Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;;

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
[GOD]Leftaas

[GOD]Leftaas


Αριθμός μηνυμάτων : 351
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : L.A. CA
Φύλλο : Άντρας

Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;;   Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; EmptyΣαβ Μάης 19, 2012 2:25 am

Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; Επιδη εχω λαπτοπ εχω μονο εναν δισκο (c) οποτε θελω να εχω 2 version των windows (windows 7 , windows 8 ) σε εναν δισκο αν κανω install τα windows 8 θα μου κανει format τον σκληρο; (Σοβαρες απαντησεις παρακαλω , οχι "δεν ξερω" ή "δοκιμασε να δεις")


Ευχαριστω! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;;   Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; EmptyΣαβ Μάης 19, 2012 7:46 am

Έχω ακούσει ότι μπορείς να το κάνεις με προγράμματα SandBox αν δεν θες ή δεν μπορείς να κάνεις δεύτερο partition.
Αλλά δεν έχω ασχοληθεί για να σου πω περισσότερα (λογικά θα χρειαστείς usb).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[GOD]Leftaas

[GOD]Leftaas


Αριθμός μηνυμάτων : 351
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : L.A. CA
Φύλλο : Άντρας

Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;;   Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; EmptyΣαβ Μάης 19, 2012 8:29 am

Μαλλον με εξωτερικο δισκο θα τη βγαλω ... (αν την βγαλω) πολυ που με νοιαζει αν θα βαλω τα win8 αφου σε δοκιμαστικη ειναι ακομα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;;   Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; EmptyΣαβ Μάης 19, 2012 8:35 am

Αν έχεις εξωτερικό δεν το συζητάμε. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;;   Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; EmptyΔευ Μάης 21, 2012 2:32 am

Αν τα περασεις απο πανω κανεις αναβαθμιση. Το καλύτερο θα ηταν να φτιάξεις partition ή να τα βάλεις visual.
Γιατι όμως θες κατι τέτοιο; Ειναι δοκιμαστικά ακόμα, και απο οτι βλέπω θέλουν πολλά να φτιάξουν ακόμα.
Τα εχουν τρελάνει στις blue screen :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[GOD]Leftaas

[GOD]Leftaas


Αριθμός μηνυμάτων : 351
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : L.A. CA
Φύλλο : Άντρας

Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;;   Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; EmptyΔευ Μάης 21, 2012 5:30 am

fast. έγραψε:
Αν τα περασεις απο πανω κανεις αναβαθμιση. Το καλύτερο θα ηταν να φτιάξεις partition ή να τα βάλεις visual.
Γιατι όμως θες κατι τέτοιο; Ειναι δοκιμαστικά ακόμα, και απο οτι βλέπω θέλουν πολλά να φτιάξουν ακόμα.
Τα εχουν τρελάνει στις blue screen :P

Σε ποσο καιρο συζηταμε δλδ περιπου να βγουν.. :what: :hmmm:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lunar

Lunar


Αριθμός μηνυμάτων : 178
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Dark Side Of The Moon
Φύλλο : Άντρας

Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;;   Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; EmptyΔευ Μάης 21, 2012 7:38 am

Δες εδώ.



[προφορά ο τύπος όμως ε, μου θύμισε μια ταινία με τον Peter Sellers]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;;   Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;; EmptyΔευ Μάης 21, 2012 7:58 am

[GOD]Leftaas έγραψε:
Σε ποσο καιρο συζηταμε δλδ περιπου να βγουν.. :what: :hmmm:

Αναλογος τι εννοεις θα "βγουν". :P
Γιατι θα κυκλοφορήσουν, θα εχουν ασυμβατότητες θα μας σπάσουν τα νευρα για να βρουμε drivers για πιο παλιές συσκευες, και μετα απο κανα χρονο θα βγαλουν και κανα service pack.
Εγω παντως πριν απο 1 με ενάμιση χρονο δεν τα βαζω σαν κυριο λειτουργικο στο pc μου. :P

οι δοκιμαστικές εκδοσεις ειναι εδω οποιος θελει κανει το σταυρο του και τις βαζει :P

http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-8/iso

Απαιτήσεις συστήματος
Τα Windows 8 Consumer Preview λειτουργούν πολύ καλά στο ίδιο υλικό στο οποίο βασίζονται τα Windows 7:

Επεξεργαστής: 1 gigahertz (GHz) ή ταχύτερος
Μνήμη RAM: 1 gigabyte (GB) (32 bit) ή 2 GB (64 bit)
Χώρος στον σκληρό δίσκο: 16 GB (32 bit) ή 20 GB (64 bit)
Κάρτα γραφικών: Συσκευή γραφικών Microsoft DirectX 9 ή νεότερη έκδοση
Πρόσθετες απαιτήσεις για τη χρήση ορισμένων δυνατοτήτων:
Για να χρησιμοποιήσετε την αφή, χρειάζεστε tablet ή οθόνη που υποστηρίζει πολλά σημεία επαφής
Για να αποκτήσετε πρόσβαση στο Windows Store και να κάνετε λήψη και εκτέλεση εφαρμογών, χρειάζεστε μια ενεργή σύνδεση στο Internet και ανάλυση οθόνης τουλάχιστον 1024 x 768

Για κούμπωμα εφαρμογών, χρειάζεστε ανάλυση οθόνης τουλάχιστον 1366 x 768




Έχει και αναλυτικές οδηγίες μέσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αν κανω install τα Windows 8 πανω στα windows 7 γινεται και format;;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πώς κάνω Format και εγκατάσταση των Windows XP
» 64-bit και windows 7
» Windows Recovery
» Πως να φτιάξετε ένα θέμα στα Windows 7...
» Κανε το Windows Xp να μιαζη με το Windows7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Κατηγορία εκτός Metin2 :: Υπολογιστές software & hardware-
Μετάβαση σε: