Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Βοήθεια παρακαλώ

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Panther12

Panther12


Αριθμός μηνυμάτων : 326
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Ροδος
Φύλλο : Άντρας

Βοήθεια παρακαλώ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βοήθεια παρακαλώ   Βοήθεια παρακαλώ EmptyΣαβ Μάης 26, 2012 5:38 am

Το πρόβλημά μου!!!

Τόσο καιρό που παίζω το παιχνίδι δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα......
Σήμερα όμως μου παρουσίασε το σφάλμα ότι το metin2client.bin δεν βρέθηκε....

Και ναι έψαξα στους οδηγούς και βρήκα το πρόβλημα αλλά αυτά που λέει δεν δεν τα καταλαβαίνω για να επιλύσω αυτό το πρόβλημα.....(αν γινόταν να τα λέγατε πιο κατανοητά....)

Το AntiVirus μου είναι το McAfee και μάλιστα πληρωμένο!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Βοήθεια παρακαλώ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια παρακαλώ   Βοήθεια παρακαλώ EmptyΣαβ Μάης 26, 2012 5:47 am

Αρχικά θα σου έλεγα να απανεργοποιήσεις και το τείχος προστασίας αλλά και το anti... μόλις συνδεθείς ενεργοποίησε τα. Το άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να το βάλεις στις εξαιρέσεις του antivirus σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panther12

Panther12


Αριθμός μηνυμάτων : 326
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Ροδος
Φύλλο : Άντρας

Βοήθεια παρακαλώ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια παρακαλώ   Βοήθεια παρακαλώ EmptyΣαβ Μάης 26, 2012 6:07 am

Κοίτα το πρώτο το έκανα αλλά πάλι το ίδιο μήνυμα μου έβγαζε.....
Το δεύτερο πως θα το βάλω στις εξαιρέσεις του anti μου????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Βοήθεια παρακαλώ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια παρακαλώ   Βοήθεια παρακαλώ EmptyΣαβ Μάης 26, 2012 8:50 am

Υπάρχει ένα πρόβλημα. Το AV σου διέγραψε κάποια αρχεία που εντόπισε ως ιούς.
Το πρώτο πράγμα που έχεις να κάνεις είναι να ξανακατεβάσεις τον client.

Πριν τον εγκαταστήσεις, απενεργοποίησε το AV και το/τα τοίχος/η προστασίας (τοίχος προστασίας των Windows και τοίχος προστασίας του AV, αν έχει).

Όταν τελιώσεις με την εγκατάσταση κάνε εξαίρεση όλο τον φάκελο του Reventon στο AV και στο τοίχος προστασίας και ύστερα ενεργοποίησέ τα και πάλι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panther12

Panther12


Αριθμός μηνυμάτων : 326
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Ροδος
Φύλλο : Άντρας

Βοήθεια παρακαλώ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια παρακαλώ   Βοήθεια παρακαλώ EmptyΣαβ Μάης 26, 2012 9:17 am

Dren οκ θα το κάνω αλλά πες μου κάτι πως θα το κάνω έξαιρεση στο antivirus μου??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Βοήθεια παρακαλώ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια παρακαλώ   Βοήθεια παρακαλώ EmptyΣαβ Μάης 26, 2012 9:29 am

Panther12 έγραψε:
Dren οκ θα το κάνω αλλά πες μου κάτι πως θα το κάνω έξαιρεση στο antivirus μου??

Δεν έχω McAfee, ούτε χρόνο να ψάξω τώρα.
Θα κοιτάξω το βράδυ αν δεν σου έχει απαντήσει κάποιος άλλος. :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panther12

Panther12


Αριθμός μηνυμάτων : 326
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Ροδος
Φύλλο : Άντρας

Βοήθεια παρακαλώ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια παρακαλώ   Βοήθεια παρακαλώ EmptyΣαβ Μάης 26, 2012 10:48 am

Dren έγραψε:
Panther12 έγραψε:
Dren οκ θα το κάνω αλλά πες μου κάτι πως θα το κάνω έξαιρεση στο antivirus μου??

Δεν έχω McAfee, ούτε χρόνο να ψάξω τώρα.
Θα κοιτάξω το βράδυ αν δεν σου έχει απαντήσει κάποιος άλλος. :P

οκ φίλε μου.... thnx προκαταωολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pantodinamos

Pantodinamos


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2012
Φύλλο : Άντρας

Βοήθεια παρακαλώ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια παρακαλώ   Βοήθεια παρακαλώ EmptyΣαβ Μάης 26, 2012 12:57 pm

Dren έγραψε:
Υπάρχει ένα πρόβλημα. Το AV σου διέγραψε κάποια αρχεία που εντόπισε ως ιούς.
Το πρώτο πράγμα που έχεις να κάνεις είναι να ξανακατεβάσεις τον client.

Πριν τον εγκαταστήσεις, απενεργοποίησε το AV και το/τα τοίχος/η προστασίας (τοίχος προστασίας των Windows και τοίχος προστασίας του AV, αν έχει).

Όταν τελιώσεις με την εγκατάσταση κάνε εξαίρεση όλο τον φάκελο του Reventon στο AV και στο τοίχος προστασίας και ύστερα ενεργοποίησέ τα και πάλι.

Επειδή σήμερα αντιμετοπίζω και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα για πρώτη φορά και γενικά δεν είμαι και ο καλύτερος στον χειρισμό ενός Antivirus, πώς μπορώ να εξαιρέσω τον φάκελο του Reventon από το Antivirus?
Το Antivirus που χρησιμοποιώ είναι το Avira.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Βοήθεια παρακαλώ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια παρακαλώ   Βοήθεια παρακαλώ EmptyΣαβ Μάης 26, 2012 1:27 pm

Pantodinamos έγραψε:
Dren έγραψε:
Υπάρχει ένα πρόβλημα. Το AV σου διέγραψε κάποια αρχεία που εντόπισε ως ιούς.
Το πρώτο πράγμα που έχεις να κάνεις είναι να ξανακατεβάσεις τον client.

Πριν τον εγκαταστήσεις, απενεργοποίησε το AV και το/τα τοίχος/η προστασίας (τοίχος προστασίας των Windows και τοίχος προστασίας του AV, αν έχει).

Όταν τελιώσεις με την εγκατάσταση κάνε εξαίρεση όλο τον φάκελο του Reventon στο AV και στο τοίχος προστασίας και ύστερα ενεργοποίησέ τα και πάλι.

Επειδή σήμερα αντιμετοπίζω και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα για πρώτη φορά και γενικά δεν είμαι και ο καλύτερος στον χειρισμό ενός Antivirus, πώς μπορώ να εξαιρέσω τον φάκελο του Reventon από το Antivirus?
Το Antivirus που χρησιμοποιώ είναι το Avira.

Επειδή ούτε εγώ ξέρω από Avira μπορώ να το κοιτάξω από teamviewer όποτε θες.

Αλλά ισχύει ότι είπα και στον Panther σχετικά με το κατέβασμα κτλ.


Edit: περιμένω PM και από εσένα Panther. Σε έχασα για 5 λεπτά πριν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Βοήθεια παρακαλώ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια παρακαλώ   Βοήθεια παρακαλώ EmptyΣαβ Μάης 26, 2012 2:18 pm

Panther12 έγραψε:
Το πρόβλημά μου!!!

Τόσο καιρό που παίζω το παιχνίδι δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα......
Σήμερα όμως μου παρουσίασε το σφάλμα ότι το metin2client.bin δεν βρέθηκε....

Και ναι έψαξα στους οδηγούς και βρήκα το πρόβλημα αλλά αυτά που λέει δεν δεν τα καταλαβαίνω για να επιλύσω αυτό το πρόβλημα.....(αν γινόταν να τα λέγατε πιο κατανοητά....)

Το AntiVirus μου είναι το McAfee και μάλιστα πληρωμένο!!!!

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=mcafee%20manual&source=web&cd=2&ved=0CF8QFjAB&url=http%3A%2F%2Fdownload.mcafee.com%2Fproducts%2Fmanuals%2Fen-us%2FMTP_userguide_2009.pdf&ei=v1TBT-nhB5H1sgbsg8XjDg&usg=AFQjCNHOZGq7XpNs_rSQx6E4UXcTlK7IqQ

κοιτα 2 σημεια το firewall kai to activeshield





Pantodinamos έγραψε:
Dren έγραψε:
Υπάρχει ένα πρόβλημα. Το AV σου διέγραψε κάποια αρχεία που εντόπισε ως ιούς.
Το πρώτο πράγμα που έχεις να κάνεις είναι να ξανακατεβάσεις τον client.

Πριν τον εγκαταστήσεις, απενεργοποίησε το AV και το/τα τοίχος/η προστασίας (τοίχος προστασίας των Windows και τοίχος προστασίας του AV, αν έχει).

Όταν τελιώσεις με την εγκατάσταση κάνε εξαίρεση όλο τον φάκελο του Reventon στο AV και στο τοίχος προστασίας και ύστερα ενεργοποίησέ τα και πάλι.

Επειδή σήμερα αντιμετοπίζω και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα για πρώτη φορά και γενικά δεν είμαι και ο καλύτερος στον χειρισμό ενός Antivirus, πώς μπορώ να εξαιρέσω τον φάκελο του Reventon από το Antivirus?
Το Antivirus που χρησιμοποιώ είναι το Avira.


http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=avira%20manual%20&source=web&cd=2&ved=0CFcQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.avira.com%2Fdocuments%2Fproducts%2Fpdf%2Fen%2Fman_avira_antivir-premium_en.pdf&ei=6lLBT8qQCcX4sgbmrbHsCg&usg=AFQjCNHogI7xQz7OIulMfQlFPE8Q5tshDA

11.1.1.2. Exceptions
Input box
In this input box you can enter the name of the file object that is not included in the ondemand
scan. No file object is entered as the default setting.
Avira AntiVir Premium
62
The button opens a window in which you can select the required file or the required
path.
When you have entered a file name with its complete path, only this file is not scanned
for infection. If you have entered a file name without a path, all files with this name
(irrespective of the path or drive) are not scanned.


το καλυτερο κατ εμε που μπορείτε να κανετε ειναι να ρυθμίσετε το AV σας να σας ειδοποιεί οταν βρίσκει εναν ιο και να μην κάνει τιποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panther12

Panther12


Αριθμός μηνυμάτων : 326
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Ροδος
Φύλλο : Άντρας

Βοήθεια παρακαλώ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια παρακαλώ   Βοήθεια παρακαλώ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 2:32 am

Παιδιά σήμερα άνοιξα το PC και μου μπήκε κανονικά άρα το πρόβλημα λύθηκε χωρίς να κάνω τίποτα !!!!

Ας κλειδώσει το θέμα ααα και Dren thnx που προθυμοποιήθηκες :lock:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Βοήθεια παρακαλώ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια παρακαλώ   Βοήθεια παρακαλώ EmptyΚυρ Μάης 27, 2012 2:33 am

#Κλειδώνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Βοήθεια παρακαλώ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Βοηθεια σας παρακαλω
» βοήθεια με το νέο cilent σας παρακαλώ!!
» Βοηθεια παρακαλω
» βοήθεια λίγο παρακαλώ
» λιγη βοηθεια παρακαλω :)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: