Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Seon-Peyong

Πήγαινε κάτω 
+4
SweetDream
SopaReAntra
JENNYLEE-real-
ThePunisher4
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ThePunisher4

ThePunisher4


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 21/04/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Φύλλο : Άντρας

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤρι Μάης 22, 2012 1:52 pm

Κάποιος αρκετά έμπειρος να μου πει τι διαλέγω από τις επιλογές του Seon-Peyong είμαι Νίντζα Στιλέτου απαντίστε μου σας παρακαλώ πάρα πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=_Yr5rn3Sv_4&list=WL4264D47351
JENNYLEE-real-

JENNYLEE-real-


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/05/2012
Ηλικία : 33

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤρι Μάης 22, 2012 2:51 pm

Αξία επίθεσης και στις 3 συνεχόμενες αποστολές του...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SopaReAntra




Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2012
Ηλικία : 30
Φύλλο : Άντρας

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤρι Μάης 22, 2012 5:20 pm

ωρε τι μας λες εισαι εμπειρος? n00baki:P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SweetDream

SweetDream


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2012
Ηλικία : 37
Τόπος : αθηνα
Φύλλο : Θηλυκό

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤρι Μάης 22, 2012 7:59 pm

Εγώ διαφωνώ για έμενα πρέπει να πάρεις Αξία επίθεσης στην πρώτη που σου δίνει 5% και στα άλλα crit ..βασικά εγώ και στα 3 πήρα crit μπορείς να πας να κατσεις και να υπολογίσεις το κάθε skill σου και να δεις τη σου αρέσει για τον παίχτη σου αλλα πρόσεχε αν πάρεις σε όλα Αξία επίθεσης δεν θα μπορείς να τον κάνεις πότε τόξου ...και άσε που θα χάσεις και 35% crit το οποίο μετά για να πιάσεις 90% με 100% απο τα item σου μόνο θα είναι αδύνατων γι αυτό κάτσε και υπολόγισε τη δίνει το κάθε ένα και τη κάνει καλύτερο τον παίχτη σου (εγώ τώρα είμαι στιλέτου άλλα άνετα γυρνάω και σε τόξου με αλλαγές στα item μου φυσικά) Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JENNYLEE-real-

JENNYLEE-real-


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/05/2012
Ηλικία : 33

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤρι Μάης 22, 2012 11:08 pm

SweetDream έγραψε:
Εγώ διαφωνώ για έμενα πρέπει να πάρεις Αξία επίθεσης στην πρώτη που σου δίνει 5% και στα άλλα crit ..βασικά εγώ και στα 3 πήρα crit μπορείς να πας να κατσεις και να υπολογίσεις το κάθε skill σου και να δεις τη σου αρέσει για τον παίχτη σου αλλα πρόσεχε αν πάρεις σε όλα Αξία επίθεσης δεν θα μπορείς να τον κάνεις πότε τόξου ...και άσε που θα χάσεις και 35% crit το οποίο μετά για να πιάσεις 90% με 100% απο τα item σου μόνο θα είναι αδύνατων γι αυτό κάτσε και υπολόγισε τη δίνει το κάθε ένα και τη κάνει καλύτερο τον παίχτη σου (εγώ τώρα είμαι στιλέτου άλλα άνετα γυρνάω και σε τόξου με αλλαγές στα item μου φυσικά) Smile


Sorry αλλά ποιος λέει ότι ο τόξου δεν χρειάζεται αξία επίθεσης??Γενικός οι νίντζα χρειάζοντε αξία επίθεσης για να ανεβάσουν το dmg...Όπως έχει πει και ο Alyx σε άλλο post δεν μπορεί κανείς να πιάσει 100% crit....Εγώ προσωπικά προτιμώ το δυνατό dmg(όσοι με ξέρουν ingame ξέρουν τι ενωώ) και το crit μπορείς να μαζέψεις αρκετό από το game μέσα ενώ το dmg όχι(μόνημο)... Εξάλλου αν παίζεις και ξύλο ή πόλεμο εκεί ιδικά χρειάζεσαι αξία επίθεσης για να ρίχνεις με 2-3 σκιλς τον αντίπαλο γτ crit είδη μπορείς να πάρεις από σαμάνους....Αυτή είναι η δικιά μου γνώμη αλλά σεβαστή και η δικιά σου...Από εκεί και πέρνα ας διαλέξει το παιδί την τακτική που θα ακολουθήσει...Ευχαριστώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤρι Μάης 22, 2012 11:25 pm

Κανένας σοβαρός νίντζα τόξου δε παίζει με hit ώστε να χρειάζεται τόσο πολύ την αξία επίθεσης.Αν θες να είσαι καλός με τον παίχτη σου πρέπει να διαλέξεις 1 κατηγορία και αυτή είναι η κατάλληλη στιγμή.Αν θα μείνεις στιλέτο διάλεξε αξία επίθεσης,αν θα μείνεις μόνιμα τόξο διάλεξε ζημιά ικανοτήτων.Αν θα αλλάζεις συνέχεια διάλεξε κρίσιμο.Το ίδο ισχύει και στα πετράδια ματαιότητας,αν θα μείνεις τόξο διαλέγεις 40 ευκινησία,αν αλλάζεις σε στιλέτο τότε ευκινησία και δύναμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SweetDream

SweetDream


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2012
Ηλικία : 37
Τόπος : αθηνα
Φύλλο : Θηλυκό

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤετ Μάης 23, 2012 12:03 am

βασικά είναι ακριβώς όπως τα λέει ο Psycho σύμφωνο απόλυτα μαζί σου γι αυτό και εγώ πήρα κρίσιμο γιατί θέλω να έχω την δυνατότητα να αλλάζω όποτε θέλω Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JENNYLEE-real-

JENNYLEE-real-


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/05/2012
Ηλικία : 33

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤετ Μάης 23, 2012 12:10 am

[MOD]Psycho έγραψε:
Κανένας σοβαρός νίντζα τόξου δε παίζει με hit ώστε να χρειάζεται τόσο πολύ την αξία επίθεσης.Αν θες να είσαι καλός με τον παίχτη σου πρέπει να διαλέξεις 1 κατηγορία και αυτή είναι η κατάλληλη στιγμή.Αν θα μείνεις στιλέτο διάλεξε αξία επίθεσης,αν θα μείνεις μόνιμα τόξο διάλεξε ζημιά ικανοτήτων.Αν θα αλλάζεις συνέχεια διάλεξε κρίσιμο.Το ίδο ισχύει και στα πετράδια ματαιότητας,αν θα μείνεις τόξο διαλέγεις 40 ευκινησία,αν αλλάζεις σε στιλέτο τότε ευκινησία και δύναμη.

Πες μου ειλικρινά ξέρεις ή δεν ξέρεις να παίζεις μετιν??? Για δες λίγο το τόξο σου τι έχει..Τα όπλα του ninja έχουν Μ Ο Ν Ο αξία επίθεσης...Τι hit μας λες?? Εγώ τόξου λες να μην έχω παίξει??Είτε είσαι τοξότης είτε daggeras το dmg το ανεβάζεις με αξία επίθεσης-ημι-δύναμη-ευκινησία....Άρα ποιος σας λέει ότι ο τοξότης χρειάζεται διαφορετικά bonus ή οτιδήποτε άλλο από τον στιλέτου???Εγώ ως στιλέτου που είμαι τώρα αν γίνω τόξου δεν αλλάζω Τ Ι Π Ο Τ Α..... Θα μας κάνετε να ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DeMoNeD

DeMoNeD


Αριθμός μηνυμάτων : 401
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 109
Τόπος : Νέα Φιλαδέλφεια, Αθήνα
Φύλλο : Άντρας

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤετ Μάης 23, 2012 12:16 am

JENNYLEE-real- έγραψε:
[MOD]Psycho έγραψε:
Κανένας σοβαρός νίντζα τόξου δε παίζει με hit ώστε να χρειάζεται τόσο πολύ την αξία επίθεσης.Αν θες να είσαι καλός με τον παίχτη σου πρέπει να διαλέξεις 1 κατηγορία και αυτή είναι η κατάλληλη στιγμή.Αν θα μείνεις στιλέτο διάλεξε αξία επίθεσης,αν θα μείνεις μόνιμα τόξο διάλεξε ζημιά ικανοτήτων.Αν θα αλλάζεις συνέχεια διάλεξε κρίσιμο.Το ίδο ισχύει και στα πετράδια ματαιότητας,αν θα μείνεις τόξο διαλέγεις 40 ευκινησία,αν αλλάζεις σε στιλέτο τότε ευκινησία και δύναμη.

Πες μου ειλικρινά ξέρεις ή δεν ξέρεις να παίζεις μετιν??? Για δες λίγο το τόξο σου τι έχει..Τα όπλα του ninja έχουν Μ Ο Ν Ο αξία επίθεσης...Τι hit μας λες?? Εγώ τόξου λες να μην έχω παίξει??Είτε είσαι τοξότης είτε daggeras το dmg το ανεβάζεις με αξία επίθεσης-ημι-δύναμη-ευκινησία....Άρα ποιος σας λέει ότι ο τοξότης χρειάζεται διαφορετικά bonus ή οτιδήποτε άλλο από τον στιλέτου???Εγώ ως στιλέτου που είμαι τώρα αν γίνω τόξου δεν αλλάζω Τ Ι Π Ο Τ Α..... Θα μας κάνετε να ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε....


Καταρχάς γιατί τόση επιθετικότητα; Λοιπόν εγώ συμφωνώ απόλυτα με Phsycho 100% δεν έχω δεί κανέναν ninja τοξότη να παιζει με hits...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://reventon-metin2.gr
JENNYLEE-real-

JENNYLEE-real-


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/05/2012
Ηλικία : 33

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤετ Μάης 23, 2012 12:21 am

DeMoNeD έγραψε:
JENNYLEE-real- έγραψε:
[MOD]Psycho έγραψε:
Κανένας σοβαρός νίντζα τόξου δε παίζει με hit ώστε να χρειάζεται τόσο πολύ την αξία επίθεσης.Αν θες να είσαι καλός με τον παίχτη σου πρέπει να διαλέξεις 1 κατηγορία και αυτή είναι η κατάλληλη στιγμή.Αν θα μείνεις στιλέτο διάλεξε αξία επίθεσης,αν θα μείνεις μόνιμα τόξο διάλεξε ζημιά ικανοτήτων.Αν θα αλλάζεις συνέχεια διάλεξε κρίσιμο.Το ίδο ισχύει και στα πετράδια ματαιότητας,αν θα μείνεις τόξο διαλέγεις 40 ευκινησία,αν αλλάζεις σε στιλέτο τότε ευκινησία και δύναμη.

Πες μου ειλικρινά ξέρεις ή δεν ξέρεις να παίζεις μετιν??? Για δες λίγο το τόξο σου τι έχει..Τα όπλα του ninja έχουν Μ Ο Ν Ο αξία επίθεσης...Τι hit μας λες?? Εγώ τόξου λες να μην έχω παίξει??Είτε είσαι τοξότης είτε daggeras το dmg το ανεβάζεις με αξία επίθεσης-ημι-δύναμη-ευκινησία....Άρα ποιος σας λέει ότι ο τοξότης χρειάζεται διαφορετικά bonus ή οτιδήποτε άλλο από τον στιλέτου???Εγώ ως στιλέτου που είμαι τώρα αν γίνω τόξου δεν αλλάζω Τ Ι Π Ο Τ Α..... Θα μας κάνετε να ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε....


Καταρχάς γιατί τόση επιθετικότητα; Λοιπόν εγώ συμφωνώ απόλυτα με Phsycho 100% δεν έχω δεί κανέναν ninja τοξότη να παιζει με hits...


Ρε φίλε είστε αστείοι πραγματικά.... Η αξία επίθεσης είναι για τα hit??? Μήπως το τόξο σας έχει αξία μαγικής επίθεσης για τα skils??Βρε άντε σοβαρευτείτε...Το παιδί είπε να του απαντήσει κάποιος σοβαρός ninja που ξέρει να παίζει...Και όποιος έχει αμφιβολίες ας το αποδείξουμε και In game....Φιλάκια απο JENNYLEE...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lefterisp1

Lefterisp1


Αριθμός μηνυμάτων : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2012
Ηλικία : 28
Φύλλο : Άντρας

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤετ Μάης 23, 2012 12:23 am

Ninja Τοξοβολίας

Επαναλαμβανόμενες Ρίψεις
(Αξία_Επίθεσης + 0.2*Αξία_Επίθεσης*floor(2+skill_points*6)+ (0.8*Αξία_Επίθεσης+Ευκινησία*8*ar) *skill_points)

Βροχή Βελών
(Αξία_Επίθεσης + (1.7*Αξία_Επίθεσης + Ευκινησία*2+ Δύναμη*2)*skill_points)

Φλεγόμενα Βέλη
(1.5*Αξία_Επίθεσης + (2.6*Αξία_Επίθεσης + number(100, 300))*skill_points)

Βάδισμα Φτερού
60*skill_points

Δηλητηριώδες Βέλος
(Αξία_Επίθεσης + (1.2*Αξία_Επίθεσης + number(100, 200)+Ευκινησία*6+Δύναμη*2)*skill_points)
~~~~ Εξίσωση Δευτερεύουσας Επίδρασης (Πιθανότητα Δηλητηρίασης)
80*skill_points



Δείτε λίγο που γράφει αξία επίθεσης...... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JENNYLEE-real-

JENNYLEE-real-


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/05/2012
Ηλικία : 33

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤετ Μάης 23, 2012 12:27 am

Lefterisp1 έγραψε:
Ninja Τοξοβολίας

Επαναλαμβανόμενες Ρίψεις
(Αξία_Επίθεσης + 0.2*Αξία_Επίθεσης*floor(2+skill_points*6)+ (0.8*Αξία_Επίθεσης+Ευκινησία*8*ar) *skill_points)

Βροχή Βελών
(Αξία_Επίθεσης + (1.7*Αξία_Επίθεσης + Ευκινησία*2+ Δύναμη*2)*skill_points)

Φλεγόμενα Βέλη
(1.5*Αξία_Επίθεσης + (2.6*Αξία_Επίθεσης + number(100, 300))*skill_points)

Βάδισμα Φτερού
60*skill_points

Δηλητηριώδες Βέλος
(Αξία_Επίθεσης + (1.2*Αξία_Επίθεσης + number(100, 200)+Ευκινησία*6+Δύναμη*2)*skill_points)
~~~~ Εξίσωση Δευτερεύουσας Επίδρασης (Πιθανότητα Δηλητηρίασης)
80*skill_points



Δείτε λίγο που γράφει αξία επίθεσης...... Smile

Αυτό τους λέω αλλά 3 λαλούν και 2 χορεύουν....Τεσπα δεν ασχολούμε άλλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nataly




Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2012
Ηλικία : 34
Τόπος : εδω πιο κει παραπερα
Φύλλο : Άντρας

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤετ Μάης 23, 2012 12:28 am

ΡΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Η JENNYLEE;ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΕΠΕΞΗΓΗΣΕΙ;
ΕΛΕΟΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤετ Μάης 23, 2012 12:37 am

JENNYLEE-real- έγραψε:
[MOD]Psycho έγραψε:
Κανένας σοβαρός νίντζα τόξου δε παίζει με hit ώστε να χρειάζεται τόσο πολύ την αξία επίθεσης.Αν θες να είσαι καλός με τον παίχτη σου πρέπει να διαλέξεις 1 κατηγορία και αυτή είναι η κατάλληλη στιγμή.Αν θα μείνεις στιλέτο διάλεξε αξία επίθεσης,αν θα μείνεις μόνιμα τόξο διάλεξε ζημιά ικανοτήτων.Αν θα αλλάζεις συνέχεια διάλεξε κρίσιμο.Το ίδο ισχύει και στα πετράδια ματαιότητας,αν θα μείνεις τόξο διαλέγεις 40 ευκινησία,αν αλλάζεις σε στιλέτο τότε ευκινησία και δύναμη.

Πες μου ειλικρινά ξέρεις ή δεν ξέρεις να παίζεις μετιν??? Για δες λίγο το τόξο σου τι έχει..Τα όπλα του ninja έχουν Μ Ο Ν Ο αξία επίθεσης...Τι hit μας λες?? Εγώ τόξου λες να μην έχω παίξει??Είτε είσαι τοξότης είτε daggeras το dmg το ανεβάζεις με αξία επίθεσης-ημι-δύναμη-ευκινησία....Άρα ποιος σας λέει ότι ο τοξότης χρειάζεται διαφορετικά bonus ή οτιδήποτε άλλο από τον στιλέτου???Εγώ ως στιλέτου που είμαι τώρα αν γίνω τόξου δεν αλλάζω Τ Ι Π Ο Τ Α..... Θα μας κάνετε να ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε....


Προφανώς δεν έχεις ψάξει καλά τον παίχτη κατανοητό λάθος αλλά όχι δικαιολογημένο.Κάντον τοξότη και πάρε αξία επίθεσης.Σε ΠΡΟΚΑΛΩ. Λευτέρη το έχω δει αυτό που λες.
Υποθετικοί παίχτες τοξότες ίδια ίτεμς,ο ένας και στις 3 αξία επίθεσης (490) και ο άλλος ζημιά ικανοτήτων (9%).
Πες μου ποιος έχει πλεονέκτημά ζημιάς?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ThePunisher4

ThePunisher4


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 21/04/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Φύλλο : Άντρας

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤετ Μάης 23, 2012 12:39 am

Απάντηση δόθηκε από την JENNYLEE-real- σε πμ οπότε ας έρθει ένας MOD να βάλει λουκέτο :lock:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=_Yr5rn3Sv_4&list=WL4264D47351
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

Seon-Peyong Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Seon-Peyong   Seon-Peyong EmptyΤετ Μάης 23, 2012 12:41 am

Κλειδώνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Seon-Peyong
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Seon q
» ΑΝΤΑΜΟΙΒΗ SEON
» Seon-Pyeong HELP
» ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ SEON!!
» Seon αποστολες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: