Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 ΔΕΣΤΕ ΤΟ

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DarcKnife




Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : Texas
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 9:53 am

ΠΕΡΙΜΕΝΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΟΠΟΣ ΤΟ Μ****** ΝΑ ΜΟΥ ΦΙΓΕΙ ΤΟ ΜΠΑΝ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΑΟ ΝΑ ΚΑΝΟ ΕΚΙΝΙΣΙ ΠΑΤΣ ΤΟ ΜΕΤΙΝ2 ΚΛΙΕΝΤ ΒΙΝ ΔΕΝ ΒΡΕ8ΙΚΕ ΙΔΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΑΝΤΙΒΑΙΡΟΥΣ MCAFEE ΒΡΣΤΕ ΤΡΟΠΟ.ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΙΝΣΤΑΛ ΣΤΟ ΔΙΣΚΟ OS(C:) ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΒΡΕΣΤΕ ΤΡΟΠΟ.ΕΣΒΗΣΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΒΑΗΡΟΥΣ ΚΑΙ FIREWALL ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ ΙΝΣΤΑΛ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΙΣΚΟ ΤΠΤ.ΒΡΕΣΤΕ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΤΑΝΟΗΤΙΚΑ ΤΟ ΤΡΟΠΟ

Επεξεργάστηκε από Origami.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 10:09 am

DarcKnife έγραψε:
ΠΕΡΙΜΕΝΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΟΠΟΣ ΤΟ ΜΑΚΑΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΙΓΕΙ ΤΟ ΜΠΑΝ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΑΟ ΝΑ ΚΑΝΟ ΕΚΙΝΙΣΙ ΠΑΤΣ ΤΟ ΜΕΤΙΝ2 ΚΛΙΕΝΤ ΒΙΝ ΔΕΝ ΒΡΕ8ΙΚΕ ΙΔΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΑΝΤΙΒΑΙΡΟΥΣ MCAFEE ΒΡΣΤΕ ΤΡΟΠΟ.ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΙΝΣΤΑΛ ΣΤΟ ΔΙΣΚΟ OS(C:) ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΒΡΕΣΤΕ ΤΡΟΠΟ.ΕΣΒΗΣΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΒΑΗΡΟΥΣ ΚΑΙ FIREWALL ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ ΙΝΣΤΑΛ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΙΣΚΟ ΤΠΤ.ΒΡΕΣΤΕ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΤΑΝΟΗΤΙΚΑ ΤΟ ΤΡΟΠΟ

Εκτός από το να τα περιμένεις όλα έτοιμα, και να θες και με επιτακτικό ύφος να σου βρούμε τρόπο να μπεις, υπάρχει και η άλλη λύση να ανοίξεις τα ματάκια σου (υπάρχουν θέματα και για το Mcafee μέσα) και να βάλεις το μυαλό σου να δουλέψει.
βρες λοιπόν το manual toy McAfee δες πως μπορείς να βάλεις στις εξαιρέσεις το game και κοίτα και εδώ.
https://reventon-forum.forumgreek.com/t2711-topic

Την επομένη φορά που θα θες βοήθεια να είσαι πιο ευγενικός. Κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να στην δώσει ή να ξέρει τι σ....τα έχεις κάνει στο pc σου..........................................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 10:10 am

Από πριν λίγο αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Και το αντιμετωπίζω γιατί σαν χαζός κατέβασα το mcafee scratch ξανά κατεβάζω το παιχνίδι με βάση αυτές εδώ τις οδηγίες: https://reventon-forum.forumgreek.com/t2729-topic

Πιστεύω πως θα δουλέψει γιατί το mcafee δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα και το απεγκατέστησα. Θα σε ενημερώσω για τις εξελίξεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DarcKnife




Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : Texas
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 10:20 am

φαστ μιλισα ετσι επιδι ιμουν νεβριασμενος εχει τοσο καιρο να μπο μετιν και μολισ μπορο να επα8ε προβλιμα το μετιν μου.ακολου8ισα το οδιγο σου και εμεινα εκει που alowed items και δεν μου εχει τι να επιλεξω για να εξερεσει αν ξερεισ πεσ μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 10:28 am

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=mcafee%20manual&source=web&cd=2&ved=0CF8QFjAB&url=http%3A%2F%2Fdownload.mcafee.com%2Fproducts%2Fmanuals%2Fen-us%2FMTP_userguide_2009.pdf&ei=v1TBT-nhB5H1sgbsg8XjDg&usg=AFQjCNHOZGq7XpNs_rSQx6E4UXcTlK7IqQ

κοιτα 2 σημεια το firewall kai to activeshield

Δεν εχω το McAfee Αλλα αν δεις στο manual αυτα που σου γραφω, πιστευω οτι θα κανεις δουλεια. Κοιτα πιο πολυ το activeshield
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 10:57 am

Λοιπόν το πρόβλημα μου λύθηκε και έχει ως εξής: παρατήρησα πως ούτε εγώ έχω το metin2client.bin στον φάκελο του ρεβ. Πατούσα εκκίνηση patch και παρακολουθούσα παράλληλα τον φάκελο. Έβλεπα πως το συγκεκριμένο αρχείο εμφανιζόταν... πατούσα εκκίνηση αλλά το παιχνίδι δεν άνοιγε και μετά από δευτερόλεπτα το metin2client.bin εξαφανιζόταν. Έτρεξα το patch για άλλη μια φορά και όταν εμφανίστηκε το αρχείο το έκανα αντιγραφή και επικόλληση στην επιφάνεια εργασία... το παιχνίδι μετά άνοιξε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panther12

Panther12


Αριθμός μηνυμάτων : 326
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Ροδος
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 11:19 am

Τίμο... πιο αρχείο έκανες αντιγραφή και επικόλληση στην επιφάνεια εργασίας??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 11:22 am

Έκανα το metin2client.bin. Το έκανα όμως πριν πατήσω εκκίνηση γιατί μετά εξαφανιζόταν και το παιχνίδι δεν άνοιγε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panther12

Panther12


Αριθμός μηνυμάτων : 326
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Ροδος
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 11:24 am

Μα αφού είπες πως το metin2client.bin δεν το είχες στον φάκελό σου....που το βρήκες??

Edit: Τίμο ότι είπες το έκανα αλλά μου λέει:

Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του στοιχείου
Δεν είναι πλέον στην θέση C:\Χρήστες\User\Επιφάνεια Εργασίας\Reventon_Metin2_V2 Επιβεβαιώστε τη θέση του στοιχείου και δοκιμάστε ξανά
metin2client.bin
Τύπος:Αρχείο bin
Μέγεθος:0 byte
Ημερομηνία τροποποίησης: 27/05/12 10:44 μμ


Επανάληψη Άκυρο


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Panther12 στις Κυρ Μάης 27, 2012 11:53 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 11:44 am

Όταν τρέχεις το patch η λίστα αρχείων ενημερώνεται και αν πρόσεξες είπα πως το metin2client.bin εμφανιζόταν και όταν πατούσα εκκίνηση το παιχνίδι δεν άνοιγε, και μετά από λίγο εξαφανιζόταν (το metin2client.bin) για αυτό το έκανα αντιγραφή και επικόλληση στην επιφάνεια εργασίας.

Απάντηση στο edit σου: Ναι δεν υπάρχει γιατί πρόλαβε και εξαφανίστηκε, κάντο επικόλληση πρωτού πατήσεις εκκίνηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panther12

Panther12


Αριθμός μηνυμάτων : 326
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Ροδος
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 12:10 pm

Ρε τιμο αυτο σου λεω οταν πατω εκιννηση του patch προλαβαίνω να το κάνω αποκοπή και επικολληση και μου βγάζει το μηνυμα που ειδες στο edit μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 12:11 pm

Μα δεν πρέπει να το κάνεις αποκοπή αλλά αντιγραφή και επικόλληση... όταν το κάνεις πάτα εκκίνηση :/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panther12

Panther12


Αριθμός μηνυμάτων : 326
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Ροδος
Φύλλο : Άντρας

ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 12:13 pm

Πάλι το ίδιο μου βγάζει .... έχεις teamviewer?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 12:27 pm

Το πρόβλημα του Panther12 λύθηκε... θα κάνεις το εξής: θα απενεργοποιήσεις το τείχος προστασίας μέσα στο mcafee αλλά και το σάρωση σε πραγματικό χρόνο. Θα τρέξεις το patch και δεν θα πατήσεις εκκίνηση... θα δεις ότι έχει εμφανιστεί μέσα στον φάκελο του reventon το metin2client.bin, θα το κάνεις αντιγραφή και επικόλληση στην επιφάνεια εργασίας και αμέσως μετά θα πατήσεις εκκίνηση. Τώρα δεν ξέρω το αν θα πρέπει να το απενεργοποιείς κάθε φορά που θα θες να παίξεις αλλά αυτό λειτουργεί.

Edit: Νομίζω πως δεν είναι και απαραίτητο να το κάνεις αντιγραφή επικόλληση αλλά στο λέω για πιο πολύ ασφάλεια. Αρκεί να απενεργοποιήσεις αυτά που σου είπα προηγουμένως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΔΕΣΤΕ ΤΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΕΣΤΕ ΤΟ   ΔΕΣΤΕ ΤΟ EmptyΔευ Μάης 28, 2012 12:36 am

Δυστυχώς δεν υπάρχει επιλογή εξαίρεσης συγκεκριμένων αρχείων από τη σάρωση πραγματικού χρόνου του McAfee.
Αυτό σημαίνει ότι αν θες να παίξεις, θα πρέπει να απενεργοποιείς κάθε φορά το AV.

Source: Βοήθεια από τεχνικό της McAfee.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΔΕΣΤΕ ΤΟ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Δεστε το
» δεστε το
» δεστε το σασ παρακαλω
» ΔΕΣΤΕ ΤΟ ΣΑΣ ΠΡΑΚΑΛΩ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: