Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 υπολογισμοι

Πήγαινε κάτω 
+3
LearnToPlay
KaTeRiNaKi Delarda
iPWNu
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
iPWNu




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2012
Φύλλο : Άντρας

υπολογισμοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: υπολογισμοι   υπολογισμοι EmptyΠαρ Μάης 04, 2012 5:08 am

καλησπερα παιδια!ειναι η πρωτη μου φορα που γραφω στο φορουμ!εχω μια απορια και θελω να το σκεφτειτε πριν μου απαντησετε.εκανα σημερα υπολογισμους για το ποιος ειναι ο καλυτερος παιχτης σε πβπ.ποιος δηλαδη θα ειναι αυτος ο παικτης που θα καλυψει τις αναγκες μου σε πβπ αν τον κανω ντονειτ(μην δινουμε και τσαμπα λεφτα :P )και καθως εκανα υπολογισμους παρατηρησα οτι υπαρχουν καποιες πανοπλιες οι οποιες δινουνε εξτρα μαγικη αμυνα δηλαδη εχουν ως παγιο μπονους μαγικη αμυνα και μαλιστα πανω απο 15.η απορια εχει ως εξης...δεν ειναι λιγο αδικο για τους μαγους?ας πουμε δεν υπαρχει καποια πανοπλια που να δινει ως παγιο μπονους αμυνα ξιφους για παραδειγμα.ετσι καποιος βγαζει πολυ παραπανω μαγικη αμυνα αμα φορεσει τα καταλληλα ιτεμς με τα καταλληλα μπονους εναντια σε μαγους κατι που τον κανει πολυ πιο αμυντικο σε πβπ με καποιον μαγο απο οτι καποιον σε πβπ με τα καταλληλα μπονους και ιτεμς για πολεμιστη.τι εχετε να πειτε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KaTeRiNaKi Delarda

KaTeRiNaKi Delarda


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Athina
Φύλλο : Θηλυκό

υπολογισμοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: υπολογισμοι   υπολογισμοι EmptyΠαρ Μάης 04, 2012 5:12 am

φίλε της γεία της άμηνες που λες εσύ βάζεις της άμηνες που θες γεία τους σαμάνους υπάρχουν αρμορ στο ίτεμ σοπ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LearnToPlay

LearnToPlay


Αριθμός μηνυμάτων : 375
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : Χρυσούπολη Καβάλας
Φύλλο : Άντρας

υπολογισμοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: υπολογισμοι   υπολογισμοι EmptyΠαρ Μάης 04, 2012 5:33 am

Φίλε για τους σαμάνους δεν είναι πρόβλημα αυτό γιατί με την καμπάνα (είτε donate καμπάνα είτε no donate καμπάνα) κάνουν πολλή ζημία. Ούτε για τους Sura μαύρης μαγείας είναι ιδιαίτερο πρόβλημα γιατί κάνουν από μόνοι τους αρκετή ζημία. Κατά την γνώμη μου δεν είναι τόσο άδικο. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iPWNu




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2012
Φύλλο : Άντρας

υπολογισμοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: υπολογισμοι   υπολογισμοι EmptyΣαβ Μάης 05, 2012 5:11 am

καποιος αλλος να απαντησει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Choco

Choco


Αριθμός μηνυμάτων : 809
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Shinsoo
Φύλλο : Άντρας

υπολογισμοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: υπολογισμοι   υπολογισμοι EmptyΣαβ Μάης 05, 2012 5:22 am

εγω πιστευω πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα εχω και εγω τετοια αρμορ που λες με παραπανω μαγικη αλλα σε πβπ δεν τη φοραω για τον εξης λογο: δεν εχει ΗΡ! οποτε προτιμω να φοραω τη χρυση μου με 15% μαγικη και 8,5κ ΗΡ παραπανω, παρα να κερδισω λιγη ακομα μαγικη.
οσο για την απορια σου ποιος ειναι ο καλυτερος στα πβπ πιστευω αξιολογικα ειναι :
σαμανα θεραπειας
sura BM
πολεμιστης σωματος
σαμανος δρακου
sura οπλουργιας
νιντζα στιλετου
πολεμιστης αυρας
νιντζα τοξου(επειδη πολλοι παιζουν με επιθεσεις αντι για αμυνες)

αυτα βασει αντοχης.

τωρα βασει επιθεσης:
sura BM λογω πνευματος που σκαει συνεχεια
σαμανος δρακου με hitακια καμπανας
πολεμιστης αυρας
sura οπλουργιας
νιντζα τοξου
σαμανος θεραπειας με hitαμια παλι
νιντζα στιλετου
πολεμιστης σωματος

οποτε ανακεφαλαιωτικα πιστευω οτι ο καταλληλοτερος παικτης για pvp ειναι ο sura ΒΜ. ειδικα σε πολεμους αν εχει μπαφ αντε ριξτον Smile [ π.χ.-> KoKaLaKiaS / xXxNooBaSxXx / PaRaNoiD / Odine κλπ.]

σημειωση: χωρις αποστολες βιολογου, seon pyeong, Cho soo young κλπ κανεις δεν παει πουθενα :Ρ

αυτη ειναι η αποψη μου ελπιζω να βοηθησα Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000215687245&ref=t
iBringDeath

iBringDeath


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : spiti?
Φύλλο : Άντρας

υπολογισμοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: υπολογισμοι   υπολογισμοι EmptyΣαβ Μάης 05, 2012 5:31 am

ναι καλα τα ειπες ρε choco αλλά παίζει ρόλο και το στήσιμο του παίχτι ... παραδειγμα: πολλοι δεν βάζουνε αμυνα στιλέτου με αποτελεσμα να τρώνε πολυ dmg απο ninja στιλέτου. ακομα δεν γινεται να καλυψεις ολες τις αμυνες : ξιφος 2 χερειων βελος στιλετο μαγικη καμπανα... τουλαχιστον σε ολα τα ιτεμ οπως σκουλαρικια περιδερεο( αν προτιμας μια παραπανω αμυνα απο ΗΠ) πανοπλια (χρυση)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iPWNu




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2012
Φύλλο : Άντρας

υπολογισμοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: υπολογισμοι   υπολογισμοι EmptyΣαβ Μάης 05, 2012 5:36 am

τσοκο με καλυψες κατα πολυ ευχαριστω!αλλα φιλε εγω δεν λεω για ολα τα μπονους μαζι λεω απλα οτι εγω π.χ ιμε νιντζα στιλετου και κανω πβπ με εναν σουρα bm...εγω θα φοραω αρμορ απο ιτεμ σοπ συγκεκριμενα κοστουμι σειριου που δινει 31% περισοτερη μαγικη αμυνα + ολα μου τα αντικειμενα που εχουνε μαγικη αμυνα πανω μονο ειδικα για μαγους φτιαγμενα σετακι δηλαδη...αντε να μεριξει μετα...ενω αν ειμαι εγω σουρα bm και κανω πβπ με εναν νιντζα στιλετου εγω παλι θα ειμαι φουλ εναντια σε στιλετων ομως δεν υπαρχει καποια αρμορ που να δινει 31% αμυνα στιλετων Wink οποτε αμα στηθει και αυτος ετσι οπως ανεφερα απο πανω θα με ριχνει πιο ευκολα απο οτι εγω.ενω δηλαδη θα ειμαστε ισαξιοι αυτος θα βγαζει πιο πολυ αμυνα εναντια σε μενα...το καταλαβες?αυτο θελω να πω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iBringDeath

iBringDeath


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : spiti?
Φύλλο : Άντρας

υπολογισμοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: υπολογισμοι   υπολογισμοι EmptyΣαβ Μάης 05, 2012 5:39 am

ναι αλλα παλι ο σουρα ΒΜ εχει την προστασια που κατεβαζει το dmg που δεχεσαι αν δεν κανω λαθος μειωνει το 1/3 του dmg που δεχεσαι... δηλαδη αντι για 15κ θα σου σκανε 10κ ειναι μια αμυνα για ολους τους χαρακτηρες απο μονη της Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Choco

Choco


Αριθμός μηνυμάτων : 809
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Shinsoo
Φύλλο : Άντρας

υπολογισμοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: υπολογισμοι   υπολογισμοι EmptyΣαβ Μάης 05, 2012 6:31 am

iBringDeath έγραψε:
ναι καλα τα ειπες ρε choco αλλά παίζει ρόλο και το στήσιμο του παίχτι ... παραδειγμα: πολλοι δεν βάζουνε αμυνα στιλέτου με αποτελεσμα να τρώνε πολυ dmg απο ninja στιλέτου. ακομα δεν γινεται να καλυψεις ολες τις αμυνες : ξιφος 2 χερειων βελος στιλετο μαγικη καμπανα... τουλαχιστον σε ολα τα ιτεμ οπως σκουλαρικια περιδερεο( αν προτιμας μια παραπανω αμυνα απο ΗΠ) πανοπλια (χρυση)
αυτα που εγραψα ειναι θεωρητικα αμα ολοι οι χαρακτηρες εχουν τα τελεια ιτεμς. δηλαδη με βαση σκιλλς πιο πολυ το ειπα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000215687245&ref=t
TwistedFate7

TwistedFate7


Αριθμός μηνυμάτων : 504
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2012
Ηλικία : 25
Φύλλο : Άντρας

υπολογισμοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: υπολογισμοι   υπολογισμοι EmptyΣαβ Μάης 05, 2012 8:54 am

.ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΗ στησιματος.Αμα ας πουμε εγω κανω ολες τις αποστολες και κανω καλες επιλογες ενας σουρα Bm (χωρις αποστολες) τι πιθανοτητς εχει να με ριξει ??.Και αδικεις τους στιλεταδες ,γιατι αμα καποιος φαει κριτ στην ενεδρα μετα πιασεις και τα στιλετα που γυρνανε ο αλλος θα χασει σχεδον την μιση του ζωη.Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Choco

Choco


Αριθμός μηνυμάτων : 809
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Shinsoo
Φύλλο : Άντρας

υπολογισμοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: υπολογισμοι   υπολογισμοι EmptyΣαβ Μάης 05, 2012 11:39 am

kateriniwtiC έγραψε:
.ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΗ στησιματος.Αμα ας πουμε εγω κανω ολες τις αποστολες και κανω καλες επιλογες ενας σουρα Bm (χωρις αποστολες) τι πιθανοτητς εχει να με ριξει ??.Και αδικεις τους στιλεταδες ,γιατι αμα καποιος φαει κριτ στην ενεδρα μετα πιασεις και τα στιλετα που γυρνανε ο αλλος θα χασει σχεδον την μιση του ζωη.Smile
και εγω στιλετου ειμαι αλλα να μην πιανει ΠΟΤΕ αυτο το ατιμο κρισιμο!? ασε που κανεις δεν θα κατσει να φαει τριπλα στιλετα. ο αυρας θα σου κανει συγκρουση, το σωμα ποδοπατημα, ο ΒΜ φλογα, ο οπλουργιας δαχτιλο, ο σαμαν βρυχηθμο, ο στιλετου γρηγορη, και ο τοξοτης θα τρεχει οπως και ο θεραπειας :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000215687245&ref=t
TwistedFate7

TwistedFate7


Αριθμός μηνυμάτων : 504
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2012
Ηλικία : 25
Φύλλο : Άντρας

υπολογισμοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: υπολογισμοι   υπολογισμοι EmptyΣαβ Μάης 05, 2012 11:47 am

Ξερω οτι εισαι στιλετου.Μα ελα που εχουμε γρηγορα χιτακια μαζι με αυθονα πρασινα απο το εβεντ.Πιστευω θα προλαβεις Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Psycho
Moderator
Moderator
[MOD]Psycho


Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ราชอาณาจักรไทย
Φύλλο : Άντρας

υπολογισμοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: υπολογισμοι   υπολογισμοι EmptyΠεμ Μάης 31, 2012 2:46 am

Ανενεργό πολλές μέρες.Κλειδώνει.Αν παρόλα αυτά θέλεις κάποιος να συμπληρώσει κάτι ένα πμ σε εμένα ή τον [MOD]Origami να το ανοίξουμε.

υπολογισμοι Thread_closed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
υπολογισμοι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Καλάθι Αχρήστων :: Καλάθι Αχρήστων-
Μετάβαση σε: