Reventon R&G Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Αρχική ΣελίδαΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το παρόν forum είναι αρχειοθετημένο. Το ενεργό forum βρίσκεται εδώ.

 

 Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών

Πήγαινε κάτω 
+2
TwistedFate7
panos1
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panos1




Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών    Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   EmptyΔευ Απρ 16, 2012 10:53 am



Πάνω
από 38% των παιδιών με λογαριασμούς στο Facebook είναι 12-χρονών και
κάτω. Ακόμη πιο ανησυχητικό, 4% των παιδιών στο Facebook αναφέρεται ότι
είναι 6-χρονών και κάτω, το οποίο μεταφράζεται σε περίπου 800.000
νηπιαγωγοί στο Facebook.

Τα αποτελέσματα προέρχονται από μια
έρευνα 1.000 γονείς παιδιών ηλικίας κάτω των 18-ετών, οι οποίοι
χρησιμοποιούν το Facebook, που διενεργήθηκε από MinorMonitor . Η
εταιρεία παρέχει δωρεάν, web-based γονική εργαλείο που δίνει στους
γονείς μια γρήγορη άποψη στο Facebook χρήση του παιδιού τους,
συμπεριλαμβανομένης της δυνατότητας επικίνδυνες δραστηριότητες, όπως η
friending της σε απευθείας σύνδεση αρπακτικά ζώα, παρενόχληση, η βία,
χρήση ναρκωτικών και αλκοόλ, καθώς και σεξουαλικές αναφορές.

Διάβασε όλο το θέμα εδώ:http://www.thegreeksenergy.com/t44136-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.thegreeksenergy.com/forum
TwistedFate7

TwistedFate7


Αριθμός μηνυμάτων : 504
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2012
Ηλικία : 25
Φύλλο : Άντρας

Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών    Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   EmptyΔευ Απρ 16, 2012 11:01 am

Ναι ρε δηλαδη εμενα με ΑΦΗΣΑΝ το καλοκαιρι και αφτο υπο ΤΕΡΑΣΤΙΑ προστασια αλλα μετα βλεπω το μικρο που παει 3 δημοτικου να εχει Fb .Εγω εχω ξενερωσει με fb γιατι οι μισοι το χρησιμοποιουν για να βρουν γκομενο/α.Εγω για κανενα παιχνιδακι που και που και για να περασει ή ωρα κανω πλακες.ΚΑνταντησε αϊδεια και πιστευω πως πρεπει να κανουν κατι για να σταματησει ολο αφτο το θεμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisly13

giannisly13


Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2012
Ηλικία : 31
Τόπος : rethimno
Φύλλο : Άντρας

Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών    Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   EmptyΔευ Απρ 16, 2012 11:32 am

κοιταξτε εγω αυτο το ωρισκω βλακεια το να μιν σε αφινουν να φτιαξεις FACEBOOK επιδι εισαι μικρος εγς εχς απο 11 χρονον και ειμαι 19 ελεοσ νομιζς πος ειναι βλακειες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[GOD]Leftaas

[GOD]Leftaas


Αριθμός μηνυμάτων : 351
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Τόπος : L.A. CA
Φύλλο : Άντρας

Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών    Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   EmptyΔευ Απρ 16, 2012 11:59 am

Εγώ έχω από 3η δημοτικού :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών    Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   EmptyΔευ Απρ 16, 2012 12:03 pm

Είναι πραγματικά πολύ τραγικό! Λυπάμαι ειλικρινά τους γονείς τους που αφήνουν τα παιδιά να μπαίνου σε site κοινωνικης δικτύωσης και σε άλλα τόσα site που κανονικά ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών    Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   EmptyΔευ Απρ 16, 2012 8:51 pm

Lol εμένα πάλι η αδερφή μου(10) έπρηξε τη μάνα μου να δημιουργήσει λογαριασμό και την έπεισε. Προφανώς της το απαγόρευσα εγώ... :nono:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[MOD]Tsunami
Moderator
Moderator
[MOD]Tsunami


Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : In my World
Φύλλο : Άντρας

Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών    Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   EmptyΤρι Απρ 17, 2012 6:36 am

Εγώ 1 γυμνασίου είχα ηλεκτρονικό υπολογιστή,2 γυμνασίου πήρα internet και άρχησα το facebook και το μετιν. xDΦυσικά άρχησα να πηγαίνω σε ιδιωτικά φροντιστίρια για ηλεκτρονικούς υπολογιστές.Το Facebook το βαριέμαι,μπαίνω κάθε 2 λεπτά την ημέρα για να δω τι νέα έχω. :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών    Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   EmptyΤρι Απρ 17, 2012 6:45 am

Dren έγραψε:
Lol εμένα πάλι η αδερφή μου(10) έπρηξε τη μάνα μου να δημιουργήσει λογαριασμό και την έπεισε. Προφανώς της το απαγόρευσα εγώ... :nono:

Έχω αρνητική ψήφο για αυτό...
Ο κόσμος έχει χαζέψει. :fail:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panos1




Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών    Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   EmptyΤρι Απρ 17, 2012 10:29 am

όποιος θέλει να διαβάσει όλοτο θέμα στο λινκ επάνω έχει και εικόνα με στατιστικά σε ποια ηλικία έχουν φτιάξει το πρώτο λογαριασμό facebook.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.thegreeksenergy.com/forum
DeadlySpeed(dead)

DeadlySpeed(dead)


Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : Ηρακλιο
Φύλλο : Άντρας

Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών    Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών   EmptyΤρι Απρ 17, 2012 2:00 pm

Εδω τοσες βλακιες γραφουν στο FB και κατα τιν γνωμι μου πρεπι να μην μπενουν ουτε 13 χρονα παιδια (οπος εγω). Εγω πανδος το εχο παρατισει το FB και εχω και πολλους λογους μαλιστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το 38% των παιδιών στο Facebook είναι κάτω των 13 ετών
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Έλληνας Hacker ηλικίας μόλις …13 ετών
» Facebook :)
» Δώστε άλλη εμφάνιση στο χρονολογιό σας στο Facebook
» Πως να πάρετε ένα Facebook
» Νέος διαγωνισμός στο facebook

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Reventon R&G Forum :: Κατηγορία εκτός Metin2 :: Νέα και ειδήσεις σχετικά με την τεχνολογία-
Μετάβαση σε: