Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών

Πήγαινε κάτω 
+6
Choco
fast.
TwistedFate7
Shamanoubis[G.E]
Κοτόπουλος-Jeff
LearnToPlay
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
LearnToPlay

LearnToPlay


Αριθμός μηνυμάτων : 375
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : Χρυσούπολη Καβάλας
Φύλλο : Άντρας

Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 3:10 pm

Για να γίνει αυτό πρέπει να υπάρχουν 2 βασικές προϊποθέσεις : 1) να υπάρχουν τουλάχιστον 3 χαρακτήρες από κάθε δάσκαλο και πάνω και με τα ΣΩΣΤΑ ΟΠΛΑ(αυτό πάει στους θεραπείας που παίζουν με αέναη :godamnmotherf..: ) και 2) τα 6α-7α bonus να είναι φτιαγμένα με τον τρόπο που πρότεινα σε άλλο post

Η παράταξη να αποτελείται από 3 γραμμές οι οποίες να είναι ως εξής:
1η γραμμή: Αύρας, Οπλουργίας, Δράκου και Στιλέτου
2η γραμμή:Μαύρης μαγείας και Σώματος
3η γραμμή:Τοξότες και Θεραπείας

Κατάσταση επίθεσης:
Η πρώτη γραμμή ορμάει κατά μέτωπο. Στην 2η γραμμή οι Μαύρης μαγείας έχουν μια μικρή απόσταση από την 1η γραμμή και βαράνε με σκοτεινή επίθεση,πνευματική επίθεση S και σφαίρα του σκότους.Οι Σώματος εμποδίζουν τους εχθρούς να χτυπήσουν την 3η γραμμή.Στην 3η γραμμή οι τοξότες βοηθάνε τους σώματος και οι θεραπείας βαράνε από απόσταση τους αντιπάλους.

Κατάσταση άμυνας:
Οι Μαύρης μαγείας ανεβαίνουν στην 1η γραμμή και βοηθάνε στην απόκρουση της επίθεσης των εχθρών. Οι Σώματος προστατεύουν τους θεραπείας. Οι τοξότες βαράνε τους αντίπαλους Μαύρης μαγείας και τους Θεραπείας και οι Θεραπείας θεραπεύουν τους Στιλέτου, γιατί είναι οι πιο ευάλωτοι χαρακτήρες.

Όλοι οι παίκτες πρέπει να έχουν buffs από τους σαμάνους Exclamation

Ακούω απόψεις πως σας φάνηκε; :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κοτόπουλος-Jeff

Κοτόπουλος-Jeff


Αριθμός μηνυμάτων : 498
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2012
Ηλικία : 106
Τόπος : Κοτέτσι της κυράς Μαριώς ανω δεξιά απο τον γάιδαρο στο Αχλαδαχώρη Σερρών
Φύλλο : Άντρας

Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 3:19 pm

Ναι αλλά τι γίνεται όταν και οι 2 συντεχνίες τα τηρούν αυτά :hmmm:
;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LearnToPlay

LearnToPlay


Αριθμός μηνυμάτων : 375
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : Χρυσούπολη Καβάλας
Φύλλο : Άντρας

Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 3:21 pm

Η συντεχνία που μπορεί να πιέσει χρισημοποιεί την κατάσταση επίθεσης και η άλλη την κατάσταση άμυνας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 3:31 pm

Ωραίος ο οδηγός αλλά πες μου ειλικρινά, πιστεύεις ότι θα το εφαρμόσει καμία συντεχνεία? Όλοι πάνε σαν λυσασμένοι :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LearnToPlay

LearnToPlay


Αριθμός μηνυμάτων : 375
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : Χρυσούπολη Καβάλας
Φύλλο : Άντρας

Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 3:54 pm

Το ξέρω αλλά αν δεν κάνει κάποιος την αρχή δεν θα το δοκιμάσει κανείς :P
Έχω δει πόλεμο συντεχνιών και τελειώνει σε λίγα λεπτά
Τζάμπα έγραφα τόση ώρα αλλά who gives a crap? xD
Θα έλεγα να μπει λουκέτο :lock: αλλά καλύτερα να ακούσω μερικές απόψεις ακόμη :hmmm:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shamanoubis[G.E]

Shamanoubis[G.E]


Αριθμός μηνυμάτων : 373
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Φύλλο : Άντρας

Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 4:07 pm

μαλλον ναι..τσαμπα εγραφες :P Ωραιος οδηγος μπορω να πω..αν και δεν πιστευω καμια συντεχνια να το δοκιμασει :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TwistedFate7

TwistedFate7


Αριθμός μηνυμάτων : 504
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2012
Ηλικία : 25
Φύλλο : Άντρας

Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 10:35 pm

Εγω στα πολλα γαρ που παιξει μονο σε μια συτεχνια ειχαμε καπως στρατηιγικη.Τωρα οπως και εγω ορμανε ολοι με λυσα!!!Συνηθως στον πιο αδυναμο για να παρουν ποντους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fast.

fast.


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Τόπος : Lungo il molo in Pireo ή Por el embarcadero en El Pireo ή 下比雷埃夫斯碼頭
Φύλλο : Άντρας

Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 11:11 pm

LearnToPlay έγραψε:
Το ξέρω αλλά αν δεν κάνει κάποιος την αρχή δεν θα το δοκιμάσει κανείς :P
Έχω δει πόλεμο συντεχνιών και τελειώνει σε λίγα λεπτά
Τζάμπα έγραφα τόση ώρα αλλά who gives a crap? xD
Θα έλεγα να μπει λουκέτο :lock: αλλά καλύτερα να ακούσω μερικές απόψεις ακόμη :hmmm:

Πολλά λες. Ενα λεπτό το πολυ. :P :P
Αυτο που λες πάντως έχει δοκιμαστεί.
Έχει δοκιμαστεί και στο DT σε ντου κόκκινων και δούλεψε καλά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Choco

Choco


Αριθμός μηνυμάτων : 809
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Shinsoo
Φύλλο : Άντρας

Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΔευ Μάης 07, 2012 12:03 am

τσα! να μαι παλι εγω. δεν ξερω τι λετε αλλα οσο ημουν στους pretenders αυτα τα καναμε σε καθε πολεμο θυμαμαι ειδικα σε πολεμο με mercenaries εβλεπα συνεχεια στο τσατ οιΒΜ μπροστααααα τοξοτες πισω μαζι μουυυυ κλπ κλπ τωρα ολοι οι υπολοιποι χωνονταν καπου αναμεσα :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000215687245&ref=t
LearnToPlay

LearnToPlay


Αριθμός μηνυμάτων : 375
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : Χρυσούπολη Καβάλας
Φύλλο : Άντρας

Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΔευ Μάης 07, 2012 4:04 am

fast. έγραψε:
LearnToPlay έγραψε:
Το ξέρω αλλά αν δεν κάνει κάποιος την αρχή δεν θα το δοκιμάσει κανείς :P
Έχω δει πόλεμο συντεχνιών και τελειώνει σε λίγα λεπτά
Τζάμπα έγραφα τόση ώρα αλλά who gives a crap? xD
Θα έλεγα να μπει λουκέτο :lock: αλλά καλύτερα να ακούσω μερικές απόψεις ακόμη :hmmm:

Πολλά λες. Ενα λεπτό το πολυ. :P :P
Αυτο που λες πάντως έχει δοκιμαστεί.
Έχει δοκιμαστεί και στο DT σε ντου κόκκινων και δούλεψε καλά

Δοκιμάστικε όπως ακριβώς τον ανέφερα εγώ; Εγώ θυμάμαι τους ΒΜ μπροστά μόνους τους και όλοι οι υπόλιποι πίσω.... Οι ΒΜ κάνουν μεγάλη ζημιά και αν ο άλλος έχει πάνω από 55% μαγική του μειώνει πολύ την ζημία και άμα ένας αύρας τον βάλει κάτω από το σπαθί του και έχει και δηλητηρίαση τότε ο ΒΜ ...... αιωνία του η μνήμη εκτός αν έχει ευλογίες ... γιαυτό όταν ένα βασίλειο ή μια συντεχνία πιέζει δεν είναι τόσο καλό να έχει τους ΒΜ μπροστά.

Επίσεις δεν είναι καλό να πας πάντα στον αδύναμο γιατί μπορεί να σε δελεάσει και να σε οδηγίσει σε παγίδα.
Τέλος πάντων αυτές οι απόψεις μου αρκούν :lock: εκτός να υπάρχουν κιάλες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Tsunami
Moderator
Moderator
[MOD]Tsunami


Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : In my World
Φύλλο : Άντρας

Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΔευ Μάης 07, 2012 4:17 am

Μία φορά πήγαμε σε πόλεμο 4 vs 2,η συντεχνία μας είχε 4 νιντζα και οι άλλοι είχαν ένα σούρα και μία σαμάνα θεραπείας,αποτέλεσμα ?
Χάσαμε,έβαλαν τις άμυνες τους και δεν κάναμε dmg.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Valvoline

Valvoline


Αριθμός μηνυμάτων : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : athens
Φύλλο : Άντρας

Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΔευ Μάης 07, 2012 5:26 am

Τέλειος είναι αλλά ποιος θα τον εφαρμόσει?????? Θα πρέπει να υπάρχει πρωτά από όλα συνεννόση μεταξύ της συντεχνίας(δύσκολο) και δεύτερον θα πρέπει και οι αντίπαλοι να παίζουν έτσι διότι αν παίζουν μπερδεμένα οι αντίπαλοι,καποια στιγμή θα σπάσουν και οι άλλοι... :fail: τέλειος πάντως,πάω να προσπαθήσω να τον εφαρμόσω
:plusone:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marios-MS




Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Venezia
Φύλλο : Άντρας

Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΔευ Μάης 07, 2012 5:46 am

Πολυ καλη η στρατηγικη αλλα ειναι απιθανο να το πετυχει μια συντεχνεια-βασιλειο διοτι θελει μεγαλη οργανωση Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών   Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων  συντεχνιών EmptyΔευ Μάης 07, 2012 7:35 am

Κλειδώνει και μεταφέρετε.Σε ευχαριστούμε,θα το δοκιμάσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ένας καλός πόλεμος 2 μεγάλων συντεχνιών
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ενας καλος σαμανος που εχει κανει την αποστολη ας μου πει...
» SURA ΚΑΛΟΣ Ι ΟΧΙ?
» Πόλεμοι Συντεχνιών
» Οικοπεδα Συντεχνιων
» Καλος ο λυκος ρε παιδια αλλα???

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: