Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 metin2client.bin: Ιός!

Πήγαινε κάτω 
+4
Swordsman
ShadowCy
iBringDeath
Anonymous Aka G-S-A
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 2:27 pm

Πριν καιρό είχα αυτό το πρόβλημα το οποίο είχε λυθεί αλλά σήμερα πάλι τα ίδια...Το Antivirus μου (Panda Antivirus Pro 2012) βλέπει το αρχείο ως ιό και το μεταφέρει στην καραντίνα κάθε φορά που προσπαθώ να το τρέξω...Έτσι αναγκάζομαι να απενεργοποιώ το Antivirus, να τρέχω το παιχνίδι και μετά να το ενεργοποιώ πάλι...Γιατί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous Aka G-S-A

Anonymous Aka G-S-A


Αριθμός μηνυμάτων : 529
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2012
Τόπος : EVERYWHERE
Φύλλο : Άντρας

metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 2:29 pm

Γιάννης έγραψε:
Πριν καιρό είχα αυτό το πρόβλημα το οποίο είχε λυθεί αλλά σήμερα πάλι τα ίδια...Το Antivirus μου (Panda Antivirus Pro 2012) βλέπει το αρχείο ως ιό και το μεταφέρει στην καραντίνα κάθε φορά που προσπαθώ να το τρέξω...Έτσι αναγκάζομαι να απενεργοποιώ το Antivirus, να τρέχω το παιχνίδι και μετά να το ενεργοποιώ πάλι...Γιατί;

Νομιζω πως εχει επιλογη να του δινει αδεια του client απο το antivirus αλλα δεν ειμαι σιγουρος κιταξε το.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.apple.com/
????????
Επισκέπτης




metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 2:36 pm

Τό 'χω ψάξει, δε βρίσκω κάτι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iBringDeath

iBringDeath


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : spiti?
Φύλλο : Άντρας

metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 10:13 pm

βαλε το metin2bin στις εξεραισης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ShadowCy

ShadowCy


Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : DreamLand ... O.o
Φύλλο : Άντρας

metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 10:36 pm

Αυτό γίνετε μάλλον επείδη το AntiVirus σου δεν αναγνώριζει τα αρχεία τυπου .bin ως κανονικά αρχεία και έτσι τα θεωρεί ως ιούς. Αν το βάλεις στις εξερέσεις ίσως λυθεί το πρόβλημα σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Swordsman

Swordsman


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Κέρκυρα
Φύλλο : Άντρας

metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 11:10 pm

Έχω και εγώ περίπου το ίδιο πρόβλημα,μου βρίσκει το μετιν ως κακόβουλο αρχείο και πρέπει να μεταφέρω όλον τον φάκελο του μετιν στις εξερέσεις απο το antivirus και δεν ξέρω πως γίνεται και προς το παρόν κάθε φορά που παίζω κλείνω το antivirus.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΔευ Μάης 28, 2012 12:39 am

Πρέπει να βάλετε τον φάκελο στις εξαιρέσεις.
Όσοι δεν ξέρουν πως, ας μας πούνε τι AV έχουν και θα τους βοηθήσουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Swordsman

Swordsman


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Κέρκυρα
Φύλλο : Άντρας

metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΔευ Μάης 28, 2012 1:09 am

Avira AntiVir Personal-Free Antivirus έχω εγώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΔευ Μάης 28, 2012 1:30 am

Εδώ για το Panda Antivirus Pro 2012
http://www.pandasecurity.com/homeusers/downloads/docs/product/help/ap/2012/el/r12_el.htm
Επιλέγεις από αριστερά
Ρυθμίσεις --> Διαμόρφωση ελέγχων και αυτόματης προστασίας --> και δεξιά επιλέγεις Εξαιρείτε καταλόγους και αρχεία από τον έλεγχο.


Το manual του Avira AntiVir Personal-Free στην παράγραφο 11.1.1.2. Exceptions περιγράφει τον τρόπο δημιουργίας εξαίρεσης. (Κάνε αναζήτηση στο έγγραφο για 11.1.1.2. Exceptions)
http://www.avira.com/documents/products/pdf/en/man_avira_antivir-personal_en.pdf


Έχει επεξεργασθεί από τον/την [Admin]Alyx στις Δευ Μάης 28, 2012 1:32 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
SmellDeath

SmellDeath


Αριθμός μηνυμάτων : 122
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2012
Ηλικία : 26
Φύλλο : Άντρας

metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΔευ Μάης 28, 2012 1:30 am

και σε εμενα αυτο λεει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aglos




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2012
Ηλικία : 28
Φύλλο : Άντρας

metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΔευ Μάης 28, 2012 3:10 am

κι εμένα μου το λέει αυτό και όταν πάω να ανοίξω το παιχνίδι μου βγάζει ότι δεν αποκρίνεται και δεν ανοίγει ποτέ!!!! Απο anti-varus έχω το AVG Pro 2012!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuraTank

SuraTank


Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : Rethymno
Φύλλο : Άντρας

metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΔευ Μάης 28, 2012 3:24 am

αν υπάρχει οδηγός και για το NOD32 Antivirus 3.0.642.0 ας τον ανεβάσει κάποιος. Ευχαριστώ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΔευ Μάης 28, 2012 3:30 am

SuraTank έγραψε:
αν υπάρχει οδηγός και για το NOD32 Antivirus 3.0.642.0 ας τον ανεβάσει κάποιος. Ευχαριστώ!!!

Υπάρχει οδηγός εδώ: https://reventon-forum.forumgreek.com/t2031-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΔευ Μάης 28, 2012 5:27 am

OK, απλώς είχα ξεχάσει πως το βάζω στις εξαιρέσεις... scratch
Έπρεπε να το ψάξω καλύτερα... :P
Επίσης είχα βάλει παλιότερα το metin2client.bin νομίζω αλλά αυτό ανανεώνεται συχνά γι'αυτό το πάθαινα... :P
Τώρα έβαλα το φάκελο... :plusone:
Thanks Alyx... Smile
:lock:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aglos




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2012
Ηλικία : 28
Φύλλο : Άντρας

metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΤρι Μάης 29, 2012 6:16 am

Εγώ το έφτιαξα με επαναφορά συστήματος..........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Admin]Alyx
Admin
Admin
[Admin]Alyx


Αριθμός μηνυμάτων : 1526
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2012
Τόπος : L.A.
Φύλλο : Άντρας

metin2client.bin: Ιός! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: metin2client.bin: Ιός!   metin2client.bin: Ιός! EmptyΤρι Μάης 29, 2012 6:26 am

aglos απαγορεύεται να δίνεις απάντηση σε ένα θέμα αν ο θεματοθέτης έχει ζητήσει να κλειδώσει.

# Κλειδώνει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-rg.gr
 
metin2client.bin: Ιός!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πρόβλημα με metin2client.bin

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: