τόπος : Δράμα
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 4:30 am

OnePiece έγραψε:
το δαχτυλίδι του eek μπορεί να μηδενίζει το xp κάθε 2 δευτερόλεπτα η να επαναφέρει το exp σου στο 97% όταν είναι αρνητικό αλλά όταν σπάσει η μετίν το exp bomb το παίρνεις κατευθείαν άρα το lvl δεν το γλιτώνεις δεν ξέρω άμα με καταλαβαίνεις

Δηλαδη αν πατησεις "Παγωμα xp" δε θα δουλεψει σε xp bomp?
Ασε τις αλλες επιλογες για "Βοηθεια" και για "Μηδενισμο".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
OnePiece

OnePiece


Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Ηλικία : 28
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 4:38 am

όχι δεν δουλεύει είναι μονο για να μηδενίζει την εμπειρία το exp bomb το παίρνεις απευθείας

(σβήσε το διπλό post για θα φας παρατήρηση από τον GM)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cyclops

Cyclops


Αριθμός μηνυμάτων : 415
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 30
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 5:22 am

iliast έχεις 1 προειδοποίηση για 2ο ποστ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ANbOom11




Αριθμός μηνυμάτων : 292
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : lemesos
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 5:37 am

ιστε νοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοβ το παραπανο δαχτιλυδι μιν διαλε3ισ ρτιν προτι επιλογι κανε τιν 2εφτερι π σ λει παγομα-3επαγομα εχπ πατισετο κε δεσ απο κατω οταν σ πι το εχπ σ παγοσε δεν μπορισ να ανεβενις λβλ τοτε οταν περνισ χπ απο μετιν κα8ε 1 δεφτερολεπτο 8α μιδενιζετε μονον του ετσι κανο κε στα εβεντ νοβαδες ολιιιι εχτος ι γμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
OnePiece

OnePiece


Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2012
Ηλικία : 28
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 5:56 am

πρώτον μάθε να γραφεις ελληνικά με πόνεσαν τα ματια μου για να καταλάβω τι γραφεις και δεύτερον μιλάμε για exp bomb και όχι για το exp που δίνουν τα τέρατα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
YouAreTooSlow




Αριθμός μηνυμάτων : 185
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : Hell
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 6:33 am

proton το δαχτυλίδι του eek αν πατήσεις αυτόματο μηδενισμό exp το μηδενίζει κάθε 2 δευτερόλεπτα το bomb το παίρνεις σε λιγότερο από ένα δευτερόλεπτα άρα δεν κάνει την δουλειά που θέλει ο ,μέχρι τώρα εγώ έχω βρει μόνον έναν τρόπο να κανεις ομάδα με κάποιον που είσαι ακριβώς 30lv μεγαλύτερος, δεν θα παίρνεις καθόλου exp ούτε bomb με αυτό τον τρόπο Smile

ps: ας κάνει κάποιος ban τον CYPRUS ντρέπομαι να λέω ότι είμαι το συντοπίτης του :hammer:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ANbOom11




Αριθμός μηνυμάτων : 292
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : lemesos
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 6:46 am

ps: ας κάνει κάποιος ban τον CYPRUS ντρέπομαι να λέω ότι είμαι το συντοπίτης του :hammer: τρ μιλαω σοβαρα καντε μ εγο ετσι εμα8α να γραφο κε να λεο καντε μ δεν με νιαζι ολι εναντιο μ ορ8ογραφια δεν κσερο σχεδον κα8ολου πριν 6 χρονια ορ8ογραφια εκανα ολι τιν προτασι λα8ος κε τρ στο λυκιο τελεφτεα τα3ι ορογραφια ολι ι δασκαλι μ κανουν σκινι τρ 8α μ κανετε κε εσις φχαριστο πολι δεν 8α παρο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lunar

Lunar


Αριθμός μηνυμάτων : 178
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Dark Side Of The Moon
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 8:38 am

Ο OnePiece έχει δίκαιο, το πάγωμα XP δεν σε προφυλάσσει από το να πάρεις XP bomb μια και το ποσοτό σου είναι κάτω από 75%. Αυτό με το πάρτυ που λες ότι πάλι πήρες lvl με παραξενεύει. Το κάνω πολύ καιρό με παίκτες 179lvl και 201lvl. Ο ένας από τους δύο σίγουρα δεν παίρνει XP. Κάνω αυτό το κόλπο εδώ και καιρό και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Κάποτε μόνο, ο παίκτης παίρνει για λίγο εμπειρεία και παγώνει μετά (για αυτό υπέθεσα ότι θα φταίει το ποιος έχει το λιγότερο XP στην ομάδα). Καλύτερα κάνε δεύτερο dropper ώστε να τον βγάζεις offline, για να έχει σταθερή εμπιρεία, μικρό ποσοστό κατά προτίμηση.
(αν είσαι κόκκινος στείλε μου καμιά φορά να το δοκιμάσουμε μαζί, όνομα παίκτη όπως και στο φόρουμ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliast

iliast


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2012
Ηλικία : 58
Τόπος : Δράμα
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 12:34 pm

[MOD]Cyclops έγραψε:
iliast έχεις 1 προειδοποίηση για 2ο ποστ.

Τι εννοεις "διπλο post" ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lonerider(Holysamana)

lonerider(Holysamana)


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 7:24 pm

σχετικα με τα μετιν επειδη ειμαι καινουργιος θελω να ρωτησω κατι, ειμαι 90 λβλ και με το που σπασω π.χ το 90αρη μετιν το εχπ που εχω παρει μου μειωνεται..για ποιο λογο ξερει κανεισ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ANbOom11




Αριθμός μηνυμάτων : 292
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : lemesos
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 8:59 pm

απλος ισε 90λβλ για νε πρνισ χπ απο μετινν πρεπι να ισε 128λβλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤρι Φεβ 07, 2012 11:58 pm

iliast έγραψε:
Τι εννοεις "διπλο post" ;
Δεύτερη δημοσίευση αμέσως κάτω από την προηγούμενη που είχες κάνει, σε διάστημα μικρότερο της 1 ώρας.
Για 1 ώρα αφού δημοσιεύσεις κάτι, έχεις δικαίωμα να το επεξεργαστείς και να συμπληρώσεις ή να αλλάξεις ό,τι θέλεις.
Αν παρ' όλα αυτά αντί αυτού, κάνεις νέα δημοσίευση, θεωρείται post hunting και τιμωρείται.

2.17 Το διπλοποστάρισμα απαγορεύεται σε όλο το φόρουμ. Εξαίρεση αποτελεί ο τομέας του σπαμ όπου επιτρέπεται σε ΛΟΓΙΚΑ πλαίσια και σε περιπτώσεις όπου κρίνεται απαραίτητο (πχ βρήκατε την απάντηση σε δικό σας ερώτημα) εφόσον και μόνο έχει τελειώσει ο διαθέσιμος χρόνος για edit (επεξεργασία) στο αρχικό σας ποστ ο οποίος είναι 1 ώρα. Συνεχόμενο άνοιγμα θεμάτων σε λάθος ενότητα ή συνεχόμενο ποστάρισμα σε λάθος θέμα μπορεί να οδηγήσουν σε προειδοποίηση.
2.18 Το posthunting (το να γράφεις απαντήσεις μόνο κ μόνο για να ανέβει το 'νούμερο' των ποστ ή το 'level' σου) θα δέχεται προειδοποίηση, ή σε ακραίες περιπτώσεις άμεσο αποκλεισμό.

2.18.1 α) Posthunting θεωρείται και όταν απαντήσεις ξανά, κάτω από την ίδια σου απάντηση, ενώ είσαι ακόμα μέσα στα όρια του να κάνεις 'edit' - μετατροπή του αρχικού πόστ (1 ώρα).
2.18.1 β) Είναι αποδεκτό να απαντήσεις κάτω από το ίδιο σου ποστ, αν αυτό το οποίο γράφεις περιέχει περισσότερους χαρακτήρες/γράμματα από το επιτρεπόμενο όριο. Δεν συνιστάται να γράφονται τόσο μεγάλες απαντήσεις, αλλά αν χρειαστεί και τρίτο ποστ, καλό είναι να ειδοποιηθούν οι υπεύθυνοι Συντονιστές.
2.18.1 γ) Επιτρεπτό να απαντήσεις κάτω από το δικό σου ποστ είναι, επίσης, μόνο αν έχεις ξεχάσει να πεις κάτι σημαντικό και έχει τελειώσει το όριο του χρόνου για μετατροπή. Ο εκάστοτε Συντονιστής έχει κάθε δικαίωμα να προειδοποιήσει αν θεωρήσει ότι παραβιάστηκε ο κανόνας λόγω 'posthunting'.


antonis83 έγραψε:
σχετικα με τα μετιν επειδη ειμαι καινουργιος θελω να ρωτησω κατι, ειμαι 90 λβλ και με το που σπασω π.χ το 90αρη μετιν το εχπ που εχω παρει μου μειωνεται..για ποιο λογο ξερει κανεισ?
Γιατί όταν το metin σπάει, πολλές φορές σου ρίχνει EXP bomb. Αυτή η μεγάλη ποσότητα ΕΧΡ μπορεί να σε ανεβάσει 1 ή 2 Lv κατ' ευθείαν.
Όμως αν την στιγμή που σπάει το metin και ταυτόχρονα ρίχνει ΕΧΡ bomb, έχεις ήδη περισσότερο από ~60% ΕΧΡ, τότε κινδυνεέυεις να καταλήξεις με αρνητικό ΕΧΡ.
Αυτό διορθώνεται αμέσως βέβαια με το Δαχτυλίδι του Έεκ από το NPC Item Shop και η εμπειρία σου επαναφέρεται στο 97%, όμως χάνεις έτσι το ΕΧΡ bomb που σε βοηθά στo level up.
 

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

exp bomb απο μετινς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: exp bomb απο μετινς   exp bomb απο μετινς EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 1:24 am

# Κλειδώνει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
 
exp bomb απο μετινς
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: